намерих врабче

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Други птици : Диви птици
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

pesho15
Нов
Нов


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Май 2011
Мнения: 8

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Май 2011, 12:03:32    Заглавие: намерих врабче Отговорете с цитат

Намерих врабче.Много малко с малко жълто около клюнчето.В много добро състояние е.Дори не избяга от мен когато го намерих,няма видими наранявания.Четох много в интернет(wikipedia,и др теми).Дотук добре успокои се,пие малко вода храни се но когата му давам храна пищи следкато му дам иска още и пак пищи но някак задавено все едно наяма глас после му минава.Искам да си го задържа не ми пречи да ставам в 6:30.Давам му храна с едни големи пинсети и то ги гълта и взима храната.Малко ме притеснява че ги гълта.Моля за съвет с какво да го храня.Купих му бели червеи баща ми казва само с тях да го храня но мисля че му трябва нещо повече.Давам му малко смачкана чбълка с вода(или слюнка).Четох че трябва да махам ципата на червеите но не разбирам,опитах се да им искарам вътрешностите но има много малко и е предмно течно.Това ми е 1ят ден с него надявам се да стигне до зрялост.После може да кача снимки.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Май 2011, 12:03:32    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Май 2011, 13:01:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Разгледай тази тема - Намерих малко врабче!

Пускам и един цитат на falconess от тази тема (погледни и нея!).
Цитат:
Хранят се с бели червеи от рибарски магазин, срязани на две, мухи, нарязани и различни други насекоми, нарязани на малки парченца. В получената каша трябва да се плюе, за да се внесат в организма на пилето ензими, както правят родителите, повръщайки храната. Плюе човек, който не е пушач, не е пил алкохол, кафе и кола поне 3 часа преди това. Храната се дава с пинсета в клюнчето. Ако не го отваря само, положението е сложно, защото започнеш ли да го насилваш, клюнът ще се криви и може да се счупи.

Щом вече е оперено, козината ще е достатъчна за топленето.

Единственото място, където диви птици получават грижи е Спасителният център за диви животни в Стара Загора. Аз работя в него. Ако искаш го изпрати в кутийка с дупки по междуградски автобус. Гаранция, че ще оцелее, няма, защото с бебетата е доста трудно, но да ходи човек на работа и да се грижи за бебе птица си е направо ужас. То се храни на 2-3 часа, кълцаш червеи като ненормален, откачаш...

Така, че можеш да се обърнеш и към Спасителният център за диви животни.
Пиши как се развива!
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!


Последната промяна е направена от misho на 27 Май 2011, 19:56:00; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

pesho15
Нов
Нов


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Май 2011
Мнения: 8

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Май 2011, 22:59:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Забравих да режа червеите и ги ака цели(акото изглежда като бяла торбичка(когато се изходи в кутията ги вдигам с едно пликче и по случайност открих за червеите)) давах му смачкани ябълки пробвах с малко хляб(но баща ми казва да му давам само червеи(и други насекоми)) него насилвам гълта като невидяло ,притеснявам се да му давам вода(давам му с капкомер)защото гласът му се променя и сякаш се задавя.И как мога да му дам каша с пинсета .Сега то спи,жал ми е че майка му не е там да го топли ще кача негови снимки утре когато се събуди.Това са снимки на пинсетата с която го храня.И както казах гледал съм в други теми на този сайт.

http://imageshack.us/photo/my-images/193/0131n.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/268/0132l.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/848/0134e.jpg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

кристина
Нов
Нов


Години: 36

Offline
Регистриран на: 26 Май 2011
Мнения: 1

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Май 2011, 20:15:28    Заглавие: Отговорете с цитат

На моята тераса падна едно врабче, майка му и баща му го виждат, но не слизат за сега да го хранят Sad Дадох му малко водичка и се опитах да му дам и натрошен хляб, но не го гълта Sad
Според вас какво да правя? Да го прибера ли вечерта вътре или да го оставя да си седи на терасата?
Бих го прибрала, но си мисля, че има възможност вечерта майката да се опита да го храни.....Sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

pesho15
Нов
Нов


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Май 2011
Мнения: 8

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Май 2011, 8:37:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Има няколко възможности:
1.може да му импровизираш гнездо и да го оставиш на терасата.Родителите може да не го хранят защото ги е страх от теб,аз така намерих врабчово гнездо В стълб за лампа и снимах маките през дупката през която минава майката но не виждах майка им но когато се стъмни преди да се прибера реших да ги снимам още веднъж и се чу отвътре "хххххххххххх" и когато снимах видях майка им.Според мен когато са до малките си ги пазят но иначе пазят себе си.

2.импровизирай гнездо и го сложи в една широка и дълбока кутия.Но съм  чувал че се хранят на 2 часа и предполагам че имаш работа или нещо и неможе постоянно да мислиш за врабчето като мяйка му.

3.вземи една кутия сложи нещо меко пробий и дупки и го прати на Спасителният център за диви животни в Стара Загора.Но преди да го пратиш може да му дадеш малко храна.

Имам един въпрос за който ми отговори на него може ли да храня моето врабче с натрощени печена соя и слънчоглед смесени с плюнка и добре ли е да му давам мокър хляб.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

pesho15
Нов
Нов


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Май 2011
Мнения: 8

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Май 2011, 8:50:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Когато порасне лошо ли ще е да го гледам в кафез ,четох някъде че е вредно за диви птици да са в кафез(нещо заради перата).Вече втора сутрин сме заедно но има едно нещо сутрин незнам защо но вече се будя сам в 5:30 горе-долу и днес се събудин на 5 пъти между 5:30 и 7:30 и последният път ме събуди врабчето не става ли малко късно.И нещо стана с изпражненията му преди бяха бяла торбичка с малко кафяво отстрани но вече почти няма торбичка а има повече кафяво да не му има нещо или да е от храната.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

vanesa81
Нов
Нов


Години: 42

Offline
Регистриран на: 28 Май 2011
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Май 2011, 8:59:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,децата ми вчера намериха малко врабче.Едното му краче е пострадало,но изглежда че е добре,защото се опитва да лети(лети по 1-2 метра).Не успях да намеря гнездото и затова се опитвам да го храня аз.Но проблема е че сякаш не огладнява.Незнам дали е от стреса,но изобщо не надава глас.Знам ,че не трябва да се храни на сила,но се притеснявам да не умре от глад и затова му давам по малко.Дайте ми съвет да го оставя ли само да поика да яде или въпреки,че не пищи да му давам?И какво количество трябва да яде на ден?Благодаря предварително за отговора.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

pesho15
Нов
Нов


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Май 2011
Мнения: 8

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Май 2011, 23:06:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз сложих моето в една кутия но не от обувки а някаква дълбока сложих едно парцалче на цялото дъно и едно в ъгъла и важното е да е на тъмно и тихо за да се успокои за 1 час някъде и после може да започнеш да го храниш.Пробвай с пинсета може и хартиена.Може да го храниш с много неща понеже щом лети е голямо.Може с натрошени ядки (слънчоглед и др.) после ги смесваш със слюнка и го храниш също може и с малко натрошен намокрен хляб.

Последната промяна е направена от pesho15 на 28 Май 2011, 23:10:32; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

pesho15
Нов
Нов


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Май 2011
Мнения: 8

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Май 2011, 23:09:52    Заглавие: Отговорете с цитат

ПОМОЩ!!! Учи се да лети и постоянно пърха  в кутията неиска да спи даже ако го пусна в стаята може да се завре някъде.Баща ми предлага да взема 1 голям кашон да изрежа едната страна и да сложа мрежа за комари после малко по малко да добавям нови неща.Направо само излиза от кутията.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

vanesa81
Нов
Нов


Години: 42

Offline
Регистриран на: 28 Май 2011
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Май 2011, 10:08:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за отговора.Врабчето започна да се храни и даже само кълвеше като му оставя нещо пред него.Но за съжаление днес сутринта умря.Незнам дали е защото нощем не му давах да яде(незнам през ноща хранят ли се)Или съм му давала прекалено малко храна ,то изобщо не пищеше за храна и аз не разбирах дали е гладно.А може би е било натъртено при падането от гнездото.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

pesho15
Нов
Нов


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Май 2011
Мнения: 8

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Юни 2011, 9:25:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Съжалявам че не съм писал от много време.Врабчето е добре расте храни се но е малко глупаво и вместо храна кълве кашон и подобни докато хляба е до него сега даже кълва тениската ми.Лети горе долу добре,ака навсякъде .Отказва да яде червеи давам му хляб но бързо се наяжда и след 5 минути пак иска.Вече не го е страх от мен лети си свободно из вкъщи даже ми каца на главата . Бяхме на рафтинг и го занесохме с една клетка да види свят и оживя
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Диви птици Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети