Няколко въпроса относно 2-ка корели

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

joreto_88
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Февруари 2010, 0:09:35    Заглавие: Няколко въпроса относно 2-ка корели Отговорете с цитат

Единия ми въпрос е свързан по-специално със женската. Преди няколко дни я забелязах да го прави и преди малко пак. Седи си на кацалката и се прозява няколко пъти един след друг. Сигурно над 10 пъти го прави. Това нормално ли е? От около 1 година ги имам и досега не е правила така.
Другия ми въпрос е свързан с размножителния период. Папагалите ги взехме Март месец 2009-та година. Доколкото съм информиран размножителния им период по спомен е някъде Април месец. През тая 1 година не само април месец проявиха характерните признаци, а още 1-2 пъти. За съжаления не си спомням месеците. Последния път беше преди около 1 месец. Мъжкия пее характерната песен, а женската прикляква леко, разперва леко крила и започва и да издава едни странни звуци. Мъжкия се качва в/у нея, върши си работата, но резултат никакъв. Слагахме им гнездилка и нищо. Дори и мъжкия да е импотентен, така да се изразя, женската би трябвало да снесе яйце/а. Неможе да го/ги задържи в себе си. Сестра ми била питала в магазина дето ги купи от там и продавача й обяснил, че понякога дори и да са еднополови се държат като 2-ка, което мене лично ме съмнява. Папагалите са си с характерната шарка за пола. Какво се случва?
Повече ме притеснява 1-вия въпрос с прозяването!

Мъжкия:


Женската:

_________________
Двойка корели Джиджи и Джоко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Февруари 2010, 0:09:35    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Февруари 2010, 0:35:52    Заглавие: Отговорете с цитат

И на моите им се случва по някога, може би 2-3 пъти годишно. Не знам на какво се дължи, но иначе нищо им няма, така че няма място за притеснения, щом не е постоянно.
В къщи целогодишно е топло и предполагам лампите светят вечер, така че за птиците е по-трудно да разберат пролет ли е, зима ли е. Едва ли ще снесат, ако няма гнездилка, а и да снесат няма да мътят. А иначе и моите са редовни в това отношение, но не снасят яйца, докато вълнистите ми са две момичета, които само снасят и мътят, но горките нищо няма да измътят.
А по тема за размножаването можеш да видиш тези две теми:
Развъждане - корела
Къщичка за гнездене
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

The_Kyky_Boy
Нов
Нов


Години: 23
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Апр 2010
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Април 2010, 16:10:01    Заглавие: Отговорете с цитат

misho написа:
И на моите им се случва по някога, може би 2-3 пъти годишно. Не знам на какво се дължи, но иначе нищо им няма, така че няма място за притеснения, щом не е постоянно.
В къщи целогодишно е топло и предполагам лампите светят вечер, така че за птиците е по-трудно да разберат пролет ли е, зима ли е. Едва ли ще снесат, ако няма гнездилка, а и да снесат няма да мътят. А иначе и моите са редовни в това отношение, но не снасят яйца, докато вълнистите ми са две момичета, които само снасят и мътят, но горките нищо няма да измътят.
А по тема за размножаването можеш да видиш тези две теми:
Развъждане - корела
Къщичка за гнездене

         
Ти си прав нищо им няма
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

anka
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 02 Апр 2010
Мнения: 32

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Април 2010, 0:40:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Да не би да се прозява, защото няма достатъчно килород в стаята? Например, ако е включен уред за отопление, който е поизгорил въздуха и кислорода. Опитай, когато се прозява, да ги преместиш в друга стая, проветри първата, после ги върни. Проветри поне 5 миути, за да се напълни хубаво стаята с кислород. Всяка сутрин го прави, но ги махай, докато проветряваш, за да не настинат.
При хората и животните прозяването е свързано с желание за сън, но и с падане на кръвното налягане, поради намелно количество кислород. Случва се при недостиг на чист въдух, при понижено кръвно налягане, при анемични състояния и др.
Опитай и кажи как е!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети