Развъждане на амадини
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Амадини (Финки) : Развъждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Март 2010, 21:24:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Предишната ми двойка така правеше. Броих до 50 яйца и спрях. Но те не мътеха певече от ден и ги изяждаха. Отгледаха малки, едва когато ги пуснах сами да си направят гнездо. Вероятно не се чувстват сигурни в гнездото в клетката. Забелязах, че лягаше да го мъти, но яко се добрижа, за да сменя вода или храна (, веднага го изяждаше. Иначе пак го изяждаше, но след няколко часа.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Март 2010, 21:24:18    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото

HARLI_BUL
Напредва
Напредва


Години: 28
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 23 Мар 2010
Мнения: 30

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Март 2010, 21:55:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Кой знае какво им се върти в малките мозъчета..   Все пак благодаря за отговора
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Mieze
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2010
Мнения: 142

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Април 2010, 1:48:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Понякога птиците си изяждат яйцата просто защото им липсва калций .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Април 2010, 9:24:45    Заглавие: Отговорете с цитат

А с моите какво да правя? Да им вземам ли яйцата?
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

HARLI_BUL
Напредва
Напредва


Години: 28
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 23 Мар 2010
Мнения: 30

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Април 2010, 20:38:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами аз веднъж взех едно от яйцата, което беше в гнездото, пък гледам, че пак си снасяха и си седяха там..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Mieze
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2010
Мнения: 142

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Април 2010, 23:51:40    Заглавие: Отговорете с цитат

misho написа:
А с моите какво да правя? Да им вземам ли яйцата?


Ако ги взимаш кой ще ги измъти ? Дай повече калций на птиците и то в различен вид - сепийна кост , мазилка , креда - каквото намериш - също и зеленина . Ако и това не помогне значи са придобили лошият навик да си ядът яйцата - нещо като гризенето на ноктите при хората , а за това дали има спасение не знам !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Април 2010, 9:37:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Mieze написа:
misho написа:
А с моите какво да правя? Да им вземам ли яйцата?


Ако ги взимаш кой ще ги измъти ? Дай повече калций на птиците и то в различен вид - сепийна кост , мазилка , креда - каквото намериш - също и зеленина . Ако и това не помогне значи са придобили лошият навик да си ядът яйцата - нещо като гризенето на ноктите при хората , а за това дали има спасение не знам !

Ти не ме разбра. този проблем беше отдавна. Давам ѝ сепия. Друг ми беше въпросът.
misho написа:
Да възобновя темата малко. Преди около две седмици малката ми амадинка (която се излюпи по-рано в темата) снесе яйце. След два дни снесе второ и започнаха да мътят с другарчето си. Това и е първо мътене. снесе само две яйца, за които се грижи вече 17 дни. Вече трябваше да има бебенца, но явно яйцата не са оплодени. Въпросът ми е, да им вземам ли яйцата, защото тя продължава да мъти, а е безсмислено. От друга страна се страхувам, че няма да иска повече да мъти в това гнездо, ако ѝ ги взема.

_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Mieze
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2010
Мнения: 142

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Април 2010, 16:19:16    Заглавие: Отговорете с цитат

misho написа:
Да възобновя темата малко. Преди около две седмици малката ми амадинка (която се излюпи по-рано в темата) снесе яйце. След два дни снесе второ и започнаха да мътят с другарчето си. Това и е първо мътене. снесе само две яйца, за които се грижи вече 17 дни. Вече трябваше да има бебенца, но явно яйцата не са оплодени. Въпросът ми е, да им вземам ли яйцата, защото тя продължава да мъти, а е безсмислено. От друга страна се страхувам, че няма да иска повече да мъти в това гнездо, ако ѝ ги взема.


Е добре , съжалявам - ето ти отговора : Махни и гнездото ! Дай им малко почивка и пробвай отново . Зебричките сами си строят гнездото , така , че като им го сложиш пак , то просто извади "строителният" материал и им предложи нов . Те ще се справят !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Април 2010, 19:38:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Махнах яйцата и след няколко дни отново започнаха да се занимават с гнездото. Той сам махна всичко, дадох му нови материали и вече седмица мътят три нови яйца. От понеделник ще им даавм жълтък, а към вторник-сряда очаквам първото пиленце да се излюпи. Нещо друго трябва ли да им предлагам или да им махам от менюто, особено когато се появят малките?
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Mieze
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2010
Мнения: 142

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Май 2010, 17:36:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Какво стана , има ли бебета ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Май 2010, 18:33:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Има. От три яйца - три бебета. Първото се излюпи на 28-ми, а другите две на 30-ти. За сега растат, хранят се, щом поотраснат ще пусна и снимки.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Май 2010, 11:15:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Снощи умряха две от пиленцата. Ще започна малко по-отдалеч. Преди три дни двете сиви (третото беше бяло) скочиха на земята и тогава видях, че на опашката на едното има топче от изпражнения. Не бях сигурен дали не му пречи и реших да го махна с кислородна вода и една клечка за уши. Пиленцето малко се намокри, но го изсуших добре със сешоара и го качих в гнездото. На следващия ден и другото сиво, което беше на земята вече имаше същото топче. Неговото го махнах много лесно и не се наложи да го суша. Така вчера всички вече бяха обратно в гнедото, изглеждаха добре, храниха се, викаха за още храна, но в рамките на час-два, вечерта едното сиво и бялото (по едно време ми изглеждаще доста слабичко в сравнение с другите, но последно време ги понастигна) умряха. Единственото останало сиво скочи на земата и за сега изглежда добре, храни се, подскача и се опитва да маха с крилца.
Каква може да е причината за смъртта на другите две? В храненето? Давам им жълтък с много малко трошички хляб всеки ден от излюпването насам и тяхната смеска (основно лудо просо с някакви витаминчета и малко от канарската храна). Днес вече не съм им давал жътък. Може би трябва да го спра вече? Зеленина не съм им давал, нито сепия.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Mieze
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2010
Мнения: 142

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Май 2010, 13:37:44    Заглавие: Отговорете с цитат

misho написа:
Снощи умряха две от пиленцата. Ще започна малко по-отдалеч. Преди три дни двете сиви (третото беше бяло) скочиха на земята и тогава видях, че на опашката на едното има топче от изпражнения. Не бях сигурен дали не му пречи и реших да го махна с кислородна вода и една клечка за уши. Пиленцето малко се намокри, но го изсуших добре със сешоара и го качих в гнездото. На следващия ден и другото сиво, което беше на земята вече имаше същото топче. Неговото го махнах много лесно и не се наложи да го суша. Така вчера всички вече бяха обратно в гнедото, изглеждаха добре, храниха се, викаха за още храна, но в рамките на час-два, вечерта едното сиво и бялото (по едно време ми изглеждаще доста слабичко в сравнение с другите, но последно време ги понастигна) умряха. Единственото останало сиво скочи на земата и за сега изглежда добре, храни се, подскача и се опитва да маха с крилца.
Каква може да е причината за смъртта на другите две? В храненето? Давам им жълтък с много малко трошички хляб всеки ден от излюпването насам и тяхната смеска (основно лудо просо с някакви витаминчета и малко от канарската храна). Днес вече не съм им давал жътък. Може би трябва да го спра вече? Зеленина не съм им давал, нито сепия.

Явно птиците са имали проблеми с изхождането - може и да са се "позапушили" . Аз на моите птици не им давам жълтък ( давам , но на кокошлетата ) , пък за хляб да не говорим . Моите малки израстват единствено със зърнената смеска ( но всеки си има различен начин на хранене и разбиране на нещата ) !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Май 2010, 2:07:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Мишо, жълтъкът със сигурност не е проблема, но виж-хляба е друго нещо....Не давай хляб на пилетата си въобще, какво остава за мънинки. Остави ги на нормална зърнена смес и сварено яйце /чисто или с 1-2 капсулки рибено масло/. Мисля, именно в хляба е проблема
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Май 2010, 13:51:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Отново проблеми. От два дни не искат да го хранят. Вчера и онзи ден му дадоха само веднъж или два пъти да яде, а днес вече не обръщат никакво внимание на виковете му. Слагам му храна на дъното, давах му жълтък около него, вода, но не проявява никакъв интерес. Какво да го правя? Ще го уморят от глад. Мога ли да храня аз, с какво, колко често, как? В момента само стои на земята и от време на време вика.
А и продължава да му се трупат изпражнения и вече три пъти съм му ги почиствал, защото стават много големи топчета и не може дори да подскочи. Бях му спрял жълкъта, продължава да е така. Хляб не давам вече, само зърнената смеска. Зеленчуци от кога ще мога да му давам?


edit: Прояде жълтък. Опита първо да чопли някакви семки, но неуспешно.

edit: Няколко часа по-късно почина. Навря се в едния ъгъл на клетката и дремеше там.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Август 2010, 17:22:51    Заглавие: Отговорете с цитат

От седмица насам амадинките ми са пуснати из стаята, тъй като двойката биеше самотния мъжки. Накратко - имам една двойка и един самотен мъжки. От 4-ти насам женската снесе 4 яйца в новото си гнездо и старателно ги мъти заедно с мъжа си.

Мъжът


Жената

Ето и малко снимчици от гнездото, което непрекъснато доизграждат! Това е снимка от преди два дни:


А това е от днес.

_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Mieze
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2010
Мнения: 142

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Август 2010, 22:49:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Много интересен строителен материал си им предложил
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Август 2010, 13:10:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Гирлянди, конци, бинт, връзки за обувки, перушина, листа (особено от драцена), обелки от краставици, всичко харесват.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Mieze
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2010
Мнения: 142

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Август 2010, 0:08:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Закачи им една готова къщичка и им дай по-дълга трева - това гнездо може така да падне и тогава ще загубиш всичко , което е вътре . Тревата е за да си "оплетът" гнездо от нея - по-добре е за  малките  , а и след едно размножаване по принцип всичко се изхвърля . Моите птици имат между 2 и 7 малки --- в гнезденце кото "твоето" мъниците нямат шанс ако са повече !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Август 2010, 9:15:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Предното им мътене беше в готово гнездо в клетката. Тогава имаха 3 пиленца, но за съжаление и трите умряха на почти месец. Повече не пожелаха да мътят в същото гнездо и започнаха да се мъчат да строят в дървото, където са сега, но просто нямаше как да се получи, всичко падаше. За това им сложих за основа няколко щипки за пране, здраво хванати за клоните и малко морска трева върху тях. От начало продължиха да се опитват сами, но после започнаха това, а сега не ми се иска да ги местя.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Развъждане Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 5 от 7

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети