Моля помегнете!!! Авлига

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Други птици : Диви птици
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

BrainX
Нов
Нов


Години: 37
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 20 Дек 2009
Мнения: 1

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Декември 2009, 1:58:05    Заглавие: Моля помегнете!!! Авлига Отговорете с цитат

Здравейте. В началото на това лято намерих една птичка,която беше до едни отсечени дървета.Беше мн малка и аз я взех да я гледам за да не я изядат някакви животни.Докато поотрасне обаче,тя свикна с хора около себе си и реших да не я пускам на свобода,защото щеше да кацне на рамото или на главата  на който и да било човек.Доста време ми отне да разбера,че птичето е женска авлига.
  Промелемът ми е следният:почнаха да й падат перата,започна да лети трудно,в следствие на това се блъска много и навсякъде,това доведе до повече опадали пера.
Моля ви помогнете ми! Дайте някаква диагноза(липса някои хран. съставки;болести;каквото и да е) и решение най-вече.
      ето я и нея:
http://brainx.snimka.bg/animals/avliga.455082
http://brainx.snimka.bg/animals/avliga.455082.16486390
http://brainx.snimka.bg/animals/avliga.455082.16486391
Много ще съм благодарен,ако ми помогнете.Пишете ми на скайп.
P.S. Гледам я свободна,цялата ми тераса е направена с диви дървета,хралупи, хранилки,поилки(през лятото).Сега е вътре при мен и постоянно й се обръща внимание като има човек в къщи.Не сме я оставали гладна,жадна или на мръсно.Всяка вечер я прибирам в кафез,покривам го,на сутринта я откривам и я пускам.Кафеза се чисти редовно.Много се старая да са благоприятни условията.
_________________
Skype: veizara  
Моля отговорете ми спешно е!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Декември 2009, 1:58:05    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

Perta
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 02 Фев 2008
Мнения: 53
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Декември 2009, 9:47:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен ако досега е била на терасата и си я прибрал вътре скоро, най-вероятно е стресово линеене от рязката смяна на условията!
Това с блъскането е лошо, но вероятно като свикне с предметите ще престане да се блъска и ще и изкарат нови пера, стига разбира се причината да не е някаква друга!
_________________
Не бива са слушаш.
За да чуеш нещо, не бива да слушаш.
За да видиш нещо, не бива да гледаш.
За да схванеш нещо, не бива да мислиш.
За да кажеш нещо, не бива да слушаш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Декември 2009, 18:23:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Mного от прелетните птици са доста чуствителни към скъсеният светлинен ден. Такива са  всичките видове коприварчета, градинското шаварче, повечето видове присмехулници и др. Това са птици които на мястото за зимуване като правило сменят по още веднъж перата си. Това линеене се нарича частично или по-точно -предбрачно. Отлглеждани в хладни помещения с къс ден (под 12 часа) те започват да губят перата  си или в повечето случаи перата им не се сменят нормално. Авлигата не влиза в това число ,но тя също е много капризна към тези фактори. Не е безпричинно ,че тя   е една от птиците които идват по родните си места последни (към средата на май) когато денят е повече от 12 часа. Създай условия близки до природните (с доосветяване) и ще решиш проблема. Препорачително е да даваш и медикаменти които подпомагат нормалното порастване на перата. ( на табернил е добър вариянт) Състоянието на птицата ти не е за подценявне. Вземи мерки защото такива случаи доста често завършват  трагично.  ...И е още рано за определяне на полът. Всички млади авлиги приличат на женски  като жълтият цвят го придобиват едва на следващата година. При птици отгледани в неволя  оцветяването може да е още по забавено като понякога е чак на 3-тата година.     Успех.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Диви птици Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети