Ръчно хранене на неразделки (маскови и фишери)

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали : Развъждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Ha7eR
Нов
Нов


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 30 Апр 2008
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Февруари 2009, 18:18:14    Заглавие: Ръчно хранене на неразделки (маскови и фишери) Отговорете с цитат

Очертава се да имаме бебета неразделки (имаме по 1 яйце при 2 от двойките)
Та искам да питам някой от по-опитните няколко неща:
1. Кога ги отделят от родителите и мога ли да отделя само 1 пиле не всичките?
2. С каква точно смес и по-какъв начин ги храните?
3. През колко време се хранят?
4. Нужно ли им е допълнително отопление?
5. Подходящи ли са масковите и фишеровите неразделки за ръчно хранене и могат ли в последствие да живеят сами като им се обръща повече внимание т.е. да станат домашни любимци в прекия смисъл Smile

Предварително Благодаря.

Поздрави Мартин!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Февруари 2009, 18:18:14    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

mm
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 30 Ное 2008
Мнения: 15

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Февруари 2009, 12:43:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Остави ги да проедът при родителите и след това го отдели и пак и като се занимаваш с него ще е кротко и ще стане домашен любимец.Тайната на кротките и дресирани папагали не е в ръчното хранене а в грижите и подхода на опитомяване
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Ha7eR
Нов
Нов


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 30 Апр 2008
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Февруари 2009, 14:45:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм питал какво да ги правя...
Имах точни и ясни въпроси, но явно в момента няма кой да ми отговори.

Все пак благодаря за съветите, но не това се пита в темата.

Съжалявам, ако обидя някой, но целия форум е пълен с OFFTOPIC наистина е доста разводняващо особенно темите за вълнистите папагалчета има най-малко 20.

Поздрави Мартин
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Март 2009, 0:58:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля че всеки папагал е добър за любимец.Нямам преки наблюдения за неразделките, но има много клипчета с научени на разни номера неразделки. Относно дохранването и на мен не ми е много ясно.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Март 2009, 3:22:55    Заглавие: Re: Ръчно хранене на неразделки (маскови и фишери) Отговорете с цитат

Ha7eR написа:
Очертава се да имаме бебета неразделки (имаме по 1 яйце при 2 от двойките)
Та искам да питам някой от по-опитните няколко неща:
1. Кога ги отделят от родителите и мога ли да отделя само 1 пиле не всичките?
2. С каква точно смес и по-какъв начин ги храните?
3. През колко време се хранят?
4. Нужно ли им е допълнително отопление?
5. Подходящи ли са масковите и фишеровите неразделки за ръчно хранене и могат ли в последствие да живеят сами като им се обръща повече внимание т.е. да станат домашни любимци в прекия смисъл Smile

Предварително Благодаря.

Поздрави Мартин!


Здравей! Мога да ти дам следните съвети - отделяш малките като навършат 20-тина дневна възраст, храниш с храна за ръчно дохранване, например Kaytee. От начало се хранят 4-5 пъти на ден и е нужно да са в ковиоз с постоянна температура. Неразделките стават много добри домашни любимци, ако бъдат изхранени и отгледани правилно. В Чехия са много разпространени. Успех в начинанието!
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

avstraliisko_momiche
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Авг 2009
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Септември 2009, 17:11:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз също имам подобен въпрос.
1. Тази храна, която е за храненето на отделеното папагалче може ли да се купи от зоомагазините?
2.Има ли нужда да се храни и през нощта?
3. Какво представлява този ковьоз  - някакъв специален уред ли е или просто да му осигуря място с постоянна температура, без това да означава някаква специална апаратура?
4. Най-важното - по колко грама се дават на едно хранене за 20 дневно пиленце и с колко се увеличава дажбата през следващите дни???


Благодаря предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

avstraliisko_momiche
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Авг 2009
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Декември 2009, 4:24:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Все още се надявам някой да ми отговори на въпросите!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Joro7
Нов
Нов


Години: 45

Offline
Регистриран на: 28 Дек 2009
Мнения: 1

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Януари 2010, 13:14:42    Заглавие: Отговорете с цитат

v momenta imam 9 bebeta maskovi nerazdelki koito dohranvam na raka temperaturata v kuvioza triabva da e 33 gr za da moje samoto pile da usvoi dobre hranata hrania gi prez 2h hranata si ia kupuvam ot zoo magazin


Админ: Писането на кирилца е задължително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Развъждане Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети