Всичко за корелите
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Април 2009, 23:10:07    Заглавие: Всичко за корелите Отговорете с цитат

Както вълнистите папагали, и корелите са предпочитан домашен любимец. Теса малко по-скъпи (около 40лв), но ще ви радват с песните си всеки ден (особено сутрин, преди изгрев слънце ).
Корелите се нуждаят от същите грижи, както и всяка друга птица (вижте темата Отглеждане на папагал (настаняване, клетка, хранене, къпане)). Ето и няколко теми, които могат да ви бъдат полезни:

Един новак ... малко помощ ...
Кога слагате папагала си да спи?
Влиаели зле тютюневиат пушек на корелите
говори ли вашата корела
Какъв пол е папагалът ми?


Статии свързани с корелите:

Корели (Nymphicus hollandicus)
Мутации при корелите (списание "Птици" - Юни 2007)


Ако все още не сте си взели папагалчето е добре да имате предвид, черазходите не свършват с покупката му. Освенхрана, вода, пясък, плодове,зеленчуци и др., папагалчето се нуждае иот:
- клетка
- поилка
- хранилка (една или две за храна и една са пясък)
- клечки (за предпочитане е да сложите няколко клонки, вместо да купувате пластмасови клечки)
- люлка, огледалце и други играчки


*Пишете в тази тема, само ако имате предложение за нещо, което можемда добавим. След като бъдат прочетениот администратора, мненията ще сетрият, а атвора ще получи отоговор на ЛС.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!


Последната промяна е направена от misho на 24 Юли 2010, 13:12:10; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Април 2009, 23:10:07    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

Papagalа
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 13 Юни 2009
Мнения: 41

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Юни 2009, 12:48:12    Заглавие: Отговорете с цитат

искам да попитам една корела за колко време се опитомява ???
_________________
каква корела да си взема
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

murena
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 06 Юли 2009
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Юли 2009, 13:55:38    Заглавие: Отговорете с цитат

четох, че отвреме-навреме е хубаво да и се слага съдче с вода за да се къпе. Слагам и, но тя изобщо не се интересува от водата Дали ще свикне?
_________________
здраве болести аптека диети
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Юли 2009, 14:57:03    Заглавие: Отговорете с цитат

murena написа:
четох, че отвреме-навреме е хубаво да и се слага съдче с вода за да се къпе. Слагам и, но тя изобщо не се интересува от водата Дали ще свикне?

Слагай и и може да реши да се изкъпе. Моите корели също не обръщат никакво внимание на ваничката с вода, но пък много обичат да ги пръскам с пулверизатор.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

murena
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 06 Юли 2009
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Юли 2009, 15:05:39    Заглавие: Отговорете с цитат

яко, не бях се сетила за пулверизатор. Моята си е много подозрителна към новости
Мерси
_________________
здраве болести аптека диети
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

Papagalа
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 13 Юни 2009
Мнения: 41

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Юли 2009, 19:44:39    Заглавие: Отговорете с цитат

искам да ми кажете папагала ме хаска като баркам ватре какво да направя да не ме хаска
_________________
каква корела да си взема
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Юли 2009, 9:18:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Papagalа написа:
искам да ми кажете папагала ме хаска като баркам ватре какво да направя да не ме хаска

Плаши се, за това го прави. Ако успееш да го опитомиш, ще спре.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

shadowrun1
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 11 Дек 2009
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Декември 2009, 0:16:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, имам корела от около 2 дена и вчера когато я донесохме вкъщи (мъжки е) го настанихме в клетката и от начало беше кротък после му дадохме ябълка и той започна да си кълве от нея след това си хапна от хранилката и кацна на една кацалка и седя там през цялата нощ. На сутринта като се събудих го видях ,че седеше още там и после започна да яде. Аз реших да отида до магазина да му купя дранкулки. Взех му огледалце и звънче което е накичено с много хълки. И откакто му ги вкарахме веднъж клъвна звънчето и после цял ден седи пред огледалцето и не е мръднал от там освен когато отива да яде или да пие вода и не иска да се качва на горната кацалка. А между другото нещо не е и много добър в летенето. И също така като бръкна с ръка в клетката ме хъска а понякога като му кажа името той ми изчуруликва. Опитах да му поднеса храна или лакомство от ръката ми но той постоянно бяга,защото го е страх от ръката ми. Та въпросът ми е как да го накарам да ми обърне внимание и да ми яде от ръката без да бяга, защото в крайна сметка неможе да му я навирам в лицето и въобще как да свикне с мен защото взе да реагира на името си. И се сещам още нещо да попитам като го пусна от клетката няма ли да го е много страх и да почне да се лута насам натам или да го оставя да си лети и да си седи където иска.Обаче пък прибирането му ще е много трудно защото много хапе направо ми пусна кръв от пръста вчера Имам си и две вълнисти в другата стая едното е мъжко а другото женско. И двете свикнаха с мен мже да се каже ,че ги опитомих особено мъжкия с него много се разбираме качва ми се по главата по рамената ходи ми по цялото тяло яде ми от ръката и въобще сме в много добри отношения ,но женската малко е по -бъзлива тя само ми седи на пръста и се ослушва
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Декември 2009, 0:58:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Търпение е нужно. Щом си опитомил вълнистите, не би трябвало да имаш проблеми и с корелите. Просто внимавай да не го плашиш и продължавай да ми предлагаш храна от ръка. А аз не веднъж съм казвал, че хващането е голяма грешка. Трудно може да се измисли нещо по-стресиращо от това да го гониш из стаята с кърпа или тениска и да го хванеш. Не те хапе без причина. Така че изчакай няколко дни, до една седмица да свикне с новия си дом и едва тогава го пусни. Така по-лесно ще се прибере сам. Хващай го само в краен случай, ако не яди и не пие и не се прибира. Иначе избягвай ловенето.
А иначе е нормално да лети трудно. Вероятно никога до сега не е летял. Много вероятно е при пръвите полети да се блъска в прозорците или стените, докато свикне със стаята.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

shadowrun1
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 11 Дек 2009
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Декември 2009, 1:24:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ти! Беше доста изчерпателно. Между другото не знам как се сприяделих с вълнистите сигорно защото ме виждаха ,че им слагам храна всеки ден и че от време навреме си слагах пръста за да ми опознаят ръката И също се сещам да повторя ,че откакто му (корелката) купих огледалце и той почти не се отделя от него освен когато яде  и не ми обръща внимание само ме хъска какво да направя по този въпрос ако му махна огледалцето няма да си има занимание а той толкова се е втренчил в него ,че няма отърване
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Декември 2009, 14:40:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Огледалцето си е занимание за него. Ако през деня остава сам, мисля че ще е по-добре да му го оставиш, за да не скучае.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

shadowrun1
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 11 Дек 2009
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Декември 2009, 17:04:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Вече разбрах защо седи пред огледалцето толкова много. Понеже огледалцето си има кацалка и той се качва само на нея защото му е най-удобна но в най-скоро време ще му намеря  клонки да му направя дървени хубави кацалки и така няма да седи само там. Е от друга страна го гледам ,че понякога доста се взира че даже удря огледалцето лекичко с човката понякога все едно ,че го гали
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

shadowrun1
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 11 Дек 2009
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Декември 2009, 19:37:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей misho! Корелата ми е вече шести ден у нас и започна да излиза от клетката си още от вчера откакто му отворих вратичката. Той си хареса да седи върху един шкаф но не може да се върне в клетката и затова днес реших да му оставя хренилката отвън иначе снощи се наложи да го хвана и то с ръкавици и понеже беше тъмно и той не усети че го хванах и за миг не се сэпротивляваше.В присъствието ми се чувства спокоен много лети си из стаята без проблем научи се да лети не го естрах от лицето ми,НО го е страх от РЪЦЕТЕ ми неиска да приема храна от тях не иска да ми се качва на пръста ,пробвах трика с лакомството но и той не проработи всеки път ми хъска ръцете и ге кълве или ходи назад само и само да не се докосне към тях . По какъв начин да го науча да ми свикне с ръцете виждам че има надежда да су научи но все пак още не е готов за това ли не знам? Благодаря предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Декември 2009, 12:44:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Обикновено ръцете са това, от което най-много се страхуват. Опитай се да му предлагаш нещо, което обича да яде, в ръка! Но не го насилвай! Доближавай се до толкова, че да не го плашиш. Ако започне да отстъпва го остави и не го преследвай! Трябва търпение и разбира си зависи и от папагала.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!


Последната промяна е направена от misho на 18 Декември 2009, 20:53:53; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Savador
Активен
Активен


Години: 55
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юни 2008
Мнения: 106

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Декември 2009, 14:57:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Точно така е както казва Мишо. По-доре ще бъде ако в ръката ти има купичка и в нея да се намира храната която искаш да му дадеш. По лесно ще кацне на купичката отколкото на ръката ти. В последствие като свикне, вече му предлагай храна директно от дланта. В галерията съм сложил снимки, как научих моите корели да идват на ръката ми.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

shadowrun1
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 11 Дек 2009
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Декември 2009, 16:16:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре! Благодаря ви много ще опитам!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

shadowrun1
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 11 Дек 2009
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Декември 2009, 22:19:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте! Днес корелата ми се престраши да се качва на пръста ми без да го залъгвам с лакомства! А днес му 9-тия ден ето и резултата
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

shadowrun1
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 11 Дек 2009
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Декември 2009, 14:18:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте! Искам да попитам само, понеже в стаята има едно цвете което се казва Хлорофитом и папагала постоянно го кълве. Искам да знам вредно ли е за него да го яде?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

watson
Потребител
Потребител


Години: 38
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Апр 2008
Мнения: 54

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Декември 2009, 14:42:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е отровно, ако е това http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=FLOWERS_INFO&FLOWER_ID=195
Това е едно от малкото неотровни саксийни цветя.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

shadowrun1
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 11 Дек 2009
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Декември 2009, 15:12:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Да същото цвете е! Добре Благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети