почистване ная клетката

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Обзавеждане : Клетка и аксесоари
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

mimi
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 23 Дек 2007
Мнения: 20

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Март 2008, 23:39:42    Заглавие: почистване ная клетката Отговорете с цитат

Искам да ви попитам с какво почиствате клетката на папагалите си , възможно ли е определни препарати да вредят  на птиците ,дори клетката да е добре изплакната и има ли дезинфектанти ,които да са безвредни ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Март 2008, 23:39:42    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Март 2008, 0:01:13    Заглавие: Re: почистване ная клетката Отговорете с цитат

mimi написа:
Искам да ви попитам с какво почиствате клетката на папагалите си , възможно ли е определни препарати да вредят  на птиците ,дори клетката да е добре изплакната и има ли дезинфектанти ,които да са безвредни ?


За да нямаш проблеми почиствай клетката само с веро и после изплаквай обилно с вода.
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Март 2008, 12:59:56    Заглавие: Отговорете с цитат

До сега да си призная съм почиствала клетката основно 3-4 пъти през годината. Знам че е малко но единсвения начин да я почистя е и двете ми пилета да са навън. Галя е все още плаха и да лети не и е хоби. Излезели и след 5 минути се връща обратно.
Почиствам я обилно с оцет.Преди това я изчетваквам много хубаво с четка.
Първия път пробвах с веро ,но все не бях сигурна дали се е изплакнала хубаво.За по малки клетки обаче е идеално решение.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

alex66
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 13 Мар 2008
Мнения: 37
Местожителство: варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Март 2008, 17:50:46    Заглавие: чистене Отговорете с цитат

желателно без препарати,вкарваш клетка в банята,взимаш душ-слушалка ,пускаш вряла вода и почваш с четка
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

mimi
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 23 Дек 2007
Мнения: 20

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Март 2008, 23:59:52    Заглавие: Отговорете с цитат

jo , моите папагали са същите : летят ,летят и кацат на клетката отгоре и аз нямам шанс да им я измъкна.  и при мен също единият излиза по-рядко ,но сега като се позатопли и като стана по-слънчево и те станаха по -динамични. Когато им мия клетката  им донасям старата малка клетка, за да кацнат временно на нея , слагам я на същото  място където са свикнали и взимам голямата, за  да я почистя , те гледат малко странно , но вече свикнаха Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubu
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 19 Апр 2008
Мнения: 27
Местожителство: Прага

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Май 2008, 14:20:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз използвам Virkon. Предполагам, че се намира и в Българиа, защото се използва и за дезинфекциа на птицеферми и обори. Е прахообразен, розов на цвят и се разтваря във вода. Аз мия клетката основно поне един път на два месеца. След като я измия с топла вода и гъба я напръсквам с Virkon . Оставям я да постои малко и после я изплаквам обилно с топла вода. Дори и да не се изплакне, не е отровен. Също всички нови клонки и играчки най-напред дезинфекцирам и чак тогава и ги давам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

denkata_2808
Потребител
Потребител


Години: 29
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Апр 2008
Мнения: 68
Местожителство: pleven

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Май 2008, 10:56:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз не ползвам препарати само вряла вода и търкам с четката защото моите много обичат да ръпат клетката .
_________________
Имам две вълнити папагалчета едното зелено-Поли(мъжко) на 4 години и дрогото е светло синьо-Дейзи(женско) на 2 години и едно мини заиче няма годинка казвасе Пухи черно и бяло е
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

watson
Потребител
Потребител


Години: 38
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Апр 2008
Мнения: 54

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Май 2008, 13:44:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз използвам малко препарат за съдове, разтворен в много вода и изплаквам добре. После напръскам клетката с ябълков оцет за дезинфекция, оставям да постои така 10-15 мин и после изплаквам няколко пъти. В доста чужди сайтове съм чел, че е добре клетката да се дезинфекцира 2-3 годишно с препарати на основата на белината, но аз съм го правил.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Май 2008, 17:50:31    Заглавие: Отговорете с цитат

bubu написа:
Аз използвам Virkon. Предполагам, че се намира и в Българиа, защото се използва и за дезинфекциа на птицеферми и обори. Е прахообразен, розов на цвят и се разтваря във вода. Аз мия клетката основно поне един път на два месеца. След като я измия с топла вода и гъба я напръсквам с Virkon . Оставям я да постои малко и после я изплаквам обилно с топла вода. Дори и да не се изплакне, не е отровен. Също всички нови клонки и играчки най-напред дезинфекцирам и чак тогава и ги давам.


Да и ние използваме Virkon за дезинфекция на нашите помещения, но за жалост в България се намира само на разфасовки от 1кг. и излиза доста скъпо. Преди имаше и малки разфасовки с цена около 5лв. за брой, но вече ги няма в търговската мрежа. Препарата наистина е добър, прилагали сме го директно и върху птици без всякаква вреда.
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

Lexso
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 24 Авг 2008
Мнения: 72
Местожителство: гр.Смолян

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Август 2008, 10:24:10    Заглавие: Отговорете с цитат

На много места сам чел че трябва с вряла вода или с някакви безвридни дизинфектанти. Просто слагаш на котлона/печката да заври вода и почистваш. Аз така правя
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

кикич
Нов
Нов


Години: 46
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 03 Юли 2010
Мнения: 4
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Юли 2010, 23:38:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Клетките седезинфекцират много добре с газ за горене(ползваше се едно времеза  газови лампи)Акоимате някакви опасения след дезинфекция може да изплакнете с вряла вода.Когато бях дете имах много пилета и имам някакви спомени,че слагах на папагалите от същата газ в някакъв сид и ако имат външни паразити те сами се къпят.Истината е че в момента ме е страх даго направя защото не си спомням дали не трябва да се разрежда газта.Ако някой може да помогне...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

simeon4o
Нов
Нов


Години: 36

Offline
Регистриран на: 24 Яну 2012
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Януари 2012, 15:19:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Най-добре е с вряла вода и нищо друго. Ако все пак има много упорито мръсни места е добре да се пробва с паропочистващ препарат преди дезинфектантите.
_________________
Bauch Übungen
Bauch Training
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

optimeon
Гост








\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Февруари 2018, 22:29:11    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз така правя


Последната промяна е направена от optimeon на 13 Март 2018, 8:52:59; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото

awesome1
Гост








\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Февруари 2018, 20:10:43    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз я почиствам с веро и вода
Върнете се в началото

optimeon
Гост








\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Януари 2019, 18:16:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Някой има ли други идеи?
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Клетка и аксесоари Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети