На каква възраст се взима корелата ?
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

anka
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 02 Апр 2010
Мнения: 32

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Април 2010, 14:22:15    Заглавие: На каква възраст се взима корелата ? Отговорете с цитат

Здравейте искам да си взема корела - страшно много искам, макар да знам, че ще се видя в голямо приключение, вероятно...
От миналото лято ги гледам в един зоо-магазин и всеки път им се радвам.
Днес реших - ще си взема , още тези дни. Проблемът е , че само в този магазин съм сигурна, че ги гледат добре и са здрави, не бих си взела от друго място. Но там са на около 8-12 месеца. Не знам точно, май август, тъкмо се бяха излюпили.
Това добра възраст ли е за да свикне с мен или вече е прекалено голяма и е по-добре да изчакам, да се излюпят лятото малки.
Но в такъв случай кога е най-добрият момент да се вземе корелата  - на каква възраст ? Взимам я за да си имам другарче.

Админ: Ще получиш отговор! Имай търпение. Все пак във форума няма дежурни, които да отговарят веднага. ве виждам причина да копираш статията за корели в темата. Прочети правилата!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Април 2010, 14:22:15    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Април 2010, 15:18:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Новите корелки предстои да се излюпят след месец-два, така че, ако държиш на млада птица, търси през август или септември. В зоомагазина могат да ти кажат по-точно кога ще имат нови корели. Не е проблем да си вземеш и на годинка, пак ще свикне с теб, но по принцип, колкото е по-млада, по-добре (стига вече да е напълно самостоятелна).
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

anka
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 02 Апр 2010
Мнения: 32

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Април 2010, 15:32:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Много благодаря за информацията. Съжалявам за статията, но съм съвсем нова тук, пуснах я , ако някой се интересува от същото, а все още никой не е отговорил.
Но така и не разбрах - да речем, че пилето се е излюпило на 1 май - кога е добре да се вземе - след два месеца на 1 юли или след 3 месеца - на 1 август (хипотетично). Благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Mieze
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2010
Мнения: 142

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Април 2010, 16:07:09    Заглавие: Отговорете с цитат

anka написа:
Много благодаря за информацията. Съжалявам за статията, но съм съвсем нова тук, пуснах я , ако някой се интересува от същото, а все още никой не е отговорил.
Но така и не разбрах - да речем, че пилето се е излюпило на 1 май - кога е добре да се вземе - след два месеца на 1 юли или след 3 месеца - на 1 август (хипотетично). Благодаря!

Винаги можеш да си вземеш корела - независимо от възрастта ! Ако се занимаваш интензивно с нея и възрастна птица ще свикне -- ако я оставиш да вегитира в кафеза и млада птица ще подивее - всичкото лежи в твоите ръце ! Трябва само да си наясно , че те са и доста шумни , че като всички животни правят боклук , поддържането им струва пари ( особено ако се разболеят ) и ако ходиш лятото някъде кой ще се грижи за нея . Ако си наясно с всичкото това то не ти пречи да си вземеш корелата , която най-много ти харесва !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

anka
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 02 Апр 2010
Мнения: 32

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2010, 2:15:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Направо да ви се похваля - вече си имам птиченце!
Купих си го веднага, оказа се , че точно от тези които искам аз - сивичките с жълти глави, има само едно и е момче, беше си малко диваче, леко захапваше и после бягаше настрани, но си го харесах от пръв поглед. Оказа се , че е родено декември.2008 , което прави 1 година и 3-4 месеца. Като го взех го сложиха директно в клетката и я опаковаха отстрани с черен чувал, да не се плаши много по пътя. Много се плашеше първия ден и пискаше от време на време, май нищо не хапна, но като започнах да му подсвирквам в края на деня се успокои и започна нещо да гука. Купила съм му всичко - клетка с две хранилки, в едната сложих пясък, в другата храна, има подвижно дъно за по-лесно почистване, поилка, кракерче, храна, витамини, креда, стълбичка с огледалце, две пластмасови пръчици да седи на тях, една люлка, мисля, че всичко си има.
Днес прояде , сигурно много му помогна, че все му гукам нещо -подсиврквам му.Има си и любима песен - "Engel" na Rammstein   защото се сетих, че в началото подсиркват и му я пуснах, горкото най-непоносима песен за него - истински шок се оказа - "От икебана дървесата ги боли" - направо изпадна в нервен шок, като я чу, хем беше съвсем леко пусната.
Така днес си похапна, пийна си и вече дори се закача. Ходи по дъното на кефеза , но от време на време идва от страната където съм аз и започва да се закача с клюнче и крака по решетката, като го пипам по крачетата, не възразява, но ако посегна към клюнчето съска и се опитва да ме клъвне, обаче след това пак идва и пак се закача. Още , като ме чуе да се прибирам ми гука. Мисля, че ще се разберем, но явно ще трябва да мине доста време. Навсякъде четох, че човек трябва да изчака за да намери своята корела, е аз моята я намерих от раз, веднага ме привлече.

Имам малко притеснения само за вида му , защото на опашката му е останало само едно дълго перо и то не изглежда много добре, но ще ви го покажа утре, да кажете, от смяната на перата ли е или да го подсиля с нещо, в смисъл витамини ли му лиспават, нормално ли е всичко... Там , където е гледано , беше с още един мъжкар и продавачката каза, че все се хапели, имаше и една женска, но нещо не се била харесала с никой от мъжкарите и нямат двойка. Утре ще разказвам повече за моя хубавец и ще разпитва, по какво да разбера, че е болен и каков да предприема, във връзка с горното изказване.
Ако съм на почивка, ще го закарам при майка ми да го гледат , не е проблем има кой да му се радва и да се грижи за него.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

anka
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 02 Апр 2010
Мнения: 32

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Април 2010, 1:48:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Христос Воскресе!
Честити празници на всички - три дни Великден и в сряда - Благовещение, за тези които празнуват по Светоотеческия календар !

Ето и обещаните снимки на мъжката корелка:
1. - http://i39.tinypic.com/2v198g2.jpg
2. - http://i41.tinypic.com/wjxj5x.jpg
3. - http://i43.tinypic.com/15d2adw.jpg  - тук се вижда единственото останало дълго перце на опашката и ноздричката в ляво, която ме притеснява, че не е нещо, както трябва, все едно има коричка в нея.
4. - http://i40.tinypic.com/mafe6u.jpg   общ изглед на клетката


Моля да ги коментирате, доколкото разбира се, може да се съди по снимки, но на 3-та снимка е  това което ме притеснява за птичето, то е на възраст 1 г. и 4 месеца.
Ноздричка отляво
, е нещо не съвсем както трябва, в смисъл не е чисто кръгче, а като че ли коричка или кожичка има, все едно някой го е клъвнал по ноздричката и тя вече е зарстнала , но стои по-различно от другото, все едно е пълна с нещо.
Другото е за опашката, той има само едно перце на опашката от дългите, което изглежда, все едно ще падне, трябва ли да се безпокоя и да го подсиля (папагалчето) с нещо или е нормално сега при смяна  на перата. Как точно и кога да почна да му давам витамините ?


И последно, искам да попитам за кракерите и плодовете. Купих му кутийка с два кракера - изяде , единия за 3 дни, това нормално ли е и трябва ли да му слагам другия или е преял ?! И за плодовете - той се плаши, когато му подавам бананче и бяга настрани, когато му го оставя на дъното на клетката обаче се притеснявам, да не се развали и след час го изхвърлям с вестника, като слагам нов - вие как давате плодове и колко време ги оставяте ?!

Всъщност искам да попитам още нещо - мия му  подносчето на дъното на клетката и му сменям вестника всеки ден, обаче трябва ли да правя това с цялата клетка и с купичката за храна и на колко време ? А самата храна - всеки ден ли я сменяте или след като я изяде или доливате ?

Предварително благодаря на всеки, който реши да ми отговори, знам, че въпросите са малко повече, но за първи път гледам птиче и имам доста въпроси, а и доста се притеснявам, да не объркам нещо.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Април 2010, 9:54:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Честит празник!
Папагалчето е много хубаво. Ноздричката очевидно не е както трябва. Не мога да ти дам друг съвет, освен да го заведеш на ветеринар. За щастие моите не са имали такъв проблем и не знам какво се прави.

А за опашката не се притеснявай, ще порасне! Има едни витаминчета за оперението, но и без тях ще му израстат нови пера. Забелязвам, че е малко рошав по гърба и опашката. Можеш да му дадеш вана да се къпе, но гледай после да е на топло.

Дай му и втория кракер! Когато реши ще яде, няма да преяде. Той е основно просо, също като другата храна. Аз например използвах кракери, за да ги прибирам. Тъй като много ги обичаха, щом им сложех един в клетката, веднага влизаха вътре. Плодовете им давам на решетките на клетката. Недостатъка е, че с времето клетката на това място се зацапва и дори и да я миеш редовно, потъмнява. За това можеш да му вземеш и паничка, където да ми даваш лакомствата - плодове, нещо любимо например хляб. Плода спокойно можеш да го оставиш до другия ден. няма да се развали толкова бързо. забелязал съм, че едната ми корела яде ябълките само като изсъхнат, след два дни. Бъди по внимателна само с яйцата, те се развалят по-бързо, особено през лятото.

Храната му можеш да сменяш всеки ден или през ден. Моите имат 3 хранилки и им ги сменям през ден. Хранилките ги мия винаги, тъй като ги цапат. Цялата клетка няма нужда да я миеш всеки път. Когато решиш да я миеш цялата, пусни го навън и я чисти спокойно!

Катери ли се по стълбичката?
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

anka
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 02 Апр 2010
Мнения: 32

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Април 2010, 10:19:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами това е стълбичка с огледалце и няколко топчета, като сметало. Като пощръклее много обича да подсвирква и да се катери по решетката, от време на време ходи и на огледалцето и дърпа топчетата, иначе конкретно по стълбичката не съм видяла, както и на люлката да се люля. То тази люлка , май не е много подходяща, ама беше част от клетката, по-нататък, ще му избера по-подходяща, с дърво.
Да, перцата не са му в идеална форма, подозирам, че не е бил съвсем спокоен ии доста са се дръвчили в магазина, както и че не е прегрижван, но затова пък сега ще се го поглезя.
Ноздричката, жената в магазина каза, че си е нормална и че се кълват доста , затова. Ще попитам хората а във форума за ветеринар в София и ще го заведа за всеки случай.


А изкуственото пиле, му го купих от магазин за сувенири, само махнах телчетата отдолу и го залепих с двустранна лепенка, но  на два пъти някак си го беше изскубал и хвърлил долу, вероятно не му е допаднало това пиле.

А само да попитам, така като го гледате - мъжки ли е наистина ?!
В смисъл  в магазина беше с още един мъжки и една женска, никой мъжкар не беше двойка с женската, на една възраст са, а тя вече на няколко пъти си е снасяла яйца, без да са оплодени, така, че ако беше женска и той щеше да е снесъл. А бузите му, макар и да не личи много на снимката бяха по-наситени от тези на женската, и едното му дълго перце отдолу си е черно, мисля , ако това има значение за определянето на пола.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

anka
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 02 Апр 2010
Мнения: 32

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Април 2010, 11:18:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Туко-що си сложих една ръкавица и го хванах, ухапа ме жестоко, не ми пусна кръв, но много стиска, взех няколко салфетки и ги сложих пред главичката му, така че да ги хапе тях. Разгледах го много внимтелно - наистина е бил клъвнат по ноздричката, тя изглежда заздравяла, но си е разкривила кръглата форма. Отделно разгледах опашката и по-точно едно му перце, оказа се, че над него има следа от клюн, най-вероятно - някой го е пробол и и му е пуснал кръв, която е засъхнала, но си личи, че е прясна раната. Явно в клетката хич не са се спогаждали, стана ми мъчно, горкото, нищо чудно, че е толкова изнервено, свикнало е на агресия. Много зле преживя това че го хванах с ръкавица и сега стои на дъното на клетката уплашен. Явно ще трябва дълго време да свиква с мен, в крайна сметка, нормална му беше реакцията, но аз все пак трябваше да го разгледам добре. Ще търся лекар за птичето, да си каже мнението.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Април 2010, 11:35:43    Заглавие: Отговорете с цитат

На мен ми прилича на мъжки, но най-лесно ще го познаеш по песните. Обикновено мъжките пеят, докато женските са по-мълчаливи и само викат от време на време. Избягвай да го хващаш!
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Mieze
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2010
Мнения: 142

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Април 2010, 18:16:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Нека и аз напиша нещо . . .

Първо - поздравления за птичето ! И после - ако мога ще ти дам някой и друг отговор :

- За ноздрата ако не е запушена няма смисъл да го водиш на лекар - това само ще го стресира допълнително ! Понякога им влизат и малки пухчета и ще трябва да се научиш да го хващаш и да му почистваш нослето . Но хващането не става с ръкавица - от нея птиците изпадат в паника ! Ще ти направя една , две снимки как се държи папагал , без да може да хапе и ще ги кача . Пък ти ще се упражняваш !

- Опашката ще му порасне - не се притеснявай . И да му даваш витамини това няма да стане толкова бързо - за смяната на перата си има време .  

- Ако му сложиш вода за къпане , но той не се къпе не го приемай трагично - корелите са "мързеливи" в това отношение - те се къпят с удоволствие когато вали ( под дъжда ) , но не в застояла вода . Не го къпи насила - птицата и без  "баня" е чиста !

- Смени му пластмасовите кацалки с естествени клони - тъкмо ще има  занимание и за клюна .

- Малко папагали приемат банана - ябълката е по-добра алтернатива . Също така му давай и зеленина - листа от глухарче , напъпили клонки . . . Но внимавай от къде ги взимаш ! Всяка една нова храна ще буди недоверие в пернатото , така , че не се отчайвай , ако не я приеме веднага .

- Аз лично намирам клетката за малка - на птицата и трябват две кацалки ( виждам само една ) . Кацалките трябва да са разположени така , че птицата да има възможността да подхвръква от едната до другата . Има една основна мярка за кафез - ако птицата разпери крилете и с тях докосва решетките , то значи , че е много тясно !!!

- Не е нужно да сменяш основно всеки ден храната - така се изхвърля прекалено много . Просто издухвай обелените люспи , които са отгоре и досипи за деня . Веднъж в седмицата можеш да почистиш хранилките основно .

Съвети можеш да получиш много , но ти сама ще откриеш собствен ритъм в грижите за пилето . Всичко с времето !

Пиши пак , ако нещо не е ясно !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

anka
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 02 Апр 2010
Мнения: 32

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Април 2010, 18:53:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за съветите! Клетката има две кацалки, едната е по-високо, явно не се виждат на снимките. По ширина , спокойно може да си разтвори крилите. По-нататък ще мисля и за по-голяма клетка, стига да измисля подходящо място. Взех най-голямата и луксозна клетка, която имаха в магазина, по-голяма от тази, ще трябва да търся тепърва , напред във времето. В магазина, им беше само малко по-широка, иначе на дълбочина и височина си беше подобна. И за клонки ще помисля, четох, че трябвало , хубаво да се попарят с вода, преди да се сложат.

Какво можете да ми кажете за напъпилите клонки, в какъв смисъл " да внимавам, откъде ги взимам" ?! Аз живея в София, в блок, мога да ги взема само от градинките,  но ме е страх, да не му стане нещо, откъде иначе да взема ?

Ще се видя снимките, които ще качите за хващането, защото моят дивчо, много хапе, и после поне 2 часа плаши , ако се опита да дкосна клетката и се опитва да ме клъвне, все пак, все още ми няма доверие.

Искам да попитам, някой ходил ли е на пазара за животни в Подуяне - там дали има хубава храна и клетки ?!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Mieze
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2010
Мнения: 142

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Април 2010, 19:05:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм ходила на Подуене - но търсехме други неща , за това не знам за храна и кафези . Клонките не е нужно да ги попарваш - а за внимаването : да не са от главната улица , например . Там растенията са и "от вътре" мръсни - заради колите и т.н. При това ако имаш възможността да са от плодни дървета , липа , върба е най-добре . Гледай да не са замърсени от дивите птици . В коя част на София живееш ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

anka
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 02 Апр 2010
Мнения: 32

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Април 2010, 23:10:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Тази вечер моята корелка беше много превъзбудена, само писка и се катери надолу-нагоре по клетката.
Реших да я отведа в спалнята към 21 ч , за да заспи на тъмно. Обаче след 1час и половина, като отивам да си легна чувам едно много странно вибриране,светнах лампата и понеже бях оставила кафеза на един стол до леглото,реших да го преместя. В смисъл, да отместя малко кафеза, да не седопира до облегалката на стола, защото реших, че сигурно има някаквивибрации в блока, от асансьор, земетресение, знам ли аз... Обаче следмалко пак ме стресна същият шум, ставам, светвам лампата и какво давидя - корелчето трепери цялото, отидох в хола, включихрадиатора и го оставих там. Нормално ли е, да трепери така. Вярно, чесега , когато няма парно и е студено навън, в един панелен апартамент,не е много комфортно, а ние все пак се завиваме, но все пак, едва ли епаднала температурата под 18 градуса. Какво мислите - да го оставям ли в стая с ел. парно или е от друго нещо ?! Защото и да го оставям само не е много хубаво, все още се страхувам и предпочитам да го гледам, да е близко до мен.  
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Април 2010, 23:25:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Оставяй го само! Папагалите не обичат да им се разнася много, много клетката. Нищо не му пречи да спи само. Ако се страхуваш, че може да му е студено, завий го! Избери гладък плат, на който не може да се закачи, ако реши да обикаля из клетката и не го завивай много плътно, за да влиза все пак свеж въздух!
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Mieze
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2010
Мнения: 142

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Април 2010, 23:36:03    Заглавие: Отговорете с цитат

misho написа:
Оставяй го само! Папагалите не обичат да им се разнася много, много клетката. Нищо не му пречи да спи само. Ако се страхуваш, че може да му е студено, завий го! Избери гладък плат, на който не може да се закачи, ако реши да обикаля из клетката и не го завивай много плътно, за да влиза все пак свеж въздух!


Не взимай птицата в спалнята с теб - не е здравословно за тебе самата ! Остави кафеза в хола - хем птицата да си знае мястото , хем да свиква и сама ! Парно можеш да му включваш , но знай , че можеш постепенно да го приучиш и на студ - моите корели например са целогодишно навън ( и зимата ) . Миналата година хванах в парка една корела и тя успешно изкара студовете във волиерата на двора ( въпреки , че аз се съмнявах в това ) . Гледай само кафеза да не стои на течение !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

anka
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 02 Апр 2010
Мнения: 32

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Април 2010, 10:19:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Не разбрах , как точно да завивам корелката. Иначе, тази вечер я оставих в хола и пуснах ел. радиатор, като си навих часовника да звъни в 4 ч и станах да го изключа, за да не прегрее. На сутринта, както винаги корелчо се събуди в 8 ч и започнаха едни викове, той не може да пее, но затова пък много вика, особено пък след като ме види , а ако му се скрия за малко . И така докато му изчистя сутринта, увика целия блок. Сега е много доволен, хапва си спокойно и дори издаваше радостни звуци, като видя, че му слагам храна. Наложи се да разкача и основата на клетката, за да я измия, защото я беше нацвъчкал. Интересно е, че когато си е на кацалката, аз разкачам дъното, повдигам клетката и я оставям върхо плота, той въобще не се притеснява вече и стои спокоен. Дори се е научил, че когато му махам пък вестника, под него винаги са останали различни апетитни семчици и спокойно започва да ги чопли. Мисля, че вече се успокои.

А защо да не е здравословно да спи в една стая с мен, какво би могло да ми стане, той е здрав, какви точно са рисковете , от какво мога да се разболея? В смисъл, така или иначе, ако стои до борото ми през деня е същото, като да стои до леглото ми през нощта.


>>
Mieze - как точно хвана тази корела в парка ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Април 2010, 13:42:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Предполага, че Mieze имаше предвид риск от алергии.

Аз завивам канарчето вечер с една малка покривка. Просто я слагам върху клетката, така че да покрива тавана ѝ и по-голямата част от стените. Интересно, че на папагалите не им е студено, но ако през нощта температурата падне под 15-16 градуса, канарчето слиза на земята и дреме там. Първия път доста ме стресна.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Mieze
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2010
Мнения: 142

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Април 2010, 12:44:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Да , белите люспи , които птиците губят от перата си ( и прахта при големите папагали ) могат да предизвикат алергични реакции ( особено при хора с астма ) . Не е нужно папагала да е болен , чо за човешките дихателни пътища не се препоръчва птица да се държи наблизо .

Цитат:
Mieze - как точно хвана тази корела в парка ?


Много лесно - той ( мъжки е ) беше доста изтощен , малко се погонихме и накрая успях да го сваля от клоните .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

anka
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 02 Апр 2010
Мнения: 32

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Април 2010, 22:02:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Да ви докладвам докъде стигнахме с моя корелчо:

Още през първите дни ме беше ухапал зверски, в смисъл опитах се да го хвана за да го разгледам отблизо и ме стисна толкова силно с клюнче, че направо ми идеше да изкрещя с цяло гърло, но едва се сдържах, за да не го уплаша. После пак ме беше ухапал, но така, че с връхчето на клюна ми беше пробол леко кожата. След това спрях да правя опити, да го хващам. Започнах всеки ден да си слагам ръката в клетката му, за да свикне, естествено - храна не искаше да приема и бягаше, като полудял от ръката ми. Реших, че явно трябва да продължа да съм нахална. След това започнах да се опитвам да го погалвам по гръбчето. Падаше голямо бягане - нагоре-надолу из клетката и стените й. Но аз не спирах. По 2-3 на ден си завирах ръката и си я държах там, опитвайки се да го погаля. Обикновено успявах, когато се катереше по стените на клетката с клюнче и тогава, нямаше как да ме ухапе. След известно време свикна с моето нахалство и дори установи, че не му правя нищо, а само го галя.
За половин месец, ето докъде стигнахме: вече дава да го галя по главата, вечер, когато реши да спи и завива главата настрани, знаете как - като си забива клюнчето, сякаш в едното крило, започва да квичка, едно съвсем тихичко и приглушено и ако му спомена името се обажда с леко квичкане. Ако пък отида при него и го погаля е безкрайно щастлив и сам си навежда главичката да го галя по тила, много е доволен ако го гална и надолу по гръбчето. Вече ми има пълно доверие, когато го пусна да лети из стаята, естествено се закача директно на пердето, защото още не може да лети и му е много трудно, в случай че се свлече надолу към пода, започва да си ходи и да издава звуци, при което аз му подсвирвам нещо или го викам по име и той сам си идва. Поразхожда се малко, после пак прави опити за летене. Днес дори го оставих да си седи извън клетката, около час, само като видя храната си и че идвам с една лъжица да му сипя, полудя от радост, литна към мен и се закачи на дрехите ми.

Повтарям - всичко това е при папагалче на 1 годинка и 4 месеца, който никога не е бил гален, никога не е бил пускан да лети и никога не живял сам, който имам само от половин месец.
Мисля, че има огромен напредък, в смисъл  и толкова  е повече, отколкото съм очаквала.
Дано това да окуражи останалите!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети