Съжителство с корела? Здравословен въпрос.

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Rocki
Нов
Нов


Години: 35

Offline
Регистриран на: 23 Дек 2008
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Декември 2008, 1:14:42    Заглавие: Съжителство с корела? Здравословен въпрос. Отговорете с цитат

Привет на всички Нов съм тук (от Габрово, Иван се казвам и съм на 19, почти 20) и от днес съм горд стопанин на една корелка, още от неизвестен пол, кръстил съм я Роки (надявам се да е мъжкарче) и е бяло-сива (засега), казаха ми, че била на 3 месеца.

Имах вълнисти папагалчета (първо 2, едното избяга, после още 3 - едно пак избяга, а другите умряха и ми остана само едно от първата двойка, което живя около 7 години) преди време, но никога не съм ги обгрижвал (може би не ми е стигал акъла). Но сега смятам да се погрижа за Роки, попрочетох доста тук и из други сайтове, надявам се да се справя.

Стига офтопик, направо към въпроса - понеже искам да живее в моята стая, баща ми твърди, че летяли някакви малки перца, които съм щял да вдишвам докато спя и се получавали алергични реакции. Моля ако някой знае нещо по въпроса да сподели.

Благодаря ви предварително Smile


п.п. Ще гледам да го щракна тея дни Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Декември 2008, 1:14:42    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

watson
Потребител
Потребител


Години: 38
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Апр 2008
Мнения: 54

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Декември 2008, 1:38:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Вече почти 1 година спя в една стая с две корели и няма проблем. Наистина са адски "прашни", трябва по–често да чистиш и редовно да къпеш папагала.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

Rocki
Нов
Нов


Години: 35

Offline
Регистриран на: 23 Дек 2008
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Декември 2008, 2:16:20    Заглавие: Отговорете с цитат

А на колко време е най-добре да се къпе, и в какво Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Lexso
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 24 Авг 2008
Мнения: 72
Местожителство: гр.Смолян

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Декември 2008, 10:45:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Виждал сам как къпят корели с пръскалка ( подобна на тубичката от препарата за прозорци ), но ако корелата ти е вътре в стаята ще опръскаш всичко.
Аз моите вълнисти ги къпя по същтият начит но изнасям клетката на тавана.
При вълнистите е по лесно защтото можеш да им сложиш и ванична.
Но пак изплискват водата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Декември 2008, 15:47:52    Заглавие: Отговорете с цитат

По принцип можеш да получиш алергия към всичко - прах, перушина, полени и т.н., дори и да нямаш контакт с тях. Аз не спя в една стая с моите, но цялото време, което прекарвам в къщи е при тях и нямам проблеми. Но наистина събират много прах и това си личи, когато се изтърсват огряни от слънцето. За вълнистите ваничката е добро решение, тък като сами ще си се къпят, но тя е малка за корелите. Можеш да ги пръскаш с пулверизатор, както каза Lexo или да им усигориш по-голяма вана, например някоя тава пълна с вода.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

watson
Потребител
Потребител


Години: 38
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Апр 2008
Мнения: 54

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Декември 2008, 21:24:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Rocki написа:
А на колко време е най-добре да се къпе, и в какво Smile

На 1-2 седмици, колкото по-често толкова по добре. Нося клетката в банята и там с пулверизатор с хладка, лека топла вода, защото при пръскането се охлажда много. Пулверизаторът трябва да не е употребяван за нищо друго, най-добре си купи нов от някой "Магазин за 1 лев". Този начин на къпане много се харесва на моите папагали, но някои не им хресва и предпочитат да се къпят сами в подходящ съд. В зоомагазините има къпалки достатъчно големи за корели.
А, забравих след това трябва да стоят на топло и да са напълно изсъхнали преди да заспят, затова ги къпи около обед.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

Nasya
Нов
Нов


Години: 36
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 04 Яну 2009
Мнения: 18
Местожителство: Шумен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Януари 2009, 16:06:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Всъщност може да опиташ с т.нар. "памперси", къпането също помага. Освен това всяка алергия е отслабен имунитет, така, че може да пробваш да пиеш от витамините на папагала... Шегувам се - няма страшно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Korelata Koko
Нов
Нов


Години: 26

Offline
Регистриран на: 29 Яну 2010
Мнения: 12

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Януари 2010, 22:17:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е проблем перушината
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

anka
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 02 Апр 2010
Мнения: 32

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Април 2010, 9:47:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз всеки ден му чистя дъното - сменям вестничето , измивам подложката и не съм забелязала да са чак толкова прашни. Ако пипна папагала е все едно с лек мазен пърхут, който обаче не се вижда, само се усеща на пипане, така, че вероятно това е прахът за който говорите, но вкъщи става толкова прашно при отворен прозорец или балкон от колите навън, че едва ли ще забележа, че точно корелата е прашна. Ако чистиш всеки ден си е нормално, мирише по-малко от котка , хамстер, куче или каквото и да било животинче. Ако се налага - сменяй по-често вестничето на дъното - два или дори три пъти дневно, или просто, когато заблежиш аки по дъното. За перушинките моето папагалче хвърли невероятно много перца първия ден, защото беше много превъзбуден и напрегнат и само си переше крилата в опит да полети нагоре, но като се успокои не хвърля вече, най-много 1-2 малки да видя на ден.
Боклуци стават от кракера най-много защото като го яде и плюе някои семчици, все се случва да изхвърчат някои от клетката, но това лесно може да се преодолее: ако си сложил клетката върху някоя мебел - секция, шкаф, бюро , сложи отдолу по-голяма покривка  и я изтупвай всяка сутрин, пери я поне 1 седмично , така, ще се справиш с боклучетата.
Ако си много алергичен,недей да спиш с корелата, в началото може да нямаш реакция, но да я развиеш с времето.  Просто при алергичните хора, човек никога не знае. Аз съм алергична, и спах с корелката само защото още много й се радвам, но тези дни ще й избера място в хола, където да си спи вечер.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Април 2010, 9:57:29    Заглавие: Отговорете с цитат

За семките и перата, които хвърлят има лесно решение - гащи. Можеш да им вземеш от зоомагазина. Много помагат. И не е нужно да сменяш хартията по нялоко пъти на ден. Веднъж дневно е напълно достатъчно.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

anka
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 02 Апр 2010
Мнения: 32

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Април 2010, 10:14:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Сериозно ли - "гащи", в смисъл - истински гащета ? Това шега ли е ? Може ли да дадете снимка ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Април 2010, 10:44:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето това са гащите:

_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

anka
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 02 Апр 2010
Мнения: 32

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Април 2010, 10:49:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Ох, ясно, аз си помислих за гащета, които се слагат на птичето, нали за първи път гледам, нямам представа, какво са измислили хората. Обаче по-приятно и хигиенично ми се струва с тавичка с вестниче. Ще преживея малкото семки, извън клетката, със сигурност цапа по-малко от другите ми лбимци.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Mieze
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2010
Мнения: 142

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Април 2010, 18:31:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз намирам този вариант за сравнително грозен и работата доста трудоемка - кафеза трябва всеки път да се повдигне . . . Когато се налага да държа птици в малък кафез то просто облепям долната част ( да кажем 1/4 от кафеза ) от всички страни с прозрачен найлон - така боклука остава от вътре и не се налага допълнителна работа .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

evgeniboy
Напредва
Напредва


Години: 44
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Мар 2010
Мнения: 27

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Януари 2011, 1:54:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Rocki написа:
А на колко време е най-добре да се къпе, и в какво Smile

Моя изпада в екстаз като му сложа чинийка с вода и отделно го поливам лекичко отгоре...качвам няколко снимки да видиш какво става:






Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

eazynote
Нов
Нов


Години: 31
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 28 Май 2011
Мнения: 15
Местожителство: Велинград

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Май 2011, 17:33:46    Заглавие: Отговорете с цитат

При отглеждането на предишните ми корели, които бяха двойка, преи години им бях взела "гащи" и е наистина много по-удобно, а и бяха красиви. Обещала съм сега на Папи, ако ме слуша и тя да получи такива вс коро време...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети