Как се хваща Александър???

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Мърфи
Нов
Нов


Години: 30
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Яну 2011
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Януари 2011, 13:47:47    Заглавие: Как се хваща Александър??? Отговорете с цитат

Здравейте, всички! Имам един много важен въпрос за папагал Александър. Днес-26 януари, както си се разхождах из квартала видях един син папагал, което искрено ме изуми, вземайки предвид, че живея в София и е -10 градуса. Поразпитах и разбрах, че папагалът е Александър и се мотае из квартала от лятото. Много хора се опитват да го хванат и го хранят, но никой не е успял да го хване. Напоследък не се храни и е ленив, затова хората се притесняват. Аз лично съм доброволка в Българското Дружество за Защита и Опазване на Животните, но досега не съм работила с папагали, затова търся помощ. Имате ли идея как може да бъде заловено пилето? Има една жена, на която се доверява и яде просо..това е всичко, с което разполагаме. Имаме и кепче, но доколкото познавам интелекта и ината на птиците, този няма да се даде лесно. Моля ви, помогнете да го спасим!
Теодора,17,София.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Януари 2011, 13:47:47    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото

Savador
Активен
Активен


Години: 55
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юни 2008
Мнения: 106

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Януари 2011, 20:27:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Намерете в интернет запис на звуците които издават Александрите (има такива в различни сайтове).
   Те може би ще го привлекат на подходящо за Вас място...например там където получава храна.
   Преди време когато за първи път пусках моите папагали, ги завръщах по този начин.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Magellan
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2009
Мнения: 45

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Януари 2011, 21:31:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Това което предлага колегата има вероятност да свърши работа. Другия вариант е упойка . Като се има в предвид колко са глупави като порода тези папагали, а не само те,  излиза истина това което го казваш че са трудни и няма да се даде да го хванеш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мърфи
Нов
Нов


Години: 30
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Яну 2011
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Януари 2011, 22:12:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ви много за съветите! А можете ли да ми препоръчате конкретен сайт. Можете да пишете на мейла ми: palisunger@abv.bg.. Отново благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Януари 2011, 0:55:54    Заглавие: Отговорете с цитат

The Internet Bird Collection! Почти за всяка птица има аудио запис, а има и видео, от къде пак може да се вземе звука. Като каза, че е син...за този папагал ли става дума - Psittacula columboides? За него избора от записи е по-малък - аудио, но ако не върши работа можеш да потърсиш и за някой друг александър. Едва ли има толкова голяма разлика в песните.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Мърфи
Нов
Нов


Години: 30
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Яну 2011
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Януари 2011, 12:04:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Пилето изглежда горе долу така: http://parots.snimka.bg/animals/papagali.156083.3516540 , обаче е по-проскубано...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети