Изтръгната опашка на корела

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели : Болести / Здравословни проблеми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

bizzoz
Нов
Нов


Години: 46
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 18 Дек 2007
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Ноември 2011, 0:01:10    Заглавие: Изтръгната опашка на корела Отговорете с цитат

Здравейте! Папагала ми му беше изтръгната много зверски опашката, тече и кръв, няма нито едно перо. Сега го гледам, че се олюлява на пръчката и седи като стресиран и трепереше. Дойдоха ни гости и едната от гостенките го е извадила без разрешение от клетката, той я е ухапал и тя му е отръгнала около 15 пера, абсолютно цялата опашка! Какво ще му се случи, ще му порасне ли нова, има ли опасност да умре? Той ни е като дете, 3 години си е свикнал с нас, но тя явно много го е насилила като го е стиснала.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Ноември 2011, 0:01:10    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото

fallon_fallon
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2011
Мнения: 72

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Ноември 2011, 18:53:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Води го на ветеринар! Веднага!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Ноември 2011, 18:54:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Пера ще пораснат. Това е най-лесното. Опашните пера растат по-бавно, но ще има нова. Сега по-важното раната да се промие добре и да се наблюдава да не се инфектира. Ако има видимо разкървавено, добре е да почистите с кислородна вода, например. Обърнете се към някой ветеринар! Може да Ви даде съвет какво да правите с раната и най-вероятно ще даде и спирнцовка с витамини и антибиотик.
Що се отнася до стреса, който е преживяла птичката...с времето трябва да и мине. Не виждам какво друго можете да направите, освен това да не се повтаря.
И мисля, че трябва да си поговорите с гостенката, защото такова отношение...все пак това е живо същество!
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Ноември 2011, 22:45:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Как е корелата?
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

bizzoz
Нов
Нов


Години: 46
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 18 Дек 2007
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Ноември 2011, 1:36:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте! Благодаря за отговорите! На ветеринар не сме занесли птичката, защото тук в Русе няма специалисти за птиците, но сега осъзнавам, че трябваше да го заведем, не се сетихме, че може да се инфектира раната. Ще отидем обаче обезателно! А иначе... преди постоянно свиреше, мелодии си свирукаше, той е уникална корела, не съм виждала друг като него! Е, както приказката, че за всяка майка гарджето е най-хубаво, но той наистина винаги е впечатлявал.
За гостенката реших да не пиша подробности, жената не е добре психически, аз много и се скарах след случката, но тя не може да осъзнае какво е направила, а има 5 вълнисти папагала. Такъв тормоз виждат, чак ме е яд... жалкото е, че тази ми е роднина и ме е срам от нея. Но повече няма да позволя да припари. Стреса за птицата е бил голям, някои дни сега изобщо не му се чува гласа, а иначе не млъква.
Ще пиша пак при някакво развитие или промяна. Благодаря още един път!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bizzoz
Нов
Нов


Години: 46
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 18 Дек 2007
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Декември 2011, 21:53:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Да ви споделя, че нашият Коко вече наполовина му пораснаха опашните перца и е добре. Все още обаче не чурулика и свири като преди, но се надявам да влезе бързо в крак. Мисля, че най-големите притеснения минаха.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Декември 2011, 23:54:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Радвам се! Ще пропее пак, не се притеснявай!
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Болести / Здравословни проблеми Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети