Птичките от вън?

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

kini_pln
Нов
Нов


Години: 29
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 16 Юни 2011
Мнения: 6
Местожителство: Плевен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Юни 2011, 16:34:50    Заглавие: Птичките от вън? Отговорете с цитат

Здравейте. Имам си вълнисто папагалче от 2 дена и гледам да не го плаша много много. Опитвам се да го храня аз, но още не потдава. Вчера два пъти яде надробен хляб от пръстите ми, но днес е по-уплашен сякаш.. Та по въпроса. Когато отварям балконската врата ясно се чуват други птички. Тогава моята Шели започва да чуролика и тя и пощурява из клетката, а иначе е страшно кротка и мълчелива (сигурно още не се е отпуснала, та нали е от 2 дена в нас). Това "общуване" с другите птички ще ми попречи ли на дресировката? Иначе се радвам като я виждам така жива.(също има ли значение, че дава да го галя лекичко по коремчето и перцата почти без да се дърпа?)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Юни 2011, 16:34:50    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Юни 2011, 0:01:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Съмнявам се да повлияят. Все пак то няма пряк контакт тях, най-вероятно дори не се виждат. А и са различни видове все пак. Не е същото като да са заедно в клетката по цял ден.
А иначе е добре, щом ти дава да го галиш, макар и с перце. Значи ти има достатъчно доверие.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

kini_pln
Нов
Нов


Години: 29
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 16 Юни 2011
Мнения: 6
Местожителство: Плевен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Юни 2011, 13:49:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Не само го галя вече, но и се храни от ръката ми. Номера е да не слагаш храната на дланта си, а на пръстите. Остана само да го изкуша с нещо, та да стъпва на ръката ми
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

kini_pln
Нов
Нов


Години: 29
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 16 Юни 2011
Мнения: 6
Местожителство: Плевен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Юни 2011, 13:52:05    Заглавие: Отговорете с цитат

А с какво друго да го занимавам, освен да го храня. Да му говоря? Да му пея? Как да си играя с него, защото гледам, че трябва да му се обръща доста внимание, но под каква форма?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

fallon_fallon
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2011
Мнения: 72

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Август 2011, 18:36:09    Заглавие: Отговорете с цитат

kini_pln написа:
А с какво друго да го занимавам, освен да го храня. Да му говоря? Да му пея? Как да си играя с него, защото гледам, че трябва да му се обръща доста внимание, но под каква форма?


Пеенето помага много, а можеш и да му пускаш музика, класическата я предпочитат пред всичко друго. Моята Юфи обича да слуша пиано например. Говоренето също, няма да те разбира, но току виж само проговори.

Това, че яде от ръката ти е много хубаво, но разнообрази заниманията, за да не те свързва само с храната. Някой обичат да ги чешат по главата, пробвай от двете страни на човката, ако му хареса, ще разбереш веднага, защото ще започне да премрежва поглед. Винаги можеш да го научиш на прости номера, като да се качва и слиза от пръста ти или да стои на рамото ти, ако му хареса, може и да не слезе с часове. Ако прекарваш доста време на компютъра, можеш да му направиш негово малко кътче точно до теб. Виж какво продават в зоомагазините, така хем той ще се занимава, хем ти ще си цъкаш на компа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети