Проблем с корела

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

nancy
Нов
Нов


Години: 31

Offline
Регистриран на: 05 Яну 2012
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Януари 2012, 16:42:00    Заглавие: Проблем с корела Отговорете с цитат

Здравейте! Първо поздравления за хубавия форум, научих много полезни неща.

Проблемът ми е следният. Имам корела, на 5-6 години и отскоро клюнът и порастна и се изкриви надолу и опира в гушата и. Страхувам се да не я нарани ако продължи да расте.  Някой имал ли е подобен случай и какво да правя?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Януари 2012, 16:42:00    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

velislav4oo
Напредва
Напредва


Години: 25

Offline
Регистриран на: 17 Дек 2011
Мнения: 30

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Януари 2012, 16:58:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Пусни снимки да добием представа
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

berkit0
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 24 Дек 2011
Мнения: 37

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Януари 2012, 17:45:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Заведи я на ветеринар, той може да помогне! Може да му сложиш тебеширче, такива се продават в зоомагазините, така си пилят клюна както ние си режем ноктите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Януари 2012, 2:10:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Както berkit0 ти каза, сложи ѝ тебешир или креда, от тези които продават в зоомагазините. Добре е да си има постоянно. Иначе, ако можеш, снимай! А самият клюн как е? Освен израстъкът има ли нещо друго необичайно, като например да се бели или да се деформира и в други посоки?
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

nancy
Нов
Нов


Години: 31

Offline
Регистриран на: 05 Яну 2012
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Януари 2012, 14:54:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди като съм и взимала тебешири въобще не ги ползваше, но ще пробвам пак.
Иначе нещо необичайно по клюна не съм забелязала, ето снимка:
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Юли 2011
Мнения: 269
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Януари 2012, 14:57:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е много опасно за  нея трябва да я заведеш на ветеринар. Моите папагалчета използват много рядко  тебешир, креда и кост от сепия те си търкат човките по пръчките(дървени).
_________________
Живей за мига, не за деня


Последната промяна е направена от minko_k2 на 06 Януари 2012, 15:00:56; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nancy
Нов
Нов


Години: 31

Offline
Регистриран на: 05 Яну 2012
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Януари 2012, 14:59:10    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз така мисля.. Знаете ли някой добър ветеринар в София? Там където я водех досега никак не съм доволна... Лекарят разбираше от птици, колкото и аз.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Юли 2011
Мнения: 269
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Януари 2012, 15:03:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Потърси някой ветеринарен кабинет в google-то. Аз не съм от София и не мога да и помогна.
_________________
Живей за мига, не за деня
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Януари 2012, 20:22:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Определено трябва да се скъси. Така не знам как се храни. Работата с ветеринарите е доста трудна. За жалост повечето нямат никакъв опит с птици. Виж темата Знам лекар в...! Там 1-2 отзива за ветеринари в София. С друго не мога да ти помогна. Нямам никакви наблюдения.
Дано намериш добър лекар. Не ти препоръчвам, обаче, да се пробваш сам да правиш, каквото и да било с пилето.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Юли 2011
Мнения: 269
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Януари 2012, 20:37:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Татко преди ми беше казал, че в Несебър във ветеринарната работи една от най-добрите ветеринарни лекарки в област Бургас. Само, че е в Несебър.
_________________
Живей за мига, не за деня
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Януари 2012, 10:12:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще повторя останалите, но срещата с ветеринар е  неизбежна.
Храни ли се нормално?
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети