Няколко питания за вълнисти папагали

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали : Развъждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

malkoto_jivotno
Нов
Нов


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 29 Яну 2012
Мнения: 3
Местожителство: България,град Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Януари 2012, 15:27:36    Заглавие: Няколко питания за вълнисти папагали Отговорете с цитат

Здравейте,пише ви още един запалянко на малките красавци.От около година приятелката ми имаме 2 двойки вълнисти папагалчета.Доло-горе сме запознати с грижите които трябва да се полагат за тях,храна,вода,игри.За наша най-голяма радост преди около 3 месеца едната двойка реши да се размножава.Тогава започнаха проблемите.Женската снесе 5 яйца,от които се излюпи само едно пиленце.Не знам дали защото и беше за пръв път или нещо друго но не влезе в къщичката която и направих по описания в интернет-тъмна,дървена с вратичка за да я проверяваме.Както и да е,процеса на снасяне и мътене премина на дъното на клетката.Според мен това не е проблем тъй като тя полагаше грижи за яйцата.По-лошото е,че когато след около 20 дни се излюпи единственото ни яйчице тя отказа да го храни и за жалост пиленцето умря.От другите яйца не излезе нищо,чакахме ги още месец.След консултация с ветеринар,който ни каза,че при лоши родители е по-добре да не се допуска размножаване мислехме да се откажем,но те започнаха всичко отначало.Така женската снесе нови 6 яйца.За наша радост на 18 ден първото яйце се излюпи и тя си започна да си го храни и топли както си му е реда.Както сме чели в интернет сложихме на дъното капачка от буркан с натрошен сух хляб.Помислихме си,че така да се каже и е дошъл акъла,но не.Последваха още 3 пиленца които тя сама си изкара от яйцата,но пак не гледаше.Занимаваше се само с първото,което вече на този етап от развитието си е почти напълно оперено и е на 19 дни.По моя инициатива едното от пилетата след като видяхме че не го храни го взехме да го храним ние с капкомер и стрита каша от сух хляб и вода,на всеки час,при което след всяко хранене си го връщахме обратно при нея и тя си го топлеше.Така 1 ден и накрая и то почина .ТА ОТТУК ЗАПОЧВАТ И ВЪПРОСИТЕ МИ:
1-Някой има ли представа защо майката отказва да гледа останалите пиленца,дали както си мисля аз малко по малко тя събира опит и на следващото поколение броя на оцелелите малки ще е по-голям или има някакъв друг проблем в нас,нея или в това,че процеса се извършва на дъното на клетката
2-Възможно ли е да се отгледа малко пиленце като си го храним ние и го оставяме да го топли,тъй като за топленето проблем няма,през колко време трябва да се храни малчугана и с какво е препоръчително
3-Четох,че не е желателно женската да снася повече от 2 пъти годишно,защото има вероятност даже да умре от слабост,все пак не искам да уморим животинката само за да имаме малки,пък и да ви кажа честно имам чувството,че мъжкия е така да се каже "сексуален маняк" ,защото при всяка удобна възможност той иска да я скача,тя за сега докато гледа малкия не му дава но ме е страх след време да не се предаде на набезите му и да и се случи нещо .Как да постъпим,какво да направим,че да си почине малко женската и да не е самотен мъжкият
4-Относно малкото,което оцеля.Кога е възможно да се отдели напълно малкото пиле от родителите,защото с приятелката ми искаме да направим опит да го научим да говори ,пък и клетката им идва малка на 3 пернати
5-Относно другата двойка папагалчета.Техния проблем е много странен.Значи те също се опитаха на 2 пъти да се множат,мъжкият скачаше женската,тя се усамоти в къщичката си,но за жалост когато снесе яйце го счупи и изяде почти цялото,преди да и го вземем,тъй като сме чели че не трябва да свиква да си яде яйцата.Лошото е,че предните собственици на тази двойка(тъй като те са ни подарени)казаха че преди пак е снасяла и яйцето е паднало на земята,тъй като е нямало къде да снесе и след като се е счупило го е изяла.Най-вероятно тогава е свикнала да яде яйца.Та как можем и можем ли изобщо да я отучим от този лош и бих казал ужасен канибалски навик ,тъй като за сега други проблеми с тях нямаме.Тя си е свила и гнездо от косми от кокосов орех които ни препоръчаха,всичко и е идеално,само при появата на яйце го изяжда.Гледам,че напоследък,като виждат как първата двойка си гледа малкото и му се радва май май се надухаха и те и започнаха пак да се скачат,Искам този път ако е възможно да си имат малко и те.
Та това са ми въпросите,много се надявам да има хора,запознати по добре от нас с поведението на вълнистите папагали и да ни помогнат.Предварително благодаря на отзовалите се.П.С. Ще гледам тези дни ако мога да кача снимки на малкия палавник,стига да се оправя с процедурата,че не съм много навътре с компютрите.Препоръчвам на всеки да си вземе поне по 1 птичка,няма по любвеобилно създание от тях.ЧАО И ЛЕК ДЕН НА ВСИЧКИ КОЛЕГИ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Януари 2012, 15:27:36    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Юли 2011
Мнения: 269
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Януари 2012, 16:32:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Женската може още да събира опит, но в никакъв случай НЕ трябва да снася яйцата на дъното на клетката. В гнездото не трябва да слагате капачка от бъркан пълна с хляб той мъжкия храни женската, може и да слагате плодове в клетката когато се родят малките. Вие не трябва да вадите и връщате малките в клетката ако ще ги вадите трябва да си седят отвънка под някоя лампа, а относно храненето то трябва да става на 4 часа с стрита каша от хляб. Женската може максимум 2 пати. Женската за да си почини може да я сложите в друга клетка до мъжкия или като снесе яйце да и ги махате. Когато майка му спре да го храни може да се отдели а това става някъде след месец. Другата женска за да не си яде яйцата трябва да и давате креда или черупка от твърдо сварено яйце, а може да и давете и белтъка и жълтъка от яйцето.
_________________
Живей за мига, не за деня
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

malkoto_jivotno
Нов
Нов


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 29 Яну 2012
Мнения: 3
Местожителство: България,град Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Януари 2012, 19:13:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Колега,здравей и мерси за отговора.Значи да ти кажа тя къщичката и си седеше доста след излюпването на яйцето и доста преди появата на първото яйце,но тя не пожела да влезе вътре и да си направи гнездо.Направи го на дъното на клетката като от стърготини от пръчки(слагаме им като кацалки и да си играят)си постла и седи там.Според мен няма как да я отуча да снася там.За капачката с трохите-тя не яде оттам,вярно мъжкия я храни,но пък той ходи да яде оттам,пък и за нея ни каза човек който се занимава с продажба и развъждане на папагали.Как да не храня малките като тя не ги храни и 2 така си и заминаха от глад,аз затова иначе не жрлая да и се бъркам много в грижите за малките.В интернет пише,че се хранят малките на 20-30 мин и като гледам тя това пиле което си го храни на 30 мин го храни.Ти имаш ли опит с гледането на малки и как да го храним като не трябва да го вадим от клетката.пък и нали казах че на нея не и пречи.След нашето хранене и го оставяхме и тя си го топлеше.Идеята ти за отделяне на женската е добра,защото като и взехме яйцата 1 път не се почувства много добре-2 дни беше унила,не ядеше,не се закачаше с мъжкия,помислих си че ще умре.Малкото и ние мислехме някъде след месец да го отделяме,но ще наблюдаваме пак дали го храни майката и като спре ще е сиг.сигнал че му е време да се отдели.А иначе и двете двойки имат креда в клетките и им се дават витамини с водата,плодове като ядем ние се дават и на тях и така.Благодаря за помощта и ако се сетите нещо друго моля пишете пак
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Юли 2011
Мнения: 269
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Януари 2012, 14:49:46    Заглавие: Отговорете с цитат

За да го храните вие трябва да го извадите от гнездото и да го оставите в някоя купа с памук на дъното и лампа над купата.
_________________
Живей за мига, не за деня
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

malkoto_jivotno
Нов
Нов


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 29 Яну 2012
Мнения: 3
Местожителство: България,град Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Януари 2012, 19:24:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Това за лампата ми е ясно колега,ама мен ме притеснява,че не ги ли вземем ние трябва да умрат,защото тя категорично отказва да ги храни останалите след малкото,ти имаш ли някаква идея защо,как мога да я накарам да ги храни,аз затова ги взимах и ги връщах,пък и да ти кажа на нея не и пречеше,пак си ги топлеше.Има и друго-1 малко като се роди писукаше,а останалите не,може ли да им е имало нещо,да не са били развити и затова да ги е оставило,но пък едното което се заех да храня си ядеше и търсеше храната,не беше някое унило.Общо взето май май ще е каквото тя си направи пък дано следващия път успее да отгледа повече малчугани.Благодаря за помощта
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Развъждане Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети