Тя :) (корела)

Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

happy_end
Напредва
Напредва

Години: 30

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Март 2009, 14:09:15    Заглавие: Тя :) (корела) Отговорете с цитат

Здравейте! А най-вече, Бубулинке, здравей! Smile  
Имах корела, която беше найстина много болна и след няколко месеца умря и не ми се влизаше, затова съм с нова регистрация. Тааа, радостната новина - имам корела Very Happy Ново пиле, днес го взех, предполагам е женско, сивичко, муничко е (така мисля) и доста дружелюбно, може би защото е стреснато. Докато го карах към нас църкаше от кутията, сега като му свирна и то църка. Похвалих се, сега по същество, искам да попитам, трябва ли да му слагам някакви витамини във водата, защото след силен стрес, нали им пада малко имунната система. Изглежда здраво, беше най-здравото в магазина и друго ме притеснява, имаше болно пиле в клетката, сигурен бях, защото с такова съм живял 3 месеца, има ли някакъв проблем ? Но като цяло, всички бяха живи и мърдаха, ядоха и не стояха накокошинени.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Март 2009, 14:09:15    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

happy_end
Напредва
Напредва

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Март 2009, 16:36:55    Заглавие: Re: Тя :) (корела) Отговорете с цитат

Днеска, докато се занимавах с Поли, давах и храна от пръстчето и тя е взимаше, видях, че горната част на клюнчето и е счупена, все едно нокът ви е счупен, половината е леко отлепена, тя се плаши от коста от сепия, затова й начупих малко и досега я ядеше, какво друго да направя ?
Върнете се в началото

happy_end
Напредва
Напредва

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Април 2009, 9:00:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, папагалчето ми  има някакъв проблем, оцапана е около дупето и днеска видях, че екскрементите й нямат почти бяло, омърлушена е, даже не яде, до вчера, стане ли 8 и 10 веднага слизаше на хранилката и хапваше, сега не ... моля ви, кажете ми какво да й взема, предишното ми пиле съм го водил на всички ветеринари в Пловдив и някой не му помогна ...
Върнете се в началото

happy_end
Напредва
Напредва

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Април 2009, 13:34:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Занесох екскрементите й на изследване, каза ми, че има някакви микроорганизми, даде ми антибиотик "табернил криа" от 10g, разделих го на 8 части и й сложих в пойлката, казаха, че трябва да й давам през устата, обаче не искам, понеже точно е свикнала с мен и не се плаши, ако е хвана ... притеснява ме едно, самият антибиотик, направи пяна в пойлката, водата стана жълта (нормално), но не всичко беше се разтворило, това проблем ли е ?
Върнете се в началото

jo
Модератор
Модератор

Години: 36
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Април 2009, 17:59:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Повечето лекарства за птици се дават с водата за пиене. Виж какво пише на опаковката! Сменяй водата често, понеже лесно ще се разваля антиботика.Поне два пъти дневно (сутрин и вечер).
Наблюдавай и клоаката. При птиците се наблюдава скрита диария. На пръв поглед неличи , а клоакатасе запушва с запушалка, но диарията продължава(самоче нищо не излиза и си остава в пилето).

happy_end
Напредва
Напредва

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2009, 20:35:45    Заглавие: Отговорете с цитат

2 дена и давах и видях подобрение, днес е пуснах да лети и до преди малко беше навънка, щях да е оставя само да се прибере, обаче глупавия ми баща е хвана и е сложи вътре, въпреки, че го помоглих да не го прави, ***на птичката, ***, днеска ми стоеше на пръста, ся ***, моля ви кажете ми какво да правя, за да е успокоя в момента и следващите дни, поне да не лети и да се блъска, докато бъркам в клетката ?

Мод. jo : Внимавай с езика. Разбирам, че си ядосан, но тук четат и деца!
Върнете се в началото

happy_end
Напредва
Напредва

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Април 2009, 12:55:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам едно въпросче, папагалчето ми от 2 дена, все слиза на пода и къса вестника и имам чувството, че свива гнездо ... възможно ли е ? Само едничко е, женско е ... иначе се държи нормално излиза, влиза си в клетката пее ... и ако започва да снася, какво да правя ? Да ги махам ли айцата ?
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор

Години: 27
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Април 2009, 18:47:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Възможно е. Така правиха вълнистите ми - две момичета. Накъсаха хартията на пода в единия край и снесоха 9 яйца. Оставих им ги, но те разбира се не ги мътеха - само лягаха от време на време. С времето се чупеха едно по едно и ги хвърлях. Както прецениш.

ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

happy_end
Напредва
Напредва

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Април 2009, 19:28:51    Заглавие: Отговорете с цитат

jo, чак сега видях забележката, извинявам се, брат ми понякога е нетърпим Smile
misho, на колко месеца, едно пиле почва да снася, защото на мен 10 минути ми обясняваха, че пилето е младо ... и тя продължава да си строи гнезденцето, аз трябва да махна скоро весника, така че ... Smile Леко е изнервено и по-агресивно, трябва ли да й давам нещо Smile Благодаря за отговора Smile
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети