помощ излюпи се малко корелче

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

лъчезар
Нов
Нов


Години: 57
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 29 Сеп 2009
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Септември 2009, 17:49:26    Заглавие: помощ излюпи се малко корелче Отговорете с цитат

Днес се излюпи малко.Моля ако може някой да каже какво да правя от тук-нататък. Как и с какво да храня таткото и малкото.(Таткото беше мътачката и не даваше на женската да припари.Трябваше да отделя женската за да не пострада от мъжкият.)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Септември 2009, 17:49:26    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

мимито
Нов
Нов


Години: 50
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 14 Май 2009
Мнения: 11
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Септември 2009, 17:38:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Задългително в менюто трябва да има твърдо сварено яйце,клонки (добре измита)върба,Обикновена бисквита,листа от глухарче.Водата трябва да я сменяш всеки ден задължително.В никакъв случай не сменяй мястото на клетката,защото може да оставят яйцата.Пожелавам ти успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Savador
Активен
Активен


Години: 55
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юни 2008
Мнения: 106

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Октомври 2009, 14:36:57    Заглавие: Отговорете с цитат

ЗАщо мъжкия не пуска женската да мъти??? Имаш ли обяснение за това. Колко яйца измъти мъжкия???
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

лъчезар
Нов
Нов


Години: 57
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 29 Сеп 2009
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Октомври 2009, 9:05:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Женската снесе 2 яйца.един ден след излюпването на първото се появи и второто пиленце.
Защо мъжкият гони женската не знам.Прави ми впечатление че малките имат много големи коремчета и не знам дали мъжкаря не се престарава със храненето. В хранилката има твърдо сварено яйце,просо,краставица и мед.Той обаче освен просо и мек хляб друго не яде.А малките са слепи и много безпомощни.Не знам всичко това дали е нормано.Опит с папагали нямам,обаче е голяма емоция.Най-впечатлена е дъщеря ми (9 годишна).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Savador
Активен
Активен


Години: 55
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юни 2008
Мнения: 106

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Октомври 2009, 18:27:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Да всичко е нормално. Махни меда. Яйцето го раздробявай и го смесвай с просото и ще се научат да го ядат. Меда е под въпрос за птиците, понеже техните жлези не произвеждат инсулин и организма им не може да разгражда захар и сол. Слагай им бисквити, царевични пръчки и др. В тях има яйца.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

мимито
Нов
Нов


Години: 50
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 14 Май 2009
Мнения: 11
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Октомври 2009, 10:16:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Царевичните пръчки мисля,че са вредни.Много са солени.Особено сега когато хранят малките мисля,че не е добре да им даваш.А за коремчетата не се притеснявай.Нормално е.Гушките също много се издуват.Това е така,защото са добре нахранени.Емоция е така е.Много е вълнуващо.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

лъчезар
Нов
Нов


Години: 57
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 29 Сеп 2009
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Октомври 2009, 15:55:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря на всички отзовали се.Едното пиле вече умря ,но другото е добре и расте като за"световно".
Все още не прогледнало,се опитва да се изправи на краката си.Татко му добре до храни.
А иначе мъжкият прояде варено яйце и галета.Бях му махнал просото и той (папагала) нямаше избор.
Много е интересен,когато го пусна от клетката обикаля около мен и писка,сякаш иска нещо да ми каже,но аз не разбирам нищо от това.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети