Корела или неразделка?

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

fallon_fallon
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2011
Мнения: 72

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Септември 2011, 19:49:01    Заглавие: Корела или неразделка? Отговорете с цитат

Прочетох много и противоречиви мнения в какви ли не чужди форуми, но бих искала да знам корела или неразделка е по-добре да взема за другарче на моя женски вълнист папагал? Естествено, няма да живеят в една клетка и не, няма да и взема мъжки вълнист, понеже не искам потомство. Ще съм благодарна ако хора, които имат опит, дадат професионалното си мнение.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Септември 2011, 19:49:01    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Септември 2011, 20:48:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Е, мнението ми не е професионално, но все пак...
Гледал съм корела с вълнистите ми (в една клетка) и си се разбираха прекрасно. Не мога да кажа, че корелата надделяваше, защото дребосъците (повечето бяха момичета) бяха доста бойни.
Неразделки не съм имал, но съм чувал, че са агресивни и не могат да съжителстват с други птички. Но щом няма да са в една клетка, какво значение има какъв ще е другият папагал? Може би, по-важно е ти какво пиле търсиш.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

fallon_fallon
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2011
Мнения: 72

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Септември 2011, 21:34:42    Заглавие: Отговорете с цитат

За мен професионално е всяко мнение на човек, който е гледал някаква птица и говори от опит, а не си дрънка нещо от нета.
Моята е свикнала да излиза от клетката, но и е доста настоятелна, когато търси внимание. Чудя се дали с неразделка няма да се сбият дори и когато са отвън?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Юли 2011
Мнения: 269
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Септември 2011, 22:14:26    Заглавие: Отговорете с цитат

По-добре си вземи корела, защото имам приятел който гледаше вълнисти и нерезделки и не се разбираха, дори и един от вълнистите му папагали беше много гадно ранен.
_________________
Живей за мига, не за деня
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Септември 2011, 22:19:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам. Мисля, че в най-голя степен зависи от самите птички, не толкова от вида им. Моите, когато са навън се карат обикновено за това кой да стои на клетката на канрчето (е, вече не, защото се спомина горкото ), но иначе са много кротки. Настава смут и когато започнат да обикалят по чужди клетки и да ядът чуждата храна.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Септември 2011, 23:22:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Нормално е да си чела противоричиви мнения.
Нещата са много относителни.
Като цяло нито един от двата избороени вида ,ще бъдат подходяща компания. Може , но само привидна.
Компания със същият ефект може да е и включеното радио и телевизор.
Птиците контактуват помежду си единственно със звукови  и  визуални контакти.
В същото време няма  как два различни вида да намерят общ език на тялото и на езикът си.
Просто ще се виждат,чуват  и толкова.Същият ефект ще има и плюшено мече ,поставено близо до клетката.
Ако идеята ти е  да се здобиеш с корела или неразделка ,заради компанията на вълнистото ти папагалче ,трябва да ти кажа,че това е безмислено.
Ако въпросът ти е с кой от двамата би се спогаждал в един кафез по добре ,това е корелата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Mieze
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2010
Мнения: 142

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Септември 2011, 3:26:34    Заглавие: Re: Корела или неразделка? Отговорете с цитат

fallon_fallon написа:
Прочетох много и противоречиви мнения в какви ли не чужди форуми, но бих искала да знам корела или неразделка е по-добре да взема за другарче на моя женски вълнист папагал? Естествено, няма да живеят в една клетка и не, няма да и взема мъжки вълнист, понеже не искам потомство. Ще съм благодарна ако хора, които имат опит, дадат професионалното си мнение.

Щом не искаш птиците ти да имат потомство то просто си вземи същата птица от същият пол - тоест още една женска вълниста папагалка . Но дори и да си вземеш мъжки вероятността да ги размножиш е съвсем минимална ако не им сложиш гнездилка !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

fallon_fallon
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2011
Мнения: 72

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Септември 2011, 14:23:34    Заглавие: Отговорете с цитат

nightingale написа:
Нормално е да си чела противоричиви мнения.
Нещата са много относителни.
Като цяло нито един от двата избороени вида ,ще бъдат подходяща компания. Може , но само привидна.
Компания със същият ефект може да е и включеното радио и телевизор.
Птиците контактуват помежду си единственно със звукови  и  визуални контакти.
В същото време няма  как два различни вида да намерят общ език на тялото и на езикът си.
Просто ще се виждат,чуват  и толкова.Същият ефект ще има и плюшено мече ,поставено близо до клетката.
Ако идеята ти е  да се здобиеш с корела или неразделка ,заради компанията на вълнистото ти папагалче ,трябва да ти кажа,че това е безмислено.
Ако въпросът ти е с кой от двамата би се спогаждал в един кафез по добре ,това е корелата.



Като написах, че женската е доста настоятелна в търсенето на внимание, го казвам съвсем сериозно. Докато гледах кучето на баба ми предните 2 седмици, тя постоянно се катереше по него и го пощеше. Същото е и с канарите и жакото на съседите, като са клетка до клетка, се скъсват да пеят(а жакото се скъсваше да говори, но за нещастие моята не прихвана от него). Друг вълнист папагал е неподходяща компания за нея, защото именно неспирния и ентусиазъм и неспирното пощене свали половината пера на мъжкия, и ветеринаря посъветва ако може да живее сама.
Не търся друг папагал, който да и живее в клетката, а такъв, който няма да я убие като му писне от вниманието и докато са навън.


Последната промяна е направена от fallon_fallon на 20 Септември 2011, 14:54:04; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

fallon_fallon
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2011
Мнения: 72

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Септември 2011, 14:53:01    Заглавие: Re: Корела или неразделка? Отговорете с цитат

Mieze написа:
fallon_fallon написа:
Прочетох много и противоречиви мнения в какви ли не чужди форуми, но бих искала да знам корела или неразделка е по-добре да взема за другарче на моя женски вълнист папагал? Естествено, няма да живеят в една клетка и не, няма да и взема мъжки вълнист, понеже не искам потомство. Ще съм благодарна ако хора, които имат опит, дадат професионалното си мнение.

Щом не искаш птиците ти да имат потомство то просто си вземи същата птица от същият пол - тоест още една женска вълниста папагалка . Но дори и да си вземеш мъжки вероятността да ги размножиш е съвсем минимална ако не им сложиш гнездилка !


Две женски в една клетка? Не бих го направила никога, ако не живеят заедно от пиленца. Колкото до гнездилката, предишната женска снасяше в паничката с храна и дори липсата на гнездилка не и пречеше. Сегашната не е снасяла, само защото покойният мъжки беше със спорна ориентация, а и разликата във възрастта им беше голяма.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети