Вълнистите ми папагалчета се плашат от мен :(
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали
Предишната тема :: Следващата тема  

Какви храни обичат най-много вашите папагалчета
Зърнени (просо, ечемик, слънчоглед и т.н )
70%
 70%  [ 7 ]
Растителни (плодове, зеленчуци, тревички,клонки и т.н)
30%
 30%  [ 3 ]
Сварени яйца
0%
 0%  [ 0 ]
Общо гласове : 10

Автор Съобщение

mirkata555
Нов
Нов


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юли 2010
Мнения: 14
Местожителство: Сливен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Юли 2010, 5:08:31    Заглавие: Вълнистите ми папагалчета се плашат от мен :( Отговорете с цитат

Здравейте   ! преди 8-9 месеца ми подариха вълнисто папагалче, младо, все още без шарки и с неоцветена човка. След 2-3 седмици разбрах че самотните папагали умирали по-рано и за това му взех другарче на неговата възраст. И двете все още не можеха да се определят полово но след време и на 2те човките се оказаха сини , тоест мъжки.Те по цял ден чуруликат и подскачат от кацалка на кацалка.Имат 2 хранилки, поилка , огледалце със сметало, стълбичка с огледалце, съд в който слагам различни храни от обикновеното, 3-4 пластмасови кацалки, някакви висящи пластмасови плоски ключове, които дърпат с човките си и достатъчно голяма клетка. Осигурявам им всеки ден прясна храна и вода и им почиствам клетката редовно. Въпреки времето което съм прекарал с тях, те все още се плашат от мен и като се приближа до клетката им започват да подскачат от кацалка на кацалка и да пърхат с криле. Опитвал съм да ги храня от ръка за да свикнат с мен но те така и не си клъвнаха от просото в ръката ми . Много искам да свикнат с мен и да си ги нося на пръста, да ми кацат по главата и да ги пускам да летят свободно из стаите . Веднъж пуснах едното папагалче да лети, беше много изплашено и кацна на една закачалка и се ,,изтропа'' 2 пъти  . Та искам да ми помогнете като споделите някои начини и трикове за тяхното опитомяване, които сте изпробвали или сте сигурни че действат
Благодаря ви предварително !
_________________
Шишо и Яшо - 2 мъжки обичащи се папагала Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Юли 2010, 5:08:31    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Юли 2010, 12:16:24    Заглавие: Отговорете с цитат

След като са две по-трудно ще свикнат с теб. Не казвам , че е невъзможно но ще се наложи да си много упорит. Гледай да не ги стресираш излишно , говори им , предлагай им храна но не се натрапвай.
Ако са ти ги подарили преди 8-9 месеца вече трябва да им личи дали са момчета или момичета. Виж темата за определяне на пола, ако имаш затруднения питай.



ПП. Местя темата, понеже не и е мястото в ЗДРАВОСЛОВНИ ПРОБЛЕМИ
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

mirkata555
Нов
Нов


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юли 2010
Мнения: 14
Местожителство: Сливен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Юли 2010, 13:05:46    Заглавие: Отговорете с цитат

И двете са мъжки.
_________________
Шишо и Яшо - 2 мъжки обичащи се папагала Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Юли 2010, 18:13:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Относно анкетата, която си направил. Кое им хъресва повече зависи от птичето, но обикновено не са свикнали да ядът плодове и зелечуци, защото в малко зоомагазини им дават. Но това не е въпрос само на вкус. Вълнистите винаги трябва да имат зърнена смеска, както и зеленчуци и плодове. Дори и да не опитват някой зеленчук, предлагай им, може да се престрашат! Варени яйца също можеш да им даваш понякога, но не и редовно. Обикновено ги харесват или поне жълтъка.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

mirkata555
Нов
Нов


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юли 2010
Мнения: 14
Местожителство: Сливен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Юли 2010, 13:03:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди 10 мин. пробвах да ги храня от ръка. Те започнаха да се местят от една кацалка на друга, приближаваха се до ръката ми и дори се докосваха но така и не си клъвнаха от ръката ми. Моля ви, кажете някои начини за опитомяване, из сайтовете беше посочван най-често този начин, но не се получава...
_________________
Шишо и Яшо - 2 мъжки обичащи се папагала Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Юли 2010, 13:28:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Правилно си започнал. Просто имай търпение, предлагай им нещо, което обичат да ядът, например краставичка, магданоз или нещо подобно. Не става с един и два опита, иска се време, за да се успокоят, да ти се доверят и да се престрашат да посегнат. Когато виждаш, че не идват или избягват ръката, не ги преследвай! Отстъпят ли, остави ги и опитай по-късно!
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

mirkata555
Нов
Нов


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юли 2010
Мнения: 14
Местожителство: Сливен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Юли 2010, 0:33:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Няколко часа по-късно се сетих, че преди съм им давал черен пълнозърнест хляб и много го обичат - дробят го като крекерите . Пъхнах си ръката в клетката с парченце от хляба и едното папагалче започна да яде, но другото като се приближи към храната и другото го кълве и го гони. Изгоненото успя да клъвне 2-3 пъти само (съ
що така то е и по страхливо от другото). Тааа така.... мисля че има напредък, но колко пъти трябва да го прав
я, за да ми имат доверие напълно и да не ги е страх?
_________________
Шишо и Яшо - 2 мъжки обичащи се папагала Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Юли 2010, 9:44:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Когато решиш, когато имаш свободно време. Само да не им превърнеш хляба в основна част от менюто.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

vanina985
Нов
Нов


Години: 25
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 30 Юли 2010
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Юли 2010, 14:44:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте на всички!
  От доста дълго време чета този форум и сега се реших да задам конкретен въпрос...
     За рождения си ден една моя приятелка е получила двойка вълнисти папагалчета. Обаче тя живее в малък апартамент и се оказало, че "викането и крякането" на птичките дразнело не само нея, но и цялото семейство. Накрая не издържали и ги дали на баба й на село. Но тя (както се очаква) не и се занимава да им чисти и да ги храни. Тъкмо се канели да ги пускат на свобода (не се знае дали сега щяха да са живи, ако това се бе случило) и аз разбрах за цялата тая история на нещастните нежелани от никого папагалчета. Затова реших да ги взема. Бях голкова щастлива, започнах да си мисля за бъдещето - как ще си имам малки папагалчета... и изведнъж всичко рухна. Един ден прибирайки се от училище видях, че хранилката беше извадена и женския папагал бе избягал (Все още не доумявам защо след като и мъжкият е имал възможност да избяга защо не го е направил???) Как можах да позволя да се случи? Още се разкайвам !
     Та товае накратко историята за тези две папагалчета (вече едно). Сега иска да се опитам да опитомя Жорко.
     Ето малко информация за него: вълнист папагал, вероятно наближава две години, мъжки пол и го е страх много от мен, не ми позволява да го докосна. Мисля си дали изобщо някога ще мога да спечеля доверието му и да му бъда приятелка? Сигурно ще ме посъветвате да си купя женски папагал, който да замести избягалия, но прочетох, че като били повече от едно е почти невъзможно да се опитомят.
                                                                                                                 МОЛЯ ВИ ПОСЪВЕТВАЙТЕ МЕ НЕЩО!           Благодаря предварително и за вниманието което ми отделихте!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

mirkata555
Нов
Нов


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юли 2010
Мнения: 14
Местожителство: Сливен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Юли 2010, 20:37:36    Заглавие: Отговорете с цитат

От колко време го имаш ?
_________________
Шишо и Яшо - 2 мъжки обичащи се папагала Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Юли 2010, 22:51:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре дошла!
Случва се да избяга папагалче, но ми се струва, че вълнистите са специалисти в тази област. Така ми избягаха две вълнисти. Първото се измъкна по същия начин - през хранилката, а на второто майка му му вдигна вратичката и то излетя. Освен това са бягали може би още 10 пъти, но за късмет, когато си бяха в къщи. От тогава се научих, че всяка вратичка и всичко, което се отваря, трябва да се подсигурява, независимо колко невъзможно изглежда за отваряне. Аз съм хванал мсички вратички и хранилки с щипки, а любимите им за гризане, дори са по две. Вече са изяли цял комплект щипки.
Ако му вземеш другарче, няма да е самотно, но пък наистина доста трудно ще свикне с присъствието ти. Щом искаш да ти се доверява повече е по-добре да не купуваш друго, но трябва да си сигурна, че можеш да му обръщаш достатъчно внимание, за да не се чувства самотно. За да го опитомиш му предложи нещо, което обича да яде, в ръката си! Ако се плаши, отдръпни се, не го преследвай! Опитай отново по-късно! С времето ще спре да бяга и все някога ще се престраши да посегне към ръката ти. Но имай предвид, че макар и не се плашат и да кацат по ръцете, главата или където и да е по тялото ти, малко папагалчета ще допуснат да ги пипаш.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

mirkata555
Нов
Нов


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юли 2010
Мнения: 14
Местожителство: Сливен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Юли 2010, 23:42:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Мишо, вярно ли е, че ако птичката е една умира по-бързо от колкото ако са две ? Аз поради тази причина си взех и второто , но дори и да не е вярно, не съжалявам за нищо.
_________________
Шишо и Яшо - 2 мъжки обичащи се папагала Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Mieze
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2010
Мнения: 142

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Юли 2010, 0:44:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Въпросът не е отправен към мен , но ще ти отговоря - всяко едно същество се радва да е със себеподобни , но това не е гаранция за продължителността на живота . Важни са грижите , които се полагат за него и донякъде гените , които ( животното ) притежава .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

mirkata555
Нов
Нов


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юли 2010
Мнения: 14
Местожителство: Сливен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Юли 2010, 1:56:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Ахъм, мерси !



Към всички: Ще се видим чак другата седмица, утре отивам на море Оставил съм папагалчетата на братовчедите. Те имат една корела и още един от големите, но му забравих името. Последния път като им ги занесох, казаха че по цял ден са се надпявали четиримата
_________________
Шишо и Яшо - 2 мъжки обичащи се папагала Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

bobi_loff_rofi
Нов
Нов


Години: 30
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Апр 2010
Мнения: 13
Местожителство: Козлодуй

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Юли 2010, 12:56:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей да ти кажа не е задължително да са 2 може и едно но трябва много да играеш с него да му говориш аз си имам едно Казва се Поли и много го обичам лети си из стаята целуваме се пие чай от чашата ми вече дори може да качва някой думички.Къпеме се много обича да се къпе също така се и качва на рамото ми докато седа на компа и когато му се дояде си влиза сам.Много е умен и аз много си го обичам.И много се радвам че му спасих живота иначе в зоомагазина щеше да умре.Аз на Поли секи ден му отделях по 4, 5 часа с игри говорене сичко.Той много повече яде зеленчуци и плодове от просото.Даже вече ме и ревнува от костенурката .Просто с него е много забавно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

vanina985
Нов
Нов


Години: 25
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 30 Юли 2010
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Юли 2010, 13:02:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Да се похваля, имам напредък! Вчера пробвах номера с храната. Оставих го за 3 часа без никаква храна и след това си пъхнах ръката с просо. Чаках 10-15 минути, а то все идваше до ръката ми и все не се престрашаваше да клъвне зрънце. Накрая се преместих до кацалката, то се наведе и започна да кълве. Ама си личеше, че го е страх, защото докато се надигаше да дъвче очите му сочеха мен. И все пак много се радвам на това постижение!
P.S. Папагалчето е при мен вече няколко месеца и никога не съм докосвала дори перцето на опашката му
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

bobi_loff_rofi
Нов
Нов


Години: 30
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Апр 2010
Мнения: 13
Местожителство: Козлодуй

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Юли 2010, 13:05:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Трябва много време да им обърнеш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

vanina985
Нов
Нов


Години: 25
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 30 Юли 2010
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Юли 2010, 13:07:27    Заглавие: Отговорете с цитат

А моето папагалче не иска да яде нито плодове, нито зеленчуци, нито каквото и да е друго нещо освен просо и навлажнен хляб. Пробвах с ябълка, слива, банан, краставица, пъпеш и и още какво ли не, и нищо от това не е опитал! А навсякъде (не само в този форум) пише, че ОБОЖАВАЛИ плодове и зеленчуци!                                

Мислила съм да го пусна да лети из къщата, но много ме е страх да не се заклещи зад някой шкаф, гардероб, а ако падне и зад секцията незнам какво ще правя... почти зад всеки мебел в къщи има по около 1-2 см. от стената, ако попадне там сигурно ще се нарани и което е по-лошо няма да може да излезе. А вие като си ги пускате цапат ли много? (пера, изпражнения...)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

bobi_loff_rofi
Нов
Нов


Години: 30
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Апр 2010
Мнения: 13
Местожителство: Козлодуй

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Юли 2010, 13:31:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Не моя не цапа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Юли 2010, 13:54:26    Заглавие: Отговорете с цитат

vanina985, честито! Но за в бъдеще избягвай да го възпитаваш по този начин! Не го оставяй без храна!
А плодовете и зеленчуците, освен да продължиш да му предлагаш, друго не можеш да направиш. Ако не иска да яде, не можеш да го накараш насила.
Препоръчително е да го пускаш да лети. В твоя случай обаче трябва да обезопасиш стаята. Ако падне зад секцията трудно ще излезе само, а и може да умре от страх. Просто покрии пази дупка от 2-3см с някакъв картон, например от кашон или с нещо друга, така че да не може да падне вътре.
Моите доста цапат, но аз пускам цялата тайфа. Едно папагалче няма да изцапа толкова много, а и обикновено цапа на определено място, където стои повече време.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети