От днес си имам Малък Александър, но....

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

feralieva88
Нов
Нов


Години: 35
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 06 Ное 2008
Мнения: 12
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2009, 18:48:57    Заглавие: От днес си имам Малък Александър, но.... Отговорете с цитат

Здравейте!
Аз да се похваля...... вече си имам Малък Александър. От магазина казаха, че е мъжки, но не могат да бъдат 100% сигурни преди да му се появи герданчето. Все пак го кръстихме Кико    Казаха ни, че е на годинка(дано не са скрили някой- друг месец). Има пръстен, на който предполагам, че трябва да пише датата на "раждането" му и предполагам, че пръстена е доказателство, че е от развъдник(паправете ме ако греша).
Нещото което не мога да си обясня е защо на всякъде пише, че тялото му е чисто зелено, а по крилата на Кико има бледо лилавникави петна....... и другото, което ми е чудно е, че всички малки александри,които гледах на снимки и клипчета ми изглеждат по-малки като размер от моя, а вече имаха ясно обособено герданче на шията. Да не би да е по-голям от колкото ми казаха и да не е мъжки а женски?
Сега ще кача няколко снимки, но не се вижда много ясно, защото все още е доста стресиран и го снимах от далеч и без светкавица, за да не го плаша допълнително.
Ето  го и него:





Очаквам мнението Ви..... възможно ли е да е на годинка или е по- голям и няма герданче просто защото е женски?!
Благодаря Ви предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2009, 18:48:57    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото

happy_end
Напредва
Напредва


Години: 35

Offline
Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 32

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2009, 20:51:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Сладур е Smile Мисля, че трябва да му смениш клечките, махни ги тези пласмаси и вземи някакви дървени, от меко дърво, за да чопли. И му слагай плодове и зеленчуци във форума има много теми за папгалчета, прочети ги Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

feralieva88
Нов
Нов


Години: 35
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 06 Ное 2008
Мнения: 12
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2009, 21:04:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Клончето му е дътвено, а не пластмасово..... а що се отнася до плодовете и зеленчуците не му слагам все още, защото все още е толкова стресиран, че дори и смесите от семки не яде..... само обикаля неспокойно в клетката и вече дори започнах да се притеснявам,защото доста си поизмачка опашката като я завира между решетките.
А относно темите за папагали...... чела съм всичко, което съм намерила за Малките Александри...... просто исках мнение от компетентни хора да погледнат и да ми кажат мнението си. Благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

happy_end
Напредва
Напредва


Години: 35

Offline
Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 32

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2009, 21:20:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Остави го да си щъка, гледай да не минаваш много близо до клетката, а според мен, клончето е малко, трябва да е по-дебело, защото ще му прецакаш крачетата по-този начин. Ще почне да яде, само не го притеснявай Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

stoil
Нов
Нов


Години: 35

Offline
Регистриран на: 04 Апр 2009
Мнения: 6

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2009, 21:53:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами клона ще го сменя.... това не е проблем, за яденето също не се притеснявам, защото съм гадала вълнист и корела и ми е ясно, че е нужно търпение. Просто ме интересува дали има нещо специфично за Александрите и най-вече ме притеснява въпроса с възрастта и пола..... и ако някой от форумците е по компетентен още веднъж моля да погледне снимките(въпреки че са с лошо качество) и да каже според него с тези размери на каква възраст е приблизително и възможно ли е да е женски и за това все още да няма герданче, а да не е заради възрастта.



Опа..... май писах отг от акаунта на приятеля ми..... все пак аз съм feralieva88
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Април 2009, 0:37:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля ,че на пръстена трябва да пише година на излюпване.
Сложете му витамини във водата(помагат при стрес). Оставете го няколко дни на спокоствие и постепеннно ще се оправи!
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

feralieva88
Нов
Нов


Години: 35
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 06 Ное 2008
Мнения: 12
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Април 2009, 19:50:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Дано скоро се успокои, защото сега се приближавам само, за да му сменя храната, водата и да почистя, но и това му идва в повече..... само като се присегна към клетката и изпитва панически страх и започва да се блъска в решетките Дори си раздърпа перцата по крилата
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

feralieva88
Нов
Нов


Години: 35
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 06 Ное 2008
Мнения: 12
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Май 2009, 13:53:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте отново!
Кико вече е при нас почти два месеца, но е все така страхлив Единствения напредък е, че когато е стоял без храна достатъчно време, за да огладнее каца на ръка и си похапва. Но по мои наблюдения това много го притеснява, доста е неспокоен когато е кацнал на ръка и при най-малкото движение или шум отлита.
Иначе проблеми с прибирането в клетката нямаме, сам си влиза.... беше се изхитрил по едно време, че като влезе ще го затворя и за това като ме видеше, че отивам към клетката и веднага излизаше. Сега обаче аз го надхитрявам.... като влезе, загасям лампата и затварям вратичката на клетката му.
С храненето също нямаме проблеми. Храни с нормално, яде ябълки, чушки, люта чушка..... общо взето каквото му сложа.
За забавление обаче не можем да говорим, не проявява интерес към никаква занимавка. Знам, че когато стои през деня сам е добре да има с какво да се занимава, но той се плаши от нови неща в къщата му. То не че като сме си в къщи мога да му осигурявам забавления, защото той не позволява и да си помисля да го доближавам, единственото му разнообразие е пускането извън клетката.... каца на прозореца и чопли уплътненията.
Ако някой е опитомил успешно Малък Александър, нека сподели тайната. Всякакви идеи ще са ми от полза..... какво ли не съм опитвала вече.... примамване с храна, говорене, дори сядах близо до клетката и му четях уж за да се успокои и да свикне с гласа ми, но уви... нищо не помага.
Между другото знам, че колкото по-възрастна е птицата по-трудно се опитомява, но Кико е на около годинка(на пръстена му успях да видя, че пише нещо 08, което предполагам ще да означава 2008-ма година). Не знам папагал на годинка дали се приема за възрастен, след като той още дори не е с оперение на възрастна птица.
Очаквам идеите Ви
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Май 2009, 1:16:53    Заглавие: Отговорете с цитат

За едно птиче прителство е важна храната! Незнам как е при александрите, но моя Чочо за тиквена семка, ако се постарая и челна стойка ще прави. Открий любимата му храна и когато е извънклетката опитвай да му я подадеш. Важно е да ти има доверие.





ПП. Виж тази тема :http://www.bgbirds.com/forum/viewtopic.php?t=162
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

feralieva88
Нов
Нов


Години: 35
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 06 Ное 2008
Мнения: 12
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Май 2009, 14:22:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря!
За тия два месеца сме опитвали какво ли не, но явно търпението е най-важно
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

wihyra
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 16 Яну 2011
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Януари 2011, 16:34:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей, и аз имам малък александър, който е на почти 9 месеца. И моят пернатко има едни малки перца, с по-различен цвят от другите. Явно не само при мен е така. Моя е същият, имам го от началото на ноември, още не съм го пускал, защото е наистина много страхлив. На александрите им трябва много време за да свикнат, но всеки папагал е различен. Пожелавам ти успех със твоя сладур !
_________________
Impossible is nothing !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети