признаци за настъпил разможителен период

Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

mimi
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Февруари 2009, 15:35:48    Заглавие: признаци за настъпил разможителен период Отговорете с цитат

Моля да ме извините ако има подобен топик или тема някъде из форума. Проблемът е следният: имам две корели мъжка и женска. Миналото лято имах друга женска, която почина внезапно докато спеше, от юли месец 2008 отглеждам нова женска с мъжкия, но тя започна да проявява признаци които наблюдавах при първата  женска, и тъй като тя почина съм малко обезпокоена ,чудя се на какво се дължи точно поведението на птицата, дали на някаква активност вследствие на разможителен период, или на някаква болест . А самото поведение се изразява в едно леко и потоянно писукане насечено писукане , птицата прибира перчема си, изпъва главичка напред и започва да свирука по този особен начин на пресекулки , след известно време спира и все ендо нищо не е било,съвсем добре си е. Днес новата женска го прави за първи път, но предишната го правеше често в продължение на около два месеца. Ще добавя също, че преди малко се къпаха пръсках ги после се пощиха, спаха, всичко ок , динамични са и жизнени. Обяснете ми някои характерни черти за корелите когато усетят , че са в някакъв период  и как по точно става разможаването при тях , моите си се пощят не много често, но понякога за кратко си угаждат. Нямат си специална къщичка за усамотение!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Февруари 2009, 15:35:48    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

Savador
Активен
Активен

Години: 50

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Февруари 2009, 9:18:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей, и аз наскоро задавах същия въпрос. Това е точно поведението на разгонена женска. Имам две и те в момента правят същото, но за съжаление нямам мъжки и едната снесе неоплодени яйца.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети