Няколко въпроса от новак

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

kernel
Нов
Нов


Години: 39

Offline
Регистриран на: 16 Апр 2011
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Април 2011, 21:18:26    Заглавие: Няколко въпроса от новак Отговорете с цитат

Преди 3-4 дни си взехме корела. От магазина ни се калнът, че е мъжка. За сега още няма снимки. Казаха, че е на 6 месеца.  Специално погледнах под опашката, перата са черни. За сега много не пее. От време на време се обажда и издава някакви тихички звуци... особено като пусна музикален канал по ТВ-то.
Когато се доближа до клетката не бяга, не се плаши. Дори го пусках да излиза още на втория ден. Минавам край него, въобще не се плаши, но види ли ръце, започва да хъска веднага и да се опитва да хапе.
Как да се отнасям с него в момента? И дали наистина е на 6 месеца, вижда ми се май по-голям (не че разбирам нещо де Smile ).

Ами това е, ще кача и снимки да го видите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Април 2011, 21:18:26    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Април 2011, 22:44:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Може би просто още не е привикнал към новата обстановка и за това е по-мълчалив. Иначе е добре, че не се плаши.
Възрастта няма как да я познаеш, освен ако е не е очевидно много малък. Единствения сигурен начин е, ако има пръсне на крачето, но силно се съмнявам.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

kernel
Нов
Нов


Години: 39

Offline
Регистриран на: 16 Апр 2011
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Април 2011, 12:27:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами не, няма пръстен. Но в магазина беше в една клетка с една женска, която пък имаше пръстен. Мисълта ми е, на 6 месеца не изглежда ли малък, или вече не се познава, защото ми казаха, че тъкмо правел 6 месеца. Иначе има желание да излиза, даже знае къде му е и вратичката на клетката. Само дето много ми хъска ръката като бръкна в клетката. Има психически травми от хващания явно. Това може ли да му мине, или ще си е все така плашлив към ръцете?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Април 2011, 12:36:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Може да мине. Ще свикне повече с теб след време, особено, като е сам, без друга корела. Нормално е да го е страх повече от ръцете ти. Моите например дори мога да ги докосна с нос, но видят ли ръката ми... Иначе е добре, че те съска. По-неприятния вариант е да бяга панически, когато посягаш към него.
На 6 месеца мисля, че е достатъчно голям, за да изглежда съвсем като възрастен. Що се отнася до размерите, още при излизането от гнездото, малките вече са не толкова малки - почти  колкото родителите си.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

kernel
Нов
Нов


Години: 39

Offline
Регистриран на: 16 Апр 2011
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Април 2011, 14:28:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Май много бързо се учи Smile.
Преди малко му подадох една семка слънчогледова. Погледна с недоверие и после си я взе. След малко вече започна да взима като му подавам без да се замисля даже. Обаче хващам семката с 2 пръста и му я подавам. Ако си я сложа в шепата сякаш иска да я вземе... прави крачка и се връща... малко го е шубе май Smile).
Иначе с нос и аз мога да го пипна, даже сложа ли си ръцете зад гърба и направо мога да му се кача отгоре и няма да помръдне. А ръцете доближа ли ги на около 15-20 см. от него и започва леко да се дърпа назад, ама има ли храна в тях идва вече и си я взима. Дори забелязах, че даже и да има нещо в устата си (примерно някаква семка), подам ли му аз друга, пуска неговата и идва да вземе от мен... което ме радва, явно е започнал леко да ми се доверява.
А го имам от 4 дена Smile

Какво мислиш Мишо, дали ще станем бързо приятели?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

kernel
Нов
Нов


Години: 39

Offline
Регистриран на: 16 Апр 2011
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Април 2011, 14:53:31    Заглавие: Отговорете с цитат





Ето и снимки, както обещах. Хвърлете боб по тях ако можете... пола дали ще се види Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Април 2011, 18:15:40    Заглавие: Отговорете с цитат

kernel написа:
Какво мислиш Мишо, дали ще станем бързо приятели?

Определено! Щом ти се доверява.
А за пола...по-скоро момче. Но най-точно според мен можеш да се познае по песента. Мъжките пеят, дори „танцуват“ понякога, докато пеят. Докато женските предимно пищят или дори мълчат.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

kernel
Нов
Нов


Години: 39

Offline
Регистриран на: 16 Апр 2011
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Април 2011, 18:41:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега му свирих с уста няколко пъти песничката от кill bill. Да ти кажа опитва се да я свири и той. Малко фълшиво, ама от 3-4 пъти един път я докарва до някъде вярно. Незнам каква е тази работа, много бързо ми се струва, че започна да се мъчи да я повтаря.
Четох, че трябва сутрин и вечер по 15 мин да му се пуска песента, която трябва да научи, пък той още от първите 10-тина мин и почна да се мъчи да повтаря... нещо бързо развиващ ли е не го знам Smile.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Април 2011, 19:05:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди 5-6 години, когато взех първите си папагалчета - вълнисти, много се бях амбицирал да ги науча да говорят. Започнах да им повтарям името си и така няколко пъти по 5 минути, докато не ми омръзна. Реших да се правя на тарикат и записах една минутка повторения на касетка, от нея на друга касетка копирах записа няколко пъти, за да стане по-дълго. Започнах да тормозя горките пилета всяка вечер, тормозих и майка ми и баща ми, а накрай и на мен ми писна и ги оставих да си приказват на папагалски. Всъщност какво ли ги интересувах аз? Те си се занимаваха със себе си и това им беше достатъчно.
От тогава съм ги оставил да дивеят и да си живеят както си поискат (а по стечение на обстоятелствата и където си поискат ) и имат пълната свобода да изпадат в паника, когато бръкна за хранилките.
После си взех корела, канарче, после още една корела и така неусетно...канарчето пропя песните на корелите и повече така и не чух неговата си оригинална канарска песен. Явно корелата се оказа по-упорита от мен и научи Лимончо (канарчето) на каквото можеше.
Отдавна вече не правя опити да ги опитомявам, но пък канарчето само пожела да ми бъде другарче. Може би защото беше самичко. Идваше на масата докато ядем, „сядаше“ и то да похапне, винаги си просеше храна, когато ни види да вечеряме.

Така, че много зависи от птичката, зависи дали е сама или има себеподобни, които да са ѝ по-интересни, дали не е била плашена много в миналото и т.н и т.н. Твоят (има ли си име вече?) явно ти има доверие и му е интересно, и единствено от теб зависи, дали ще бъдеш достатъчно упорит.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

kernel
Нов
Нов


Години: 39

Offline
Регистриран на: 16 Апр 2011
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Април 2011, 19:11:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами още се чудим как да го кръстим. Незнам със сигурност и пола му, понеже май неиска толкова често да пее. До сега само 2 пъти за малко е пял, ама пък се опитва да имитира. Незнам женски ако е, може ли да имитира разни звуци. А явно много не е плашен, защото доста бързо се престраши да яде като му подавам семки с ръка.
Изглежда да е талантлив Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Април 2011, 19:29:18    Заглавие: Отговорете с цитат

И женските могат да имитират и да пеят, но това е по-скоро рядкост. Според мен е момче.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

kernel
Нов
Нов


Години: 39

Offline
Регистриран на: 16 Апр 2011
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Април 2011, 19:39:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Малко има проблеми с прибирането в клетката. Пие му се вода, пък незнае как точно да се прибере сам. А нали се плаши от ръцете ми. Аз гледам да не го хващам. С една пръчица вървя след него да го накарам да се качи на нея, ама и там малко трудно се качва. Незнам как да го накараме да се прибира сам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Април 2011, 20:57:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще се прибере рано или късно. Няма да умре от глад или жажда. Хващай го само в краен случай! Тръгнеш ли да го гониш, да го ловиш, забрави за приятелството! Преди примамвах моите с едно крекерче в клетката (много го обичат), но отдавна не съм го правил. Прибират си се сами. Може целия ден да прекарат навън, но на сутринта влизат да закусят.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

kernel
Нов
Нов


Години: 39

Offline
Регистриран на: 16 Апр 2011
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Април 2011, 21:09:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами аз не го хващам. Само си слагам пръста под краката му, опитвам се да го накарам да се качи. Допира си пръста, ама отстъпва, или стъпва само с единия крак, а другия гледа да го сложи някъде другаде. Понякога се качва де, ама като е по-сънлив. Иначе не като го прибирам, ходя с една от пръчките дето каца на тях, и се опитвам да го накарам да се качи там. Вече май взе да свиква с ръцете.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

kernel
Нов
Нов


Години: 39

Offline
Регистриран на: 16 Апр 2011
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Април 2011, 18:58:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Да споделя какво стана до тука със социализирането на нашия папагал.
Вече яде спокойно от ръката ми и от ръката на приятелката ми. Даже дава да го галим по главата, обаче това с галенето е малко на моменти. От време на време дава главата и като го погаляме настръхва, явно му е кеф, обаче после май забравя, и пак почва да се плаши леко, и така постоянно. На моменти е супер доверчив, в други се дърпа.
Дали ще свикне изобщо да не се плаши? Искам да го науча да ми каца на ръката, за да мога да го прибирам поне, защото май му е малко трудно да се прибере сам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Април 2011, 19:38:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще свикне. Има доста голям напредък за 3 дни.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

kernel
Нов
Нов


Години: 39

Offline
Регистриран на: 16 Апр 2011
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Април 2011, 18:01:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам още да се хваля Smile.
Вече от ръцете няма никакев страх. Като ми види пръста и посяга с единия крак да се качва на него, даже му е интересно и се кефи. Сега даже стои на едната ми ръка докато пиша. Много бързо свикна... направо съм учуден Smile

Ето и една снимчица от сега
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

gekobg
Нов
Нов


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 28 Май 2012
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Май 2012, 10:44:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз знам едно нещо>>> без бой и постоянсво му е майката.
След толкова време дето го имаш какво става с него и знаели нещо ново?
_________________
☆Geko Tattoo☆
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети