Жакото ни почина!

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

pam
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 27 Мар 2008
Мнения: 14

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Юли 2008, 18:41:28    Заглавие: Жакото ни почина! Отговорете с цитат

Здравейте,
не знам къде другаде да изпалча мъката си освен пред Вас.
Кокчо,така се казваше нашето папагалче беше най-сладкото същество на земята или поне в нашите очи беше такъв. Всичко при него уж беше наред,заминахме със семейството ми на почивка,вечерта беше много игрив всичко беше наред,на следващата сутрин се събудихме и усетихме,че нещо не е наред.Беше умърлушен трепереше,хриптеше като дишаше,дадохме му антибиотик по лекарско предписание,но за няколко часа той се влоши много започна да повръща кръв и 15 мин,след това си отида завинаги от нас.

Много ни е мъчно!

Изкаме евнтуално да си вземем,нов няма да замести Кокчо ,но както казват хората имаме много любов която изкаме да раздадем. Това което ни спира е страхът да не се случи същото.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Юли 2008, 18:41:28    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

denkata_2808
Потребител
Потребител


Години: 29
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Апр 2008
Мнения: 68
Местожителство: pleven

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Юли 2008, 20:00:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Много съжалявам за папагалчето.Ако си вземете друго едва ли ще се случи същото и с него шанса е съвсем малък но ако ще го слагате в същата клетка преди това  я измий много хубаво.
_________________
Имам две вълнити папагалчета едното зелено-Поли(мъжко) на 4 години и дрогото е светло синьо-Дейзи(женско) на 2 години и едно мини заиче няма годинка казвасе Пухи черно и бяло е
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Юли 2008, 22:32:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Горкото птиче! Случват се такива неща, а и друго птиче няма да го замести, но по-добре си вземи ново, ако имаш възможност. Много е неприятно, когато си свикнал с него,  след това да няма никой. Няма да му се случи същото!
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Юли 2008, 23:37:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля че преди да си вземете нова птица трябва да откриете или поне да предположите причината за смърта. Ако проблема е заразно заболяване , то може да засегне и новото пиле.
Моя съвет е да почистите хубаво клетката, направете малксимално добра дезинфекция. Сменете всички пласмасови и дървени  неща(кацалки, поилки хранилки...)Ако имате метални и тях хубаво изварете и дезинфекцирайте.
Вижте храната. Аз след като намерих плесени в едно просо започнах да си я опитвам. Ако имате и най малкото съмнение че е негодна не я давайте на новото пиле .По-добре си вземете нов пакет.
Пожелавам ви късмет. Щом в сърцето ви има място за още едно любимо същество , вземете си второ пиленце при възможност дори и да не е Жако.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Юли 2008, 12:57:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Жалко за папагала ви и искренно ви съчуствам.Има една древна мисъл:'' ако знаеш какво ще почустваш след като се разделиш с кучето си,никога няма да си вземиш'' ...Би ли разказал повече за трагедията? Какво е станало по точно?Изминения на изпражненията,цвета на очите,носни течения,конвулсии и т.н.т.Нека се опитаме  да разберем от какво се е породил проблема за да се игнорират за в бъдеще  такива случаи.Каква храна използваш,даваше ли му лакомства които се различават от естественната му храна.Причините могат да са много ,от хранително отравяне,поглъщаане на предмети,сърдечна недостатъчност или просто някой вирус.Какъв  антибиотик му дадохте? Не се умира току така.Смърт без причина няма.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

pam
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 27 Мар 2008
Мнения: 14

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Юли 2008, 18:33:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Привет отново,
и ния така мислехме ,че пиле така не умира но при нас е факт!
Лекарят ни каза да даваме през 6 часа доксицилкин,предложиха ни да му направят аутопсия ,но ния не пожелахме. Нашето предположение е ,че е хванал някакъв ужасен вирус оказа се ,че в къщата в която сме отседнали е имало зайци които за 1 ден са починали всичките.Хазяйата каза ,че имало някакъв вирус във въздуха които е изморил всичкият дребен добитък.За съжаление ,ния разбрахме за това едва след като всичко беше приключило. Дали е това или нещо друго само можем да гадаем.Но от тук на татък знаем едно,никакви екскурзии в непроверени места,или в къщи или на Хотел така поне ще сме спокойни.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Юли 2008, 21:21:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Зайците умират така масово доста често от болеста кокцидиоза която е опасна много и за птиците.Има остра  форма тази болест която протича изключително бързо.Понякога симптомите се появяват когато е вече много късно.Наистина сте имали  лош късмет.Аз преди време имах едно  доста умничко и надарено жако но го продадох и още ме е яд. Представям си на вас колко по- тежко ви е . Междо другото има ефикасни ваксини които успешно се използват и при  птиците. За болести като тази те са много ефикасни.Ако искате поинтерисувайте се . И желая успех с бъдещият ви нов приятел.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

vivahit
Нов
Нов


Години: 46
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 19 Юли 2008
Мнения: 13
Местожителство: Sofia

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Юли 2008, 22:21:35    Заглавие: :( Отговорете с цитат

Pam и от мен съболезнования за любимеца ти.
Вярвам, че ще успееш да намериш скоро новия си устат "дивак".
Аз имам амазон все още е дивичка но сле прочетеното тук, смятам да я заведа на ваксина.
Това наистина е лош шанс и доста рядко срещано явление особено при големите птици, но никой не е застрахован.


Съчуствам ти и се надявам скоро отново да бъдете истински щастливи!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Юли 2008, 23:21:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз се чудя някои неща.
Първо срещу какво vivahit  ще си ваксинираш амазона?
Относно Жакото ми  е интересно с какво и колкко време е пътувало?И как този лекар е  лекувал по телефона? Каза ли ви диагноза? Поне предположение? Аутопсия правена ли е?
Мисля че е хубаво да си вземето нов папагал, но бъдете много предпазаливи.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Юли 2008, 23:37:18    Заглавие: Отговорете с цитат

E лекарят е дал добър антибиотик.Доксициклинът е широкоспектърен медикамент.Друг е въпроса че той помага само ако се даде навреме.А всяко местене на такава птица  е рисковано  понеже те са превързани доста силно към мястото където живеят.Фактора стрес играе важна роля в здравето на една птица.Имал съм жако което се самоускуба за 24 часа само защото му смених клетката.А  за ваксина да се обърне към някой по добър специалист по вирусология.Той ще му каже от кои болести е най добре да се застрахова.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

vivahit
Нов
Нов


Години: 46
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 19 Юли 2008
Мнения: 13
Местожителство: Sofia

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Юли 2008, 1:42:18    Заглавие: Отговорете с цитат

jo написа:
Аз се чудя някои неща.
Първо срещу какво vivahit ще си ваксинираш амазона?
Относно Жакото ми е интересно с какво и колкко време е пътувало?И как този лекар е лекувал по телефона? Каза ли ви диагноза? Поне предположение? Аутопсия правена ли е?
Мисля че е хубаво да си вземето нов папагал, но бъдете много предпазаливи.



Ще го ваксинирам с някаква широкоспектарна ваксина, ако има такава естесвено. Но предполагам, че има нещо подобно измислено за птиците.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

pam
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 27 Мар 2008
Мнения: 14

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Юли 2008, 14:11:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

мястото от където го купихме,не изкам да казвам от къде за да не прозвучи като реклама ,ни насочиха към лекар в Стара Загора за което сме изключително благодарни съответно през цялото време държахме връзка с лекаря и нашият продавач.Лекарят каза ако искаме да го изпратим за аутопсия,но аз не пожелах.Може би факторите за заболяването са били няколко,първо стреса при пътуването което е спомогнало за заболяването,второ старата къща в която бяхме отседнали.Друг път сме пътували с него и не сме имали проблем,но явно сега вирусът е бил много силен.Като неопитни гледачи на толкова сложни животни ЯВНО ПОДХОДИХМЕ ДОСТА БЕЗОТГОВОРНО.След разговорът с лекарят ,установих че имало хиляди ваксини ,както той се изрази има разработен мениджъмнт за гледане на такъв вид птици.
Не сме давали различни храни,мерехме го постаоянно ,не е кихал ,не е имал секрет от носа ,беше весел и жизнен до последната вечер.След това всичко се разви за около 6 часа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

pam
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 27 Мар 2008
Мнения: 14

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Юли 2008, 14:26:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Хиляди благодарности на всички които ни съчувстват.
Искам да дам съвет,може би аз не съм най-правилният човек след случилото се ,но поне да предпазя някои друг за да не изживее това което изживяхме ния.
Първо смятам ,че трябва да се намери добър ветеринар с които да се държи постоянна връзка да стане личен лекар на птичката,да знае нейното развитие от първият ден,не казвам да се вманиачава човек,но както си гледаме децата така трябва да се грижим и за тях.
Второ,да не се водят на места като села където има хиляди животински зарази.
Трето да се обичат,и то много!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jokolinka
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 26 Апр 2008
Мнения: 38

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Август 2008, 20:32:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Съжалявам за загубата на пилето!
Дано скоро ни се похвалиш с ново
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Ирена
Нов
Нов


Години: 59
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 29 Авг 2008
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Септември 2008, 11:25:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Искренно Ви съчувствам
Аз също го преживах. Хасковския търговец и старозагорския лекар, позната приказка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

anka
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 02 Апр 2010
Мнения: 32

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Май 2010, 9:31:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Съжалявам за папагалчето, но да попитам на морето ли отидохте, защото там и хората се разболяват от водата, камо ли птиците. Има много специфични вируси по Черноморието, които разболяват хората от вътрешността на страната, но на местните нищо им няма. Не знам какви са, идея си нямам , но е факт, че хората масово се връщат с повръщане и какво ли още не, когато отидат на море. особено, ако не пият минерална вода.
Другото е, че според лекарите само за няколко годни, не знам дали не бяха 4-6 във всеки един дом, дори в най-чистия се развиват устойчиви на всякакви препарати (дори на белина!) микроби, които могат да бъдат източник на всякакви инфекции.
На последно място, започвам да се чудя като е пътувало толкова, дали не е било на течение: отворени прозорци, климатик. Това би убило мен, камо ли птиче. Сериозно, когато настина на такова течение имам ужасно главболие, повръщане и т.н.
Ако си вземеш друго папагалче, не го води никъде и задължително го повери на много сериозен човек да го гледа. Не е проблем да платиш някой лев на някой пенсионер от блока и да му го повериш, разбира се някой съвестен и с всичкия си. Най-добре, ако имаш сериозни приятели, за които няма да е проблем.

Аз напоследък много се възхитих от едни монашески папагалчета, славят се като много разговорливи, защо не провериш в гугъл и не ги разгледаш, може да ти допаднат, едва ли са толкова скъпи, колкото жакото, а и ако си вземеш такова или друго, ще знаеш, че си взимаш нов приятел, не заместник.
Помисли си, това е просто идея!
Ето линк: http://www.google.bg/search?hl=bg&q=%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D1%88%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%BE%20%D0%BF%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D1%87%D0%B5&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=iw

Изгледай няколко клипа, да видиш, колко са разговорливи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Mieze
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2010
Мнения: 142

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Май 2010, 17:51:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Анка - забеляза ли , че по темата не е писано почти две години   ? Птиците могат да пътуват с хората където и да е - аз моето жако съм го водела до Германия един път с автобус и съм се връщала със самолет - без никакви проблеми !!! Единственото важно нещо ( освен храна и вода ) е да се завие кафеза с нещо , за да не вижда папагала бързото "движение" на обстановката от вън , защото това много го стресира . За кафеза на моят папагал даже си бях ушила по мярка едно наметало . На скоро ми дадоха второ жако и по пътя до нас му загърнах кафеза с одеало , като оставих страната към мен отворена . Жакото се сви в тъмният ъгъл , наблюдаваше ме и беше спокойно !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети