Корелите ми снесоха!

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели : Развъждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

ivanminkov1981
Нов
Нов


Години: 42
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Фев 2008
Мнения: 14
Местожителство: България/София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Май 2010, 15:00:09    Заглавие: Корелите ми снесоха! Отговорете с цитат

Здравейте колеги!
От доста време не съм влизал и писал,но не е поради причина свързана с форума Wink
Имам две корели,мъжка(на 2/3 години) и женска(на 1 година) в началото на тяхното съжителство изобщо не се харесваха,но от половин година на сам не само се харесват а и правят секс всеки ден Wink
На скоро им направих къщичка от фазер и за моя голяма радост я харесаха от първия ден и започнаха да влизат в нея.
Принципно мъжкия ми беше много кротък и плашлив а женската обратното,но от една седмица насам си размениха ролите? Мъжкия стана направо агресивен!
Днес отворих за пореден път къщичката им и забелязах че има едно снесено яйце Smile
Също забелязах,че женска е някакси малко отнесена и поспалива?
Моля дайте мнения по случая!
Защо женската се кротна и дори стана флегматична?
Какво трябва да им давам през този период за ядене,витамини,минерали и калций?
И защо мъжкия седи повече в къщичката от женската?
_________________
Чифт корели,чифт финки(зеброви амадини) един малък александър,мексиканска амбистома,куче,котка и за сега скорец-това в къщата,а в апартамента:куче,пор,червенобуза костенурка,мексиканска амбистома,рибки и гекон Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Май 2010, 15:00:09    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Май 2010, 19:35:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Честито!
Нормално е мъжкия да стане по-агресивен. Моя започна да ме плаши и дори ми посягаше. Всъщност това продължава и до днес, вече две години по-късно, а преди беше полкова плашлив. Женската ми беше плашлива и флегматична по принцип и не съм забелязал промяна. Моите често бяха заедно в кутийката. Няма да го остави сам да мъти.
Дай им креда или кост от сепия (което харесват повече, а защо не и двете)! Женската снася сега и има нужда от калции. Можеш също да им даваш жълтък от яйце, но сега или по-скоро когато се излюпят малките, не знам. Витамините няма да им навредят, но когато дойде време бебетата да се излюпят можеш да ги спреш. Не съм сиген дали ще им повлияят добре.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

ivanminkov1981
Нов
Нов


Години: 42
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Фев 2008
Мнения: 14
Местожителство: България/София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Май 2010, 20:41:35    Заглавие: Отговорете с цитат

В къщичката освен едното яйце има черупки от още едно!
Дали те са го счупили или ..... ?
_________________
Чифт корели,чифт финки(зеброви амадини) един малък александър,мексиканска амбистома,куче,котка и за сега скорец-това в къщата,а в апартамента:куче,пор,червенобуза костенурка,мексиканска амбистома,рибки и гекон Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Май 2010, 21:55:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Здрасти Първото яйце здраво ли е? Нормално е женската да е флегматична, а мъжкия агресивен-той усеща, че тя ще снася и си пази територията със "зъби и нокти". Отстрани внимателно черупките и дай ЗАДЪЛЖИТЕЛНО сепийна кост на майката! Ще се учудиш на скоростта с която я унищожава-свърши ли, дай нова. Не се бави обаче. Още утре и набави, защото калция е много важен в настоящия момент. Наблюдавай внимателно гнездото, като се старай да не "вдигаш женската", прави го в момент в който я няма вътре. Когато легне да мъти, вероятно ще се сменят-той ноща, тя през деня или обратното. Осигури им спокойствие, много спокойствие и остави нещата да се развива от само себе си. Жълтък- не! Яйце не се дава в периода на снасяне и мътене, защото влияе на температурата на яйцата. След като се излюпят малките, няма проблем, дори е желателно да даваш твърдо, повтарям твърдо сварено яйце. И Успех...
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

joreto_88
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Май 2010, 10:00:38    Заглавие: Отговорете с цитат

За да не правя нова тема...
Моята женска през 2-3 дни снесе 4 яйца, едното от които в клетката и то се счупи. Както и да е. Искам да попитам защо през нощта не мътят? През деня (поне след 17:00 като се прибирам от работа де) само мъжкия е вътре и мъти, а женската си стои отвън и или спи или яде. Нашите ми казват че и тя влизала през деня от време на време. Сега тука 2 дни ги наблюдавали че не влизали много. Баща ми сутринта чул мъжкия да тропа в къщичката, а сега и 2-мата са навън. Според мен това не е нормално държане. Нали яйцата трябва да за загряти, за да се излюпят малките. Прави ми впчечатление, че сестра ми и малката в момента в който се приберат отиват над клетката, то и аз де, но не толкова често. По-нагоре в темата прочетох че се изисква много спокойствие. Дали заради шумотевицата са се отказали да мътят?
_________________
Двойка корели Джиджи и Джоко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

ivanminkov1981
Нов
Нов


Години: 42
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Фев 2008
Мнения: 14
Местожителство: България/София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Май 2010, 21:33:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Мога вече да се похваля с 3 здрави и едно счупено яйце Wink
Направи ми впечатление,че през денят папагалите се редуват в мътенето,а през ноща и двамата са в гнездилката!
_________________
Чифт корели,чифт финки(зеброви амадини) един малък александър,мексиканска амбистома,куче,котка и за сега скорец-това в къщата,а в апартамента:куче,пор,червенобуза костенурка,мексиканска амбистома,рибки и гекон Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Май 2010, 8:58:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Принципно при корелите и двамата родители участват в мътенето и отглеждането на малките. Няма значение дали мъжкия е през деня или обратното, стига затоплянето да е непрекъснато. Логично е, когато процеса се прекъсне, да се стигне до преохлаждане на яйцата и зародишите да умрат. Така, че
joreto_88, ако никоя от твоите корели не влиза в гнездото нощем, както сам си се досетил, малко вероятно е да извадиш потомство. Не се отчайвай, ако не сега, другия път....И да- непрекъснатото надничане стресира родителите, което може да е причина да изоставят гнездото си. Спокойствието в такъв момент е много важно!

_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

ivanminkov1981
Нов
Нов


Години: 42
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Фев 2008
Мнения: 14
Местожителство: България/София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Юни 2010, 21:42:09    Заглавие: Отговорете с цитат

С радос мога да кажа,че днес се излюпи първото птиче!
Дано да има късмет да оцелее.
Искам да попита по разбиращите, дали трябва да давам нещо по спецялно като храна на възрастните след като вече има излюпено пиленце?
_________________
Чифт корели,чифт финки(зеброви амадини) един малък александър,мексиканска амбистома,куче,котка и за сега скорец-това в къщата,а в апартамента:куче,пор,червенобуза костенурка,мексиканска амбистома,рибки и гекон Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Развъждане Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети