Странно птиче /може би косче/ или...?

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Други птици
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

daniabc
Нов
Нов


Години: 48

Offline
Регистриран на: 14 Май 2011
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Май 2011, 10:24:36    Заглавие: Странно птиче /може би косче/ или...? Отговорете с цитат

Привет,

Лаик съм. Вчера в двора ми кацна интересно птиче. Рових, търсих, но най-полезното е, че попаднах на прекрасния ви сайт и форум.

Нямах готовност да снимам птичето, понеже кацна в градината ми за около минутка. Мисля, че търсеше разсада ми от краставици, който благоразумно преместих предния ден /каквото беше останало/.
Ще се опитам да опиша какво ме впечатли /разстояние около 6-7 м./:

Беше дребно, с приблизителни размери на врабче, но не така топчесто, а с "по-елегантен" и издължен силует.  
Изуми ме окраската му - изцяло черна /без петънце/, наситена и лъскава от човката към телцето / около 2/3 -ти от дължината му/ и към края преминаваща в  лъскаво тъмнозелено, подобно на окраската главата на патица. Само тези два цвята, с черна човка и тъмни крачета.

Възможно ли е птичето да е било млад кос? Възрастните ги разпознавам /мъжки/женски и дооооста по-едри и разрични/, но за "младежите" нищо не знам. Толкова ли са дребни и красиви? Или нещо друго видях?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Май 2011, 10:24:36    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Май 2011, 13:36:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей,
На тази страница, малко по-надолу, има снимки на млад кос. Май не пасват много на описанието, но най-добре ги погледни. Нямам идея каква може да е птичката. Надявам се някой да се сети.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

daniabc
Нов
Нов


Години: 48

Offline
Регистриран на: 14 Май 2011
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Май 2011, 12:15:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря! Определено не е млад кос.
От всички снимки, които прегледах - най-прилича на млад/дребен мъжки  Molothrus bonariensis /Shiny cowbird/,




като  птицата от линка: http://www.ramonmollerjensen.com/details.php?image_id=865

Този вид среща ли се в България?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Май 2011, 16:38:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Тази птичка, която си показал (Molothrus bonariensis) се среща само в Америките и Карибите.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Септември 2011, 10:36:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Птицата е била скорец.
Имат слабо изразен полов диморфизъм ,но затова пък сезонният такъв е доста характерен.
През пролетта и лятото скореца е черен, с лъскав  пурпурен метален блясък.
От растояние няколко метра ,птицата изглежда станьолово синьо- черна.
В краят на лятото металният блясък се загубва от появяващите в краят на перата сивобели петна.
От такова растояние скореца вече  изглежда   сив.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Други птици Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети