Александър

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Magellan
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2009
Мнения: 45

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Ноември 2010, 20:41:59    Заглавие: Александър Отговорете с цитат

Здравейте. Купих си папагал Александър, но не мога да разбера колко в възрастен. Предполагам че е младо птиче. Може ли някой да ми даде съвет как да го разбера колко е възрастен?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Ноември 2010, 20:41:59    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

plamen1
Нов
Нов


Години: 44

Offline
Регистриран на: 24 Авг 2010
Мнения: 5

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Ноември 2010, 20:59:41    Заглавие: Отговорете с цитат

прати поне някоя снимка да го видим.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Ноември 2010, 22:47:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Малък Александър ли? Не съм сигурен дали може да се разбере по външния вид или поне аз не знам как, но ако не се лъжа Александрите добиваха оперението на възрастни поне след около година и половина, така че ако продължава да се променя оцветяването му, значи е по-малък. Иначе най-лесно е да питаш продавача (надявам се да бъде честен) или ако има пръстенче, но е малко вероятно.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Magellan
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2009
Мнения: 45

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Декември 2010, 20:29:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Има пръстен. След малко ще кача и снимка. Папагала още не е при мене и ще го взема другата седмица, но имам снимка.
А знаете ли дали се привързват към хората?
И могат ли да се учат на разни неща?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Magellan
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2009
Мнения: 45

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Декември 2010, 20:35:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето и снимката:

http://img89.imageshack.us/i/108mm.jpg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Декември 2010, 20:37:27    Заглавие: Отговорете с цитат

На пръстенчето пише годината на раждане (с две цифри) и най-вероятно номер, инициалите, държава... Превързват се и могат та да се учат.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Magellan
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2009
Мнения: 45

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Декември 2010, 20:59:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи не съм сбъркал с избора така ли?
А какво можете да ме посъветвате за този вид папагали?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Magellan
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2009
Мнения: 45

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Януари 2011, 0:08:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте отново.
Александъра е вече близо 1 месец при мене. Мисля че е роден 2010г. поне така пише май на пръстена. Клетката му е просторна. Двам му различна храна(поне така се старая). Проблемът е обаче, че много страхува. В момента по-малко се страхува когато минавам покрай него, но когато бръкна в клетката за да му сменям храната и той започва да хвърка из клетката. Дайте съвет какво да правя???
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Magellan
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2009
Мнения: 45

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Януари 2011, 14:45:19    Заглавие: Отговорете с цитат

И за капак на всичко прави много странни движения с крила...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Magellan
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2009
Мнения: 45

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Януари 2011, 0:44:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Явно няма кой да отговори на въпросите ми...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Януари 2011, 1:05:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма нищо специално, което трябва да правиш. Грижи се за него, бъди внимателен и рано или късно ще свикне и ще се успокои. Просто трябва да не му даваш повод да се страхува от теб. Опитвай да му даваш и нещо от ръка - семки, плодове, зеленчуци или дори да му подадеш поилката, за да пие вода.
Какви странни движения? Може би просто се протяга?
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Magellan
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2009
Мнения: 45

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Януари 2011, 15:41:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами движенията не е протягане а са например, стои на клечката си и се снишава леко и след това леко си повдига крилата и започва да пърха с тях. Много  е странно. И това прави по цял ден. А за даване на храна от ръката не може и да става на въпрос за момента , защото само като вдигна вратичката на волиерата и настава смут просто започва да хвърка насам натам и така...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

wihyra
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 16 Яну 2011
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Януари 2011, 16:40:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Magellan написа:
Ами движенията не е протягане а са например, стои на клечката си и се снишава леко и след това леко си повдига крилата и започва да пърха с тях. Много е странно. И това прави по цял ден. А за даване на храна от ръката не може и да става на въпрос за момента , защото само като вдигна вратичката на волиерата и настава смут просто започва да хвърка насам натам и така...


Това не са странни движения, моят прави същото като се къпе.
_________________
Impossible is nothing !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Magellan
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2009
Мнения: 45

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Януари 2011, 21:12:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, но въпроса е там че аз не го къпя
А той го прави това нещо постоянно. Дали е признак на нещо или незнам??? Мога да кача клипче
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

wihyra
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 16 Яну 2011
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Януари 2011, 16:29:49    Заглавие: Отговорете с цитат

А може би иска да се изкъпе, но не може ?
_________________
Impossible is nothing !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Magellan
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2009
Мнения: 45

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Януари 2011, 18:24:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще се опитам да кача клипче някъде. А знаете ли как може да се разбере колко е възрастен?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Януари 2011, 20:22:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Да не прави нещо подобно? Ако е това, значи иска да се изкъпе.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Magellan
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2009
Мнения: 45

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Януари 2011, 18:38:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето изпращам клипче с папагала. Малко е лошо качеството за което да ме извините.

http://www.vbox7.com/play:734264d0

Ето това прави по ЦЯЛ ДЕН!!! Ако може някой да ми каже колко е възрастен? И дали има надежда да се приобщи?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Magellan
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2009
Мнения: 45

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Януари 2011, 21:41:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Проблема е че не мога да намря инфо за това колко е годишен.

А за това което прави папагала с крилете, ако сте гледали клипчето ми казаха че папагала е разгонен. Вярно ли е това според вас????
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Magellan
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2009
Мнения: 45

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Януари 2011, 22:43:57    Заглавие: Отговорете с цитат

И все пак някой може ли да ми даде информация за това което питах?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети