говори ли вашата корела
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

ladyyy
Нов
Нов


Години: 30

Offline
Регистриран на: 01 Апр 2008
Мнения: 6

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Април 2008, 16:57:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Моята корела се казва Чати и повтаря само "чати,чатинко,дай главичка" Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Април 2008, 16:57:57    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

ge0gr!3v
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 22 Мар 2008
Мнения: 11

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Април 2008, 18:10:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Един приятел преди 2 години даде папагала си на училище в което стоя 2 години и го научиха да говори срещу 125 лева!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

sladkotototo
Напредва
Напредва


Години: 37
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 15 Фев 2008
Мнения: 34

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Април 2008, 21:54:32    Заглавие: Отговорете с цитат

ge0gr!3v написа:
Един приятел преди 2 години даде папагала си на училище в което стоя 2 години и го научиха да говори срещу 125 лева!


Те сигурно са му давали от онея хапчета за които говореше
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

inok_dimitrii
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Мар 2008
Мнения: 13
Местожителство: гр.Сунгурларе

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Април 2008, 14:47:32    Заглавие: Re: говори ли вашата корела Отговорете с цитат

irito написа:
здравеите!чета по разни статии че корелите могат да се научат да говорят,но аз имам корела и тя определено не гожори.интересива ме дали наистина могат да се нау4ат и дали вашите говорят,постигнал ли е някой този успех?


погледни това
http://mx.youtube.com/watch?v=LhjbazNuqvs&feature=related
_________________
"Щом вземам от теб,значи си богат."
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

gab1to
Нов
Нов


Години: 27
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 06 Май 2008
Мнения: 19
Местожителство: Xramnali

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Май 2008, 0:06:40    Заглавие: Re: говори ли вашата корела Отговорете с цитат

irito написа:
здравеите!чета по разни статии че корелите могат да се научат да говорят,но аз имам корела и тя определено не гожори.интересива ме дали наистина могат да се нау4ат и дали вашите говорят,постигнал ли е някой този успех?

Със сигорност 4е могат да се нау4ат но зависи дали собственика ще се пома4и

Админ: Пиши четливо и на български, не заменяй буквите с цифри!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger

go
Напредва
Напредва


Години: 29
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Апр 2008
Мнения: 30

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Май 2008, 16:25:08    Заглавие: Отговорете с цитат

sladkotototo написа:
ge0gr!3v написа:
Един приятел преди 2 години даде папагала си на училище в което стоя 2 години и го научиха да говори срещу 125 лева!


Те сигурно са му давали от онея хапчета за които говореше

С тези хапчета само мъчат животните,а и с нищо не помагат
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

watson
Потребител
Потребител


Години: 38
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Апр 2008
Мнения: 54

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Май 2008, 20:22:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Има перли за стимулиране на гласните струни за вълнисти папагали на Vitakraft

ПЕРЛИ ЗА ГОВОР
С  ПЧЕЛЕН МЕД, ЛЕЦИТИН, ВИТАМИН А и D3
Перличките са едновременно силна храна и биологично общоукрепващо средство за вълнисти папагали. Те подобряват функциите на вътрешните органи и гласовия апарат. Действат  възбуждащо върху птицата, така че тя да разкрие максимално вродените си подражателни и игрови способности. Чрез перличките за говор птичето за кратко време се научава да възпроизвежда звукови сигнали и отделни думи.


Около 0,70 лв - 20 грама. Дава се по една щипка на ден.
Не знам дали има ефект върху корелите
Аз започнах да давам по-малко на моите  корели и ми се струва, че са малко по гласовите, но може и да си внушавам Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

piqnica
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Мар 2008
Мнения: 72
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Май 2008, 20:40:23    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз имам перли за говор и искам да питам стават ли за други папагали, освен за вълнисти, понеже на тях е изобразен вълнист?
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

polited
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 20 Фев 2008
Мнения: 31
Местожителство: БУРГАС

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Май 2008, 17:26:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Относно пеенето на корелите, моята корела е мъжка (надявам се) на 6 мес. е  заслушва се по музиката, но не пее, само вика. На каква възраст могат да имитират мелодии и с какво да подпомогна научаването? Папагалчето е едно.
ПС: Всеки ден му пускам една и съща кратка мелодия.
_________________
Папагали (Корела) на име Томи-женски и мъжки Мики.
Канарчета - оранжево
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

watson
Потребител
Потребител


Години: 38
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Апр 2008
Мнения: 54

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Май 2008, 19:54:50    Заглавие: Отговорете с цитат

polited написа:
На каква възраст могат да имитират мелодии и с какво да подпомогна научаването? Папагалчето е едно.
ПС: Всеки ден му пускам една и съща кратка мелодия.


Аз имам две корели (би трябвало да са мъжки и женска, но са на около 6-7 месеца и още не съм сигурен). Мъжкият си "кряска" Smile още то 4 месечен, а женската от скоро почна да си свирука нещо по 10 минути, но само като е извън клетката.
А доколкото съм чел започват да имитират звуци след 6-8 месечна възраст. Аз им пускам мелодийката от Kill Bill, не я имитират, но вече си я познават.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Май 2008, 19:58:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Имитацията на звука винаги е съпроводена с нещо. За да имитират трябва да очакват да получат нещо. Всеки път като ги храните им тананикайте и като им свърши храната само ще ви подсетят.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubetodve
Нов
Нов


Години: 36
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Сеп 2008
Мнения: 1
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Септември 2008, 10:10:47    Заглавие: проблем с корелата ми :( Отговорете с цитат

Имам ужасен проблем с моята корела....
Снощи и нямаше нищо, обаче тази сутрин, ставам, правя си кафе и отивамда му кажа добро утро.... и Чочко го заварих заклещен между решетката ихранилката с надолу главата... веднага хвърлих и кафе и всичко ибръкнах да го извадя от там.... Обаче като оставих на земята и той неможеше да си стои на крачетата?!?!?!?!?! След известно време от около5-10 минутки вече го бях оставила на масата в столовата и вече бешемалко по-стабилен?!?!?!?!? Много е отпаднал и цвърка много тихичко...изглежда някак си вдървен?!? Сега моя приятел е залетял с колата къммладост, където има денонощен ветеринарен кабинет! Въпроса ми е на васслучвало ли ви се е ? И моля да ми разкажете как да постъпя... малко сесъмнявам, че онзи кабинет ще помогне де... но ве пак имам надежда...дайте някакво съветче...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

happy
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 25 Яну 2012
Мнения: 8

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Януари 2012, 22:20:24    Заглавие: Re: говори ли вашата корела Отговорете с цитат

irito написа:
здравеите!чета по разни статии че корелите могат да се научат да говорят,но аз имам корела и тя определено не гожори.интересива ме дали наистина могат да се нау4ат и дали вашите говорят,постигнал ли е някой този успех?



Да могот да се научат корелите са много интелигентни птици.Аз поне съм постигнала този успех.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

fallon_fallon
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2011
Мнения: 72

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Януари 2012, 10:49:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Моят си казва името - Хино, но често го изпява и не е много ясно. Корелите имат този навик да изпяват думите, които знаят и рядко им се разбира.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети