Ранен гълъб

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Други птици : Диви птици
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Април 2010, 12:56:28    Заглавие: Ранен гълъб Отговорете с цитат

Преди малко един гларус беше захапал един гълъб за крилото и го дърпаше по покрива на къщата срещу нас. Хвърлих няколко миди по него и накрая го пусна, но гълъбът падна на земята и в момента стои с провиснало крило и накуцва. Освен вода и храна (пшеница и малко от смеската на канарчето) какво друго мога да му предложа? Мога ли да направя нещо за крилото му, ако е счупено? Освен че не може да ходи добре, а да лети е просто немислимо, му няма друго на външен вид, нито рани, нито кръв.



_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Април 2010, 12:56:28    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

Mieze
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2010
Мнения: 142

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Април 2010, 13:25:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако имаш възможността се консултирай с ветеринар - той ще намести и шинира крилото ако е счупено . Ако гълъбът не се оправи ще си го гледаш доживотно ( ако не ти писне ) . Аз имам един такъв вече две години - намерих го една вечер в града със зараснало накриво крило и директно го прибрах . Огледай гълъба за разни пухоперояди , въжки и тем подобни , за да не си заразиш останалите птици . Предложи му също от храната на корелите и малко натрошен хляб . Той може би няма да започне да се храни веднага , защото е изпаднал в стрес . Нека доктора огледа и краката - и там може да има вътрешни травми !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Април 2010, 13:46:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, за сега нищо не яде и доста се плаши от мен. Оставил съм го на терасата, далеч от папагалите и останалите птички. Ако не успея тази вечер, ще гледам утре да го заведа.

13 Април 2010, 21:29:12
misho написа:
Заведох го на ветеринар. Каза, че няма нищо счупено, но е много стресиран. Даде ми и витамини и антибиотици за водата, но гълъбчето все още не я де и не пие вода. Продължава да куца и да си държи крилото малко встрани. Сега се прибра да спи под един шкаф на терасата. Ще пиша и утре как е.

_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!


Последната промяна е направена от misho на 15 Април 2010, 8:55:16; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Април 2010, 8:53:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Гълъбчето вече е по-жизнено, но продължава да не стъва на кракът си и да държи крилото си настрани. Почвам да се съмнявам, дали наистина нищо му няма. Не съм го видял да яде или да пие вода, но едва ли стои гладно и жадно вече трети ден. Има обелки, но от време на време идват врабчета и синигери да ядат от храната му.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Mieze
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2010
Мнения: 142

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Април 2010, 12:28:47    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз вече имам втори гълъб със счупено крило . Занесох го при моят , първият , но преди това го напръсках със спрей против бълхи ( помага и при тях ) , защото има паразити . И аз не знам дали той се храни , но какво друго му остава . . .

Дано твоят се оправи , моите са обречени за цял живот !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Април 2010, 12:52:55    Заглавие: Отговорете с цитат

С какъв спрей го пръска и как му предпази очите?
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Mieze
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2010
Мнения: 142

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Април 2010, 12:19:29    Заглавие: Отговорете с цитат

misho написа:
С какъв спрей го пръска и как му предпази очите?


Спрея е от чужбина и е предимно за кучета . На него пише Ungeziefer Spray . Използвала съм го и друг път при птиците , за това знам , че помага и не вреди ( помага даже при листни въжки ) . Очите се предпазват лесно - с ръка .

Предполагам такъв ( или подобен ) спрей ще се намери и в зоомагазините . Те действат по един и същи начин и убиват студенокръвните .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Април 2010, 21:30:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Гълъбчето почина.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

HARLI_BUL
Напредва
Напредва


Години: 28
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 23 Мар 2010
Мнения: 30

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Април 2010, 22:28:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Гадно..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Mieze
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2010
Мнения: 142

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Април 2010, 0:37:48    Заглавие: Отговорете с цитат

misho написа:
Гълъбчето почина.

Много съжалявам !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Диви птици Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети