относно пойните папагали

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

perunika_sz
Нов
Нов


Години: 46

Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Февруари 2008, 13:56:24    Заглавие: относно пойните папагали Отговорете с цитат

привет на всички!от около два месеца имам двойка пойни папагали. за съжаление мъжкия се спомина преди седмица и женската спря веднага да пее и яде.уплаших се да не загубя и нея и след два дена взех още една двойка/не исках да разделям тази в магазина та взех и двата/.повече информация за вида няма да ми дойде зле.имат голяма клетка.храната им е разнообразна.креда и сепиева кост.пясък.люлки и сие им е осигурено.
Благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Февруари 2008, 13:56:24    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Февруари 2008, 14:06:18    Заглавие: Re: относно пойните папагали Отговорете с цитат

perunika_sz написа:
привет на всички!от около два месеца имам двойка пойни папагали. за съжаление мъжкия се спомина преди седмица и женската спря веднага да пее и яде.уплаших се да не загубя и нея и след два дена взех още една двойка/не исках да разделям тази в магазина та взех и двата/.повече информация за вида няма да ми дойде зле.имат голяма клетка.храната им е разнообразна.креда и сепиева кост.пясък.люлки и сие им е осигурено.
Благодаря!

Здравей.Аз отглеждам пойни папагали. Но имам само двойка. Те са моногамни и женската ти вероятно е страдала от загубата. Незнам 3 папагала как ще съжителстват, може би Entel може да каже. Бият ли се помежду си? Щом имат голяма клетка, сигурно няма да има проблем. Иначе повече за вида има
ТУК и ТУК Питай за всичко друго, което те интересува.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Февруари 2008, 15:53:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Често два мъжки папагала от вида могат да се сбият за женската, но при 2 женски с един мъжки, предполагам, че няма да има проблем, стига да не решат да снасят.
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

perunika_sz
Нов
Нов


Години: 46

Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Януари 2010, 20:19:20    Заглавие: Отговорете с цитат

близо година след първото ми писане питам отново-как се гледат Пойни папагали и изобщо някой вет.лекар запознат ли е с вида?от общо 2 двойки остана само една женска-мъжкия и двете женски си съжителстваха отлично-в началото изникваха спорове м/у женските но бързо им минаваше.мъжкия пасуваше-не се намесваше изобщо.декември изненадващо умря мъжкия а женската преди два дни.профилактично им пусках всеки месец курс със Tabernil/много хубаво се повлияват гълъби-използвала съм го/.и все пак си отидоха душиците.замислям се дали не са били заразени още в зоо магазина или преди него?ами ако пусна друг вид папагали при женската и какъв-няма ли да и е добре/не искам пойни-още не съм прежалила тези/?моля ако някой има мнение по въпроса ще се радвам да го сподели.Благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Януари 2010, 22:28:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Какви са условията на живот на папагалите? Място на клетката, температура , влага, течение, светлина.... храна, други животни......
Табернил АД3Е ли ползваш? Виждам ,че това е цяла линия от препарати и немога да разбера кой точно?


ПП. Поразрових се малко в нета и виж на какво попаднах: http://karyuk.dir.bg/_wm/diary/?df=46&GDirId=b312a6d702693d7eeb5a96dd4a083dfd

Обърни внимание на това ,че една двойка не търпи в близост друга двойка.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

perunika_sz
Нов
Нов


Години: 46

Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Януари 2010, 11:25:15    Заглавие: Отговорете с цитат

не е вярно.птичките си бяха добре-не съм аматьор в гледането на папагали!условията им на живот бяха перфектни-всичко в норма.Tabernil-Antibioterapia Anti-CRD-eritromicin.cloranfenikol.dexametason.vit A.vit B1.vit B2.vit B12.vit C.vit K3?!внезапна смърт-диагноза след аутопсия!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

perunika_sz
Нов
Нов


Години: 46

Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Януари 2010, 11:28:47    Заглавие: Отговорете с цитат

хранени са с храна на Tabernil и си я хапваха добре.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Януари 2010, 12:21:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Щом папагалите не са живи има грешка някъде!
Не искам да оспорвам ничия компетентност, но всеки вид си има собствени изисквания. Всяка птица също!
Аз нямам опит с пойните папагали конкретно, но имам наблюдения над друи птици и съм свидетел как лекарство за едни става отрова за други, нищо че са близки видове.
Говорих с познат който от години развъжда пойни папагали и каза че е абсолютно недопустимо две двойки в една клетка! А през размножителния период не допускат друга двойка в близост. Той отглежда птиците във външни волиери целогодишно, като отделните двойки са разделени с плътна преграда (така че да не се виждат), иначе мъжките откачали.
Пак повтарям нямам личен опит с пойни папагали! Според мен има грешка някъде- в развъдника, в зоомагазина, в дома... някъде технологията дава грешка.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Май 2010, 12:11:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Пойните папагали-иначе социални и контактни птици са крайно агресивни по време на размножителния си период-който за различните климатични пояси варира (в Бъгария от декември до към август). В никакъв случай не трябва да се гледа повече от една двойка в клетка, мъжките могат да се бият до смърт!
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Mieze
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2010
Мнения: 142

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Май 2010, 22:27:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Също го намирам за грешно да се дават профилактично лекарства , независимо от вида на животното ( птицата ) !   

Особено при здрави птици това е непростима грешка !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети