нов съм и имам жако от 4 дни и няколко въпроса

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

mitqq
Нов
Нов


Години: 34

Offline
Регистриран на: 10 Май 2010
Мнения: 7

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Май 2010, 22:35:03    Заглавие: нов съм и имам жако от 4 дни и няколко въпроса Отговорете с цитат

здравейте
надявам се да ми помогнете от 4 дни имам жакото на 1 година е
кажете ми нормално ли е да седи и само ни изучава с приятелката ми като заспим и се отпуска ходи из клетката издава разни звуци но през деня е като мумия кажете ми нормално ли е това
предполагам е стресиран още...
взима храна от ръка но много го е страх още...моля кажете нормално ли е и ако е колко време трае този период?
имам и друг въпрос какъв цвят трябва да са му изпръжненията за да не се притеснявам?
благодаря ви предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Май 2010, 22:35:03    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Май 2010, 22:41:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма опит с жаката, но на всяка птицае нужно време, за да свикне с обстановката, новия дом, стопаните и т.н. Дали ще са 4-5 дни или 2-3 седмици, зависи много и от животното. Нормално е все още да е по-спокоен без вас.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Май 2010, 12:08:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Всяко живо същество се нуждае от период на адаптация. Търпение му е майката!
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Mieze
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2010
Мнения: 142

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Май 2010, 22:43:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Не дръжте Жакото в стаята , в която спите или ако няма възможност за друго място , то поне кафеза му да не е близо до леглото . Жаката имат един бял прах по перата , който не е особено полезен за дихателните пътища . Занимавайте се с него , обръщайте му внимание и му предлагайте различни неща за занимавка ( пресни клонки , бисквита , парче ябълка . . . ) . Пуснете му радио . Говорете му спокойно и подсвирквайте нещо определено като влизате при него . Не го оставяйте сáмо да свиква , а се занимавайте с него . Отначало всичкото ще е без видим успех , но така птицата ще свикне по-бързо с вас и ще се отпусне . Изпражненията по принцип са зелено-бели , но това е малко относително - в стресова ситуация се изхождат и доста воднисто !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

mitqq
Нов
Нов


Години: 34

Offline
Регистриран на: 10 Май 2010
Мнения: 7

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Май 2010, 18:41:21    Заглавие: Отговорете с цитат

много благодаря на всички
помогнахте ми доста
а отностно играчки какви да му взема?
от дърво ли да е люлката или тези от важе които са не знам...
посъветвайте ме нещо
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

mitqq
Нов
Нов


Години: 34

Offline
Регистриран на: 10 Май 2010
Мнения: 7

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Май 2010, 5:13:09    Заглавие: Отговорете с цитат

хора вече 9 дни е при мен и постепенно почва да не се страхува чак толкова
разбира се страх го е но вече от дребните неща като например доближаване до клетката не го е страх
взех му люлка и дървена играчка....
да му ги сложа ли или да изчакам още?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Mieze
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2010
Мнения: 142

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Май 2010, 17:55:46    Заглавие: Отговорете с цитат

mitqq написа:
хора вече 9 дни е при мен и постепенно почва да не се страхува чак толкова
разбира се страх го е но вече от дребните неща като например доближаване до клетката не го е страх
взех му люлка и дървена играчка....
да му ги сложа ли или да изчакам още?
За играчките - зависи колко е голям кафеза ! Да не се получи така , че птицата да не може да се обърне . . . Ако има място ги сложи , но от сега трябва да знаеш , че папагала ще гризе по тях . Не мисля , че ще използва люлката , но знае ли човек . . .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети