Загуба на пера

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали : Болести / Здравословни проблеми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

ephemera
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 10 Юли 2011
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Юли 2011, 13:03:07    Заглавие: Загуба на пера Отговорете с цитат

Здравейте! Имам вълнисто папагалче, живее при мен вече година.  Но последно време забелязах, че почна да губи оперение първо по крачетата, а сега и по коремчето. Не съм го хващала да се скуби сам. Уплаших се и му взех витамини за укрепване на оперението, но няма промяна. Някой има ли идея какво може да е или да бягам към вет. клиника. Благодаря предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Юли 2011, 13:03:07    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Юли 2011
Мнения: 269
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Юли 2011, 15:53:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Перата или пухчетата си сменя, защото моите в момента сменят пухчетата и малко от перата ама нищо им няма. Може да е хванал някаква болест ако можеш качи снимки.

Ето снимка на моите папагалчета на тях им няма нищо:




Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Юли 2011, 16:46:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако просто виждаш много нападали пухчета, нормално е. Проблем е, ако има оголени места. Тогава най-добре се посъветвай с ветеринар! В такъв случай може да са някакви паразити. Чеше ли се прекалено много там? Разранен ли е?
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Юли 2011
Мнения: 269
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Юли 2011, 17:58:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Моите папагалчета пускат много пухчета целия под е покрит за 2 дена . От колко време им даваш витамини за оперението.
_________________
Живей за мига, не за деня
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

ephemera
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 10 Юли 2011
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Юли 2011, 22:22:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте! Има оголени места, но нито се чеше често, нито е разранено мястото, нито му личи да е болно, както винаги е супер жив, весел, чуруликащ. Възможно ли е да е от храната? Наскоро му я смених, понеже упорито отказваше да яде семки. Допълнителните витамини започнах да му давам като забелязах оголването, иначе му давам пресни плодове.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Юли 2011
Мнения: 269
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Юли 2011, 23:04:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Оголването на места няма да е от храната. Аз мисля, че до около 1 месец ще му зараснат пера, но не съм много сигурен. Щом е весел и щастлив т.з(пее) значи е добре.Smile Ако можеш сложи снимка за да го видим
_________________
Живей за мига, не за деня
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Болести / Здравословни проблеми Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети