Как да опитомя канарчето си

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Канарчетата
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

sise
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 28 Авг 2007
Мнения: 5

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Август 2007, 23:10:44    Заглавие: Как да опитомя канарчето си Отговорете с цитат

Имам едно въпросче към всички вас.Как да опитомя моето канарче?Защото май е много страхливо ,неиска да излиза от клетката,когато му слагам храна почва да лети като лудо в клетката.Вие как се справяте с това и ако може споделете как се опитомяват ли незнам и аз .Мерси
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Август 2007, 23:10:44    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Август 2007, 9:01:04    Заглавие: Отговорете с цитат

От колко време е при теб? Времето е най - важния фактор за опитомяванете - като му обръщаш внимание и стоиш до него повече време скоро ще свикне.
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

sise
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 28 Авг 2007
Мнения: 5

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Август 2007, 11:36:55    Заглавие: Отговорете с цитат

При мен е около месец.Ами обръщам му внимание Smile неможе да се оплаче,но аз искам да ми каца на ръката Smile като папагалче.Май много филми съм гледала .Канарчетата поддават ли се на опитомяване в смисъл дали ти кацат на пръсчето и такива неща Smile ,защото имам желание да прави така Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Август 2007, 12:42:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма проблем да ти каца на ръката когато свикне достатъчно с теб, но за да свикне не трябва да има контакт с друго канарче.
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

sise
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 28 Авг 2007
Мнения: 5

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Август 2007, 12:52:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи правилно съм постъпила ,като несъм взела и женска Smile,е по-късничко ще трябва да му взема и другарче,защото сам живеели се Smile.Мерси за съветите.Ценни са за начинаеш човек като мен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Август 2007, 14:48:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма проблем. Питай, когато нещо те интересува!
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

michondi64
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Октомври 2007, 12:39:06    Заглавие: Как да опитомя канарчето си Отговорете с цитат

Постигнах успех с опитомяването на канарчето си само за 10дни.Намалих осветлението в стаята и нямах проблем да го хвана.Всеки ден го държа по един час на ръката си,само на светлината на телевизора.Незнам дали е правилно, но сега го вземам на пръста си на силна светлина и не се плаши.
Ще се опитам да пратя снимка,но дали е така незнам.
http://bgbirds.com/gallery/displayimage.php?pos=-21
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Октомври 2007, 13:39:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Видях снимките. Браво, че си успял да го опитомиш!
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

michondi64
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Декември 2007, 13:47:33    Заглавие: Как да опитомя канарчето си Отговорете с цитат

Както вече писах по-горе,имам две канарчета,които опитомих по различен начин.С първият опитомих мъжкото,като намалях светлината в стаята,докато го държах на ръката си.Прецених,че ако не вижда опасността,няма от какво да се плаши.Това ми отне около 10 дни,но женската неми се довери изцяло.При нея пробвах втория метод.И на втората вечер вече бях спечелил доверието и.
Реших,че ако я накарам да се измори,няма да ме приема с такава паника.Пуснах я да излети и взех в ръката си парче ябълка,която тя много обича.Започнах бавно да се приближавам до нея,но тя естествено отлиташе.Така се преследвахме около 15 минути,при което явно умората натделя над страха.Позволи ми да я докосна по гърдичките,и веднага ми стъпи на ръката.В никакъв случай не си позволих да я хвана против желанието и.Втората вечер преследването продължи много по-кратко.
Сега вече сме големи приятели,на което изключително много се радвам.Този метод даде по-добър ефект,можеби защото дадох възможност на птицата свободно да лети,докато спечеля доверието и.

Пробвайте и при папагалите,може да се получи!!!









Желая ви успех
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Nikalas21
Нов
Нов


Години: 29

Offline
Регистриран на: 04 Мар 2008
Мнения: 19
Местожителство: Русе

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Март 2008, 23:09:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Уха Smile За начинаещи кой метод се препоръчва Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

vanko1
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 23 Окт 2007
Мнения: 91

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Март 2008, 16:13:53    Заглавие: Отговорете с цитат

От личен опит мисля ,че втория е по добар.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Nikalas21
Нов
Нов


Години: 29

Offline
Регистриран на: 04 Мар 2008
Мнения: 19
Местожителство: Русе

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Март 2008, 10:16:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Взех си канарче,остава да го опитомя Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Канарчетата Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети