НЕПОЗНАТО ЯЙЦЕ????

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Други птици : Диви птици
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

teknefezova
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 24 Дек 2009
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Декември 2009, 0:09:07    Заглавие: НЕПОЗНАТО ЯЙЦЕ???? Отговорете с цитат

Здравейте,
Аз съм Ани от Хасково и имам един въпрос, не зная към кого точно да се обърна И КЪДЕ ТОЧНО ДА СИ ПУСНА ТЕМАТА затова ще пиша направо.
Преди2 години ми дадоха едно яйце което е доста голямо с размери 13 см едълго и 9 см е широко, обиколката му на ширина е 28 см, цвета му есветло кафеникаво с тъмно кафяви пръски. Човека от когото го взех казаче го има от 3 години и му го е дало момиче чиито баща е ходил в Африка.
Вечедоста време се ровя в интернет но нищо не мога да намеря, не съм имного сигурна дали изобщто е от птица, предполагам че може да е отдоста други животни, но размерите му са внушителни.
Благодаря предварително на тези които могат да ми помогнат!!!

Ето и снимчица:

http://bspb.org/forum/viewtopic.php?f=10&t=994
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Декември 2009, 0:09:07    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Декември 2009, 11:56:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля че информацията която имате е недостатъчна за определяне вида на яйцето. Според мен е от птица, но от каква????
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

teknefezova
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 24 Дек 2009
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Декември 2009, 18:55:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами за сега това е всичко което знам, но и това че ми казвате че е птица ми помага защото стеснявам кръга,
най-лошото в случея е че нямами не мога да открия друга информация за яйцето
И все пак ако някои знае нещо повече нека ми помогне!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Декември 2009, 22:42:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Сложи активен линк за да видя снимката. Ще се пробвам да ти помогна.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Декември 2009, 23:45:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Май много шум за нищо. Яйцето ти е на пуйка но поради изключително голямата вариететност при яйцата на различните породи се озорих и аз . Ще ти кача снимка на яйца от дива пуйка  за да се увериш в думите ми. Както се вижда няма едно с едно еднакво. При теб яйцето е било снесено от изкуствено създадена порода на този вид птица. Просто само като инфо - яйце с такива размери може да е и на водоплаващ вид , но тъй като по него няма видими мастни грапавини то минаваме на следващото семейство - кокошеви. А от там нататък е лесно. Та с две думи - пуйка приятелко. Ето обещаната снимка http://www2.volstate.edu/JSchibig/images/tributetomygrandfather/may25,05%20014.jpg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

teknefezova
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 24 Дек 2009
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Декември 2009, 10:33:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за помоща,
НО ЩО ЗА ПУЙКА Е С ТАКИВА РАЗМЕРИ



http://bspb.org/forum/viewtopic.php?f=10&t=994

Както вече споменах яйцето е от Африка, наистина не съм много запозната но дали там има пуйки??


Незнам дали добре се вижда на снимката, но яйцето е дооостааааа голяяямооооо
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Януари 2010, 18:36:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Пуйки има на всякъде по света.. Споменах , че  яйцето е от изкуствено създадена порода. А снимката с яйцата на дивата пуйка я качих за да може да се види,че тези яйца са много разнообразни по отношение на петната.А що се касае до размерът- може да е от наякоя от едрите породи птици. Разбира се това са само мои предположения.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Диви птици Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети