Как да опитомя корела?

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

velislav4oo
Напредва
Напредва


Години: 25

Offline
Регистриран на: 17 Дек 2011
Мнения: 30

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Декември 2011, 14:28:22    Заглавие: Как да опитомя корела? Отговорете с цитат

Здравейте на всички.Тъй като съм нов във форума ще ме извините ако има такава тема..Та направо към въпроса.Имам корела(мъжка) от вчера и когато му подам ръката си,за да му дам храна ме хъска.Дочух,че за да не го е страх от мен трябва да го опитомя.Моля ви кажете ми как става това.Моля ви!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Декември 2011, 14:28:22    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

fallon_fallon
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2011
Мнения: 72

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Декември 2011, 18:09:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж този линк, много е полезен и върши отлична работа, аз така опитомих моя красавец, а го имам само от месец. Много е добре, че корелата ти е мъжка, опитомяват се много лесно и бързо. Ако имаш проблем с намирането на просо - това клонче, с което го храни момичето от клипа, нарича се натурално просо и го внасят в България от Витакрафт. Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

velislav4oo
Напредва
Напредва


Години: 25

Offline
Регистриран на: 17 Дек 2011
Мнения: 30

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Декември 2011, 18:48:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ти много ако имам други въпроси ще разчитам на теб!!!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Юли 2011
Мнения: 269
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Декември 2011, 22:21:03    Заглавие: Отговорете с цитат

http://vbox7.com/play:977789f610 Това е същото видео клипче с субтитри. Аз все взимам храна на "Витакрафт" и съм доволен от нея.
_________________
Живей за мига, не за деня
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

velislav4oo
Напредва
Напредва


Години: 25

Offline
Регистриран на: 17 Дек 2011
Мнения: 30

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Декември 2011, 23:14:01    Заглавие: Отговорете с цитат

minko_k2 написа:
http://vbox7.com/play:977789f610 Това е същото видео клипче с субтитри. Аз все взимам храна на "Витакрафт" и съм доволен от нея.


Къде мога да намеря такова просо и колко струва то?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

velislav4oo
Напредва
Напредва


Години: 25

Offline
Регистриран на: 17 Дек 2011
Мнения: 30

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Декември 2011, 23:16:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Имами друг въпрос.Лошо ли е че взех корелата на осем месеца.Като е телкова голяма по-трудно ли ще свикне с мен
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Декември 2011, 14:55:45    Заглавие: Отговорете с цитат

velislav4oo написа:
Имами друг въпрос.Лошо ли е че взех корелата на осем месеца.Като е телкова голяма по-трудно ли ще свикне с мен

Дали ще е на 4 или 8 месеца не е от такова значение. По-важно е твоето отношение и постоянство.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Юли 2011
Мнения: 269
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Декември 2011, 18:24:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз имам 3 вълнисти папагала 2 мъжки и 1 женски. Вълнистите папагали по трудно се опитомяват. Единия мъжки който е на 2 или 3 години може и повече свиква с мен бавно, дава ми да го пипам но не всеки път. А женския е на 9 месеца и хич не ме приближава. Изисква се много търпение за да опитомиш едно животно.

http://prikachi.com/images/523/4162523q.jpg
_________________
Живей за мига, не за деня
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

fallon_fallon
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2011
Мнения: 72

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Декември 2011, 22:47:28    Заглавие: Отговорете с цитат

velislav4oo написа:
minko_k2 написа:
http://vbox7.com/play:977789f610 Това е същото видео клипче с субтитри. Аз все взимам храна на "Витакрафт" и съм доволен от нея.


Къде мога да намеря такова просо и колко струва то?


Аз съм от Пловдив и само на едно място продават - в магазин, в който снабдяват само с храна на Витакрафт. В сайта им - Хайгер , има адрес само на магазин в Пловдив, но съм чувала, че и хора от други градове са се снабдявали с такова просо. Просото не е скъпо - 2.65 пакета, вътре има около 10 дълги стръка, които могат да ти стигнат за дълго време. И не храни корелата си с него постоянно, тоест не му закачай клонче да си чопли, а давай само, когато го опитомяваш, защото е доста хранително.


Тук можеш да го поръчаш и онлайн - Линк
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

gekobg
Нов
Нов


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 28 Май 2012
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Май 2012, 11:25:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Здр. Нов съм в форума и в отглеждането на карели преди имах 3-ри вълнисти и бяха научени на влизат и излизат сами от клетката (беше отворена винаги) но от скоро имам 2-ве корели от магазина ме увериха че са момче и момиче аз немисля така пуснах тема с 2-ве снимки вижте я и дайте някакво мнение.
А сега по тази тема гледах този клип кадето сте дали линк а и не само този клип и много други и за корели и вълнисти и едно нещо ми е чудно много. Наградата дето се на дава на папагала зная защо но защо щракка с тая химикалка ето това немога да си обясна моля кажете.
_________________
☆Geko Tattoo☆
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Май 2012, 16:46:26    Заглавие: Отговорете с цитат

За да не се мъча аз да измислям разни обяснения, направо прочети тази статия - Clicker training. Най-вече в първия абзац е обяснено каква е целта на щракането. Изобщо, то е в основата на този метод, а от там и името - clicker. Wink
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

gekobg
Нов
Нов


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 28 Май 2012
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Май 2012, 23:47:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Здр.
Много благодаря за линка към темата супер е и много полезна за тези кото мен който не знаят кокво означава този КЛИК с химикалката както е в клипа
_________________
☆Geko Tattoo☆
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

ToNii
Нов
Нов


Години: 24
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 05 Авг 2013
Мнения: 1

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Август 2013, 18:28:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Мога ли да опитомя корела на една година??
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

BebsiBebz
Нов
Нов


Години: 33
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 17 Фев 2013
Мнения: 23

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Октомври 2013, 3:07:59    Заглавие: Отговорете с цитат

ToNii, да, стига да имаш нужното постоянство и търпение
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети