Вълнисто папагалче

Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

snejanal
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Февруари 2009, 1:49:51    Заглавие: Вълнисто папагалче Отговорете с цитат

Здравейте ,  след злополучен опит за отглеждане на канарче у дома от вчера сме обзаведени с нова птичка - вълнисто папагалче. Канарчето беше подарък на синът ми за рожденния ден.След почти двумесечен  безпроблемен престой у дома , един ден се накокушини и докато разберем какво му е станало , на следващия ден го намерихме мъртво. Дребния се натъжи страшно много. Помоли за нов другар и сам пожела канарчето   Явно е, че  основно аз ще се грижа за пернатко , но и да си призная май нямам нищо против това Сега съм заседнала пред компютъра и чета от часове с цел да се образовам малко.Идея си нямам как се гледа папагалче. На повечето въпроси намерих отговор , но има неща , които ме безпокоят , а не намирам нищо за тях.За тях искам да питам. Рорко е у дома от вчера следобед.Едва днес обаче му "чухме гласа" и то само веднъж-два пъти.Бях го преместила до чешмата , за да му почистя клетката . Обади се когато пуснах водата от чешмата. Инак си мълчи , дори се чудех дали изобщо може да издава някакви звуци?Стои си в клетката , не е много плашлив , пуска ме до себе си , дори се качва на пръста ми и така си кълве от капачката.Това е и другият ми въпрос- не яде от хранилките си?Наложи се да импровизирам днес с капачка от буркан .Закрепих я до клончето , взех папагала на пръста си , заведох го до там и така се хранихме цял ден.Така яде , няма проблем. И вода не виждам да е пил.Не е никак активен - в смисъл не си играе в клетката , стои на клона през повечето време.А изглежда здрав. Поне до колкото мога да преценя. Дали такова поведение е нормално в началото? Ще започне ли да "чурулика" (не се сещам за точния израз) Рорко или ще си е такъв мълчалив? Как да го приуча да се храни от хранилката?

Това за сега от мен.Ще съм благодарна на всякаква помощ от вас
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Февруари 2009, 1:49:51    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

realniki
Активен
Активен

Години: 23
Местожителство: Пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Февруари 2009, 11:32:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Птицата все още е уплашена. След една седмица няма да е така. Когато го приближаваш не прави рески движения и му говори. Сигурен съм, че ще иде да яде и пие от където трябва. Като взех 2 вълнист-Поли тя беше много уплашена от обстановката, но вечерта целуваше мъжкия. В клетката имаше кракер. В началото ядеше от него, но на другия ден започна да яде от хранилката. След една седмица се наложи в клетката, мъжкия се съобразява с нея и ми дава да я галя по крилото. Не ги уча да ми седят на ръката, защото някой беше казал да избирам между поколение и дресировка. Надявам се да знаеш, че папагала НЕ трябва да стои на течение. Сега папагалите не спират да пеят и много се ядосвам като ме будят в Събота в 8 и 30.
Върнете се в началото

snejanal
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Февруари 2009, 13:12:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за помоща , оценявам я Обикновенно държим Рорко в стаята на малкия , но днес го взех с мен в кухнята.Тук май му е по-интересно , но все още не може да се отпусне.Подозирам, че хранилката е малка за него , не иска са се навежда вътре.Все още предпочита аз да го храня.Топя си пръста във вода , после в семенцата и той с охота окълвава всичко от него.Отказа морков , а ябълкта само я опита.Ще направя снимки на клетката (май  има вероятност да се окаже малка за него, ползваме тази от канарчето) и ще я покажа.Все още не обелва нито звук.Може да се кокаже по-инат от мене

Я! В момента е сам в стаята и май не му харесва Чувам звуци от там , дано съм права

Ето  и  клетката

http://media.snimka.bg/2185/010625899-big.jpg
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор

Години: 27
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Февруари 2009, 19:21:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Както каза realniki ще се отпусне и ще пропее. Трябва му време да свикне с новата обстановка. Трябва и да се научи да яде и от хранилката. Някои от папагалите ми са стояли гладни и жадни два дни след като ги взех, докато се престрашат да се помръднат от клечката. А попринцип кухнята не е подходящо място за папагалчето. Също така трябва да си имат място в къщата, където да живеят и да не ги местиш много.  <span>

ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

realniki
Активен
Активен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Февруари 2009, 21:01:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Като гледам май няма креда и пясък. Сложи му.

П.С. Мишо земи я махни тая украса със снежинките.
Върнете се в началото

snejanal
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Февруари 2009, 21:09:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за съветите Мишо Вече имаме напредък - ядем си от хранилката   Ще се постарая да не го местя много , но все още му треперим като на бебе и се учим да сме заедно с пернатко. Той е много мил , позволява ни да го галим и си играе с нас като се разхожда по ръцете ни , когато ги поротягаме в клетката му .Кухнята ни  е широка , не готвим в нея , а по-скоро я ползваме като дневна.Няма течение и топла. Не му чуваме гласеца много , но се надявам и това да стане скоро Време ли е вече да започнем да го приучаваме да яде плодове и зеленчуци , или да изчакаме още? И още нещо .Колебая се за възрастта му.Едва ли може да се определи от снимка , но ако имаш идея , бих ти била много благодарна да споделиш мнение. Ето линк към няколко негови снимки http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10625880
Върнете се в началото

snejanal
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Февруари 2009, 21:15:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Верно няма.Още утре ще го направя , мерси А тях къде да ги поставя в клетката? И още нещо.Режат ли се ноктите на вълнистите папагали и как?
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор

Години: 27
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Февруари 2009, 22:43:35    Заглавие: Отговорете с цитат

По снимката трудно мога да кажа на каква възраст е, но веоятно е от есента - за тазгодишни още е рано.
Ноктите могат да се режат, но е доста стресиращо за птичката, и ако не е наложително по-добре не го изтезавай. Ета как се режат ноктите.

ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

realniki
Активен
Активен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Февруари 2009, 23:51:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Не му режи ноктите. Иначе можеж да вземеш хранилки с вътрешно закрепване от зоомагазина по 60 ст. са аз имам 3, но в момента не ги ползвам. Виж http://shop.zoomania.org/component/option,com_virtuemart/page,shop.browse/category_id,253/Itemid,32/
има някакви но е хубаво да са като моите на които птичката може да кацне и да яде без проблем.
Върнете се в началото

snejanal
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Февруари 2009, 0:21:47    Заглавие: Отговорете с цитат

realniki написа:
Не му режи ноктите. Иначе можеж да вземеш хранилки с вътрешно закрепване от зоомагазина по 60 ст. са аз имам 3, но в момента не ги ползвам. Виж http://shop.zoomania.org/component/option,com_virtuemart/page,shop.browse/category_id,253/Itemid,32/
има някакви но е хубаво да са като моите на които птичката може да кацне и да яде без проблем.

как ли бих се справила без вас ? Благодаря за напътствията
Върнете се в началото

realniki
Активен
Активен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Февруари 2009, 13:35:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако имаш други въпроси питай без да се срамуваш.
Върнете се в началото

ЩУКА
Нов
Нов

Години: 40
Местожителство: София-Враца-Северозапада

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Февруари 2009, 22:17:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Здрасти. Понеже и аз съм новопапагалец, смятам да споделя как се държаха мойте пилета. Първо взех Франтишек, мълчеше една седмица и гледаше уплашено. Стараех се да не го стресирам, но когато пусках музика и то почваше да скърца. По-късно започна и да чурулика. Беше много унило, пък и аз по цял ден съм на работа, понякога и до 10 вечерта, та реших да му взема Вацлавка, да си бърборат. Като я пуснах в клетката, Франтишек кацна до нея на пръчката и я цуна по бузата с човка. Оттук-насетне явно си бендисаха, защото се пощят, крякат и беснеят. Но според мене две седмици и ще почне да свиква и да каканиже. Още му е нова обстановката, затова си трае. А като му изгладнее дупето, да видиш как ще си яде на хранилката. Най-смешен ми е когато заспива- джвака някакво зрънце, поскръцва тихичко и мижи. Много мили животинки са, сто пъти ги предпочитам пред куче, костенурка или риби. Всичко съм гледал досега, вкл. змии, гущери, гълъби, земеровки и какво ли не...  Папагалчетата са на първо място по сладурщина.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети