Какви птици имате?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : За всички птици
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Октомври 2009, 11:28:57    Заглавие: Отговорете с цитат

За Малкият Александър не ви трябват документи по CITES. Пръстените, се поставят на новоизлюпени папагалчета, ако не са поставени няма нужда да се тревожите - не са задължителни. Вижте какви документи ще ви донесат за Жакото и идете с тях в РИОСВ по местоживеене.
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Октомври 2009, 11:28:57    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

aggressive
Нов
Нов


Години: 34
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 27 Окт 2009
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Октомври 2009, 20:36:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Когато Жакото дойде,ще отида непременно.За сега всичко у нас е спокойно.Дакелът дори не забелязва чуждо присъствие,птичката е доста притеснена,но предполагам,защото до сега е живяла във волиера с много други птички,не е свикнала да е в клетка,а и е пропътувала много.Надявам се да свикне с нас и да си ни заобича,отделяме и доста внимание.Не иска обаче да си яде храната,нито храната за папагали,нито зеленчуци и плодове-само ги разхвърля по пода на клетката.За сметка на това яде тонове семки,по цял ден люпи и плюе боклуците в останалата си храна (явно и нея смята за боклук),ако някой може да ми препоръча някаква храна ще съм благодарна Smile Благодаря Ви много,че веднага се отзовавате.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

angellowe
Нов
Нов


Години: 31

Offline
Регистриран на: 08 Ное 2009
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Ноември 2009, 21:46:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Smile Първо здравейте.

Аз в момента съм с 3 щиглеца 4 елхови скатии и 1 конопка Smile
Смятам да ги направя повече, но да видим

Ако има някой които може да ми помогне с това как да ги развъждам ще съм много благодарен ако драсне едно ЛС Smile

Благодаря и лек ден Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

mops5
Нов
Нов


Години: 38
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 02 Яну 2010
Мнения: 1
Местожителство: RUSE

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Януари 2010, 18:17:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,намерих една ранена птичка пред вкъщи но не мога да разбера каква е!Някои може ли да ми помогне,ето я и нея http://perfekten.com/photo.php?photo=3661634&album=90028
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Януари 2010, 20:32:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Не се отваря снимка на този адрес. Пробвай пак да дазеш вързка! Опиши птичето!
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

ПолинаТиханова
Нов
Нов


Години: 35

Offline
Регистриран на: 24 Юни 2010
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Юни 2010, 20:15:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,намерих гларусче бебе преди около месец.Писах по доста форуми и накрая установих,защо от 2 дена се чувства зле - хранех го със замразена цаца,и чак днес прочетох,че съдържа сол.Мислите ли,че аз съм причината той днес да не може да се движи и да не иска да се храни.Много е зле Sad( какво да правя?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Юни 2010, 22:39:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Свържи се с тези хора и ги разпитай подробно: http://www.greenbalkans.org/category.php?language=bg_BG&cat_id=11
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

кикич
Нов
Нов


Години: 46
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 03 Юли 2010
Мнения: 4
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Юли 2010, 22:28:51    Заглавие: Отговорете с цитат

  Здравейте на всички.Хубавото на новите технологии,е ча дава възможност на хората да се познават без да се виждат.Можеш ли да обичаш животно,значи можеш да обичаш всеки.Регистриран съм в още няколко форума и там също има раздели за представяне.Приятно е когато отидеш на изложба или пазар да се запознаеш лично със съфорумците.Живея в Бургас-в апартамент и за това тук имам само една жена ,едно хавелче на три години и от два дни едно пойно папагалче,исках някакъв по-голям папагал но с тези цени направо ме убиват.Иначе баща ми живее в едно село на 15км.от бургас и тама имам (не звам дали има толкова интернет пространство за форума ) :
- 27 гълаба
-  3 патета
- около 40 кокошки - носачки,черни и сега взех 20 пилета с крачоли
- 3 кучета - болонка,черен кокер шпанйол и Бари-майка немска овчарка-баща каракачанка
- двайсетина зайци 3-Новозенландски и другите са Калифорнийци
- 1 костенурка
и покрай всички тези животни доста полски мишки и плъхове от които не мога да се отърва
Мисля че за сега стига,за да не се оплашите
Обичайте животните и се учете от тх,има на какво
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

serinus_serinus123
Нов
Нов


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 15 Мар 2011
Мнения: 1

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Март 2011, 20:38:57    Заглавие: Отговорете с цитат

ас сега имам: 3 щиглеца,2 скатий,2 фанети и 2 органела. За сега

може би събота и неделя ще станат повече.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

niks
Нов
Нов


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 18 Юли 2011
Мнения: 15
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Юли 2011, 13:28:20    Заглавие: Отговорете с цитат

аз пък от около 3 години си имам във вкъщи 2 вълнисти пубертетчета(ако мога да ги нарека така ) винаги имат теория по всички въпроси и изобщо много си ги обичам, замалко да забравя - големи са приятели с морското свинче на сестра ми, но нали говорим за птици
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

MilenaGrantcharova
Нов
Нов


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 16 Сеп 2011
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Септември 2011, 23:53:49    Заглавие: Зов за помощ Отговорете с цитат

Здравейте!

Надявам се да ми помогнете да определя вида на птицата, която намерих в Италия, в долината на река Арно, на около 30 км от Флоренция. Беше малко новоизлюпено пиленце, лежеше на тротоара, не намерих гнездо за да го върна обратно. Взех го с мен и го донесох в България. Храня го с консервирана суха храна, която ми препоръчаха ветеринари. Храната е сушени насекоми и аз я разтварям с малко вода и витамини, оформям във формата на червейче и я давам с пинсета, тъй като пилето не се храни само. Доста порастна, появиха се пера, човката се втвърди и аз започнах да одтавям храна с надеждата, че ще се храни само. За съжаление съм сбъркала, защото от понеделник спря да се движи и ветеринарите смятат, че е от недохранване. Наложи се да му отварям човката и да го храня и да му давам вода, днес вече само си отваря човката и има апетит, но все още не се движи. Ветеринарите първо смятаха, че е орехче, но вече не са сигурни какво е, в тази връзка моля, ако можете да ми помогнете. Много страдаме, че пилето се влоши, нося го навсякъде с мен и по цял ден го обгрижвам, храня го и го хидратирам на всеки час. Пилето ме познава и ме търси, щом чуе гласа ми, пърха с крилца щом посегна към него и дори сега, когато не е в добра кондиция. Вярвам, че щом днес започна да търси храна е добър знак и дано успея да се справя да го вдигна пак на крака.
Предварително благодаря за отделеното време!

прилагам и снимки от днес:
http://s1143.photobucket.com/albums/n640/MilenaGrantcharova/?action=view&current=phonepics803.jpg

http://s1143.photobucket.com/albums/n640/MilenaGrantcharova/?action=view&current=phonepics803.jpg#!oZZ2QQcurrentZZhttp%3A%2F%2Fs1143.photobucket.com%2Falbums%2Fn640%2FMilenaGrantcharova%2F%3Faction%3Dview%26current%3Dphonepics802.jpg

http://s1143.photobucket.com/albums/n640/MilenaGrantcharova/?action=view&current=phonepics803.jpg#!oZZ3QQcurrentZZhttp%3A%2F%2Fs1143.photobucket.com%2Falbums%2Fn640%2FMilenaGrantcharova%2F%3Faction%3Dview%26current%3Dphonepics801.jpg

http://s1143.photobucket.com/albums/n640/MilenaGrantcharova/?action=view&current=phonepics803.jpg#!oZZ4QQcurrentZZhttp%3A%2F%2Fs1143.photobucket.com%2Falbums%2Fn640%2FMilenaGrantcharova%2F%3Faction%3Dview%26current%3Dphonepics800.jpg

http://s1143.photobucket.com/albums/n640/MilenaGrantcharova/?action=view&current=phonepics803.jpg#!oZZ3QQcurrentZZhttp%3A%2F%2Fs1143.photobucket.com%2Falbums%2Fn640%2FMilenaGrantcharova%2F%3Faction%3Dview%26current%3Dphonepics801.jpg

П.П.
Днес като го теглиха беше 13 грама
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Юли 2011
Мнения: 269
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Септември 2011, 20:16:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз не мога да ти помогна но Спасителен център за диви животни - Зелени балкани може.
_________________
Живей за мига, не за деня
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Септември 2011, 23:13:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Наистина доста прилича на оречхе, но дали е!? Но не това е най-важното. Това, което правиш е страхотно. Мисля, че от спасителния център могат да те посъветват как най-добре да се грижиш за птичето.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

MilenaGrantcharova
Нов
Нов


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 16 Сеп 2011
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Септември 2011, 13:02:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря Ви за вниманието!

Занесох птичето в Института по зоология и там го видяха двама орнитолози, смятат че е черноглаво коприварче от женски пол. За съжаление крачетата му са като парализирани. Водих го вчера в лечебницата на зоопарка и там доктора ми каза, че птичето има полиневрит и според него няма големи шансове, все пак ми даде лекарство и след 10 дни трябва да се върна за консултация. Водих го след това и при друг ветеринар, който не е много съгласен с диагнозата, защото птичето си свива крачетата и съвсем лико стиска пръсти. Направихме снимка и не се виждат никакви травми и аномалии. Птичето е много жизнено, има апетит, храня го с брашнени червеи, мини щурци, малко жълтък, пие вода около 2 мл на ден / във водата слагам витамини предписани и дозирани от лекар/. Вчера тежеше 13 гр и доктора смята, че може би няма да наддава повече, защото е достигнало нормалното си тегло. Птичето е силно привързано към мен, както и аз към него. То не е самостоятелно и неможе да се храни и пие само, когато е гладно ме вика и аз му давам храна. Освен това издава различен звук, когато иска вода. Поради това, че не се движи веднага след като се изходи, сигнализира и го почиствам ако се е нацапало. Правя му гимнастика и  раздвижвам крачетата му. Много е борбено, постоянно се опитва да се изправи на крачета. Като цяло грижата за него е ежеминутна и в тази връзка не вярвам, че някой би могъл да отделя толкова време за него, пък било то и Зелени Балкани. Убедена съм, че правя всичко възможно за птичето и няма да го пратя или оставя на никой друг.
В случай, че има специалист, който има желание да го прегледа и да установи конкретна диагноза, моля да се свърже с мен!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

vanessa
Потребител
Потребител


Години: 22
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 31 Мар 2012
Мнения: 49
Местожителство: с.Самуилово/Сливен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Април 2012, 21:32:31    Заглавие: Отговорете с цитат

аз повече от две седмици имам зелен мъжки малък александър.две мъжки и две женски котки,едната е бременна.четири заека -единият днес роди бебета.и имам и куче -порода пойнтер
_________________
Eдин зелен малък александър на име Алекс.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

berkit0
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 24 Дек 2011
Мнения: 37

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Април 2012, 14:42:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Имах 3 корели, но сега ми останаха 2 и единия е много див.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Май 2012, 22:45:31    Заглавие: Отговорете с цитат

+1 / - 1
На 2-ри си взех Какарики. Страхотен летец е. Прелита между краката на столовете с невероятна скорост. Обожава хляб и онзи ден прекара половин час пред едно стъкло в опит да намери отражението си зад него, без успех.
Междувременно в петък ми избяга едната амадинка. Дори не съм разбрал кога. Просто в един момент видях, че са станали 4, а от Амадинка няма и следа. Вероятно се е промъкнала между решетките.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

rubio1974
Нов
Нов


Години: 49
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 16 Окт 2012
Мнения: 3
Местожителство: varna

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Октомври 2012, 15:46:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравеите аз съм съвсем новобранец ама и аз да кажа имам едно пиле хибрид между канар и фане казва  се тотю мяза на наи обикновенно врабче ама много хубаво пее и е много кнтактен поздравява когато се върна от работа и като му говоря ми отръща
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

rosko
Нов
Нов


Години: 27
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 19 Окт 2012
Мнения: 8
Местожителство: Пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Октомври 2012, 21:26:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз имам 1 папагал вълнист на име Коки и 2 амадини на име Лора и Дани и сега си имат малко .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

antoan
Нов
Нов


Години: 24
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 22 Авг 2012
Мнения: 17
Местожителство: St.Veit

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Октомври 2012, 16:57:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз имам две корели лоли и лъки големииииииииии сладури ето и снимки на тези лудетини

ето я лоли:
а ето го и лъки:
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : За всички птици Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 6 от 7

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети