Болен ли е?

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Сани
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 04 Дек 2010
Мнения: 5

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Декември 2010, 11:47:08    Заглавие: Болен ли е? Отговорете с цитат

Здравейте!
Преди месец си взехме два вълнисти папагала- мъжки и женски. От вчера мъжкият не изглежда особено добре- постоянно си затваря очите и потропва ту с единия, ту с другия крак (сякаш залита и така се задържа). И като че ли диша тежко.
И двата папагала не пият вода и не искат нищо друго, освен просо. В храниликите им сипвам смес за папагали, но другото остава, само просото ядат. Плодове и зеленчуци не поглеждат- както ги оставя в клетката, така и ги изхвърлям на другия ден.
Притеснява ме това потропване, непрекъснато го прави от вчера. А преди това въобще не го е правил. Чудя се дали не е от хиповитаминоза или болест
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Декември 2010, 11:47:08    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото

Сани
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 04 Дек 2010
Мнения: 5

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Декември 2010, 18:08:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Папагалчето умря току-що Не разбрах какво му стана. Нямаше и 24 часа, откакто видимо се влоши. Сега не знам дали и другият не е болен След като пуснах темата забелязах, че има и разстройство.
Просто падна от кацалката, изпърха с крила и издъхна.
Моля, ако някой има предположения какво може да е уморило Роки, кажете. Страхувам се и за другото, не изглежда добре- и то си затваря очите, трепери и е наклонено настрани. Ходих преди малко да им купя витамини, но уви.
Не знам как ще кажа на дъщеря ми, толкова ги обича. Беше си събирала парички да си ги купи
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Декември 2010, 12:11:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Съжалявам за загубата ви.

За съжаление папагалските болести протичат с почти еднакви симптоми и няма как да кажем какво е станало със сигурност. Консултация с ветеринар би била най-удачна в случая!
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Сани
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 04 Дек 2010
Мнения: 5

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Декември 2010, 12:45:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ти, jo.
Заровихме го на една поляна.
Около нас няма ветеринари
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Сани
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 04 Дек 2010
Мнения: 5

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Юни 2011, 21:38:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Пак съм аз със същият проблем.
Заменихме онзи мъжки, който умря с друг, за да не е сама женската. 6 месеца си го гледаме и нямаше никакви проблеми- до днес. Отново започна това потропване. Страхувам се, че ще умре всеки момент. Не искам отново да се случи, много се привързахме всички към това птиче (за разлика от женската, която си остана дивачка). Дали мога нещо да направя за него? Живеем извън София, ветеринари няма наоколо...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети