Папагал "ПИРУРА"

Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Savador
Активен
Активен

Години: 50

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Март 2009, 10:35:44    Заглавие: Папагал "ПИРУРА" Отговорете с цитат

Здравейте,
   Може би трябва да се обърна към Ентел.
   Купих си папагал Пирура.
   Интересува ме каква е разликата между Кафявоуха, Хипоксантия, Молина и ако има други подвидове.
   Как се различават мъжки от женски, какви навици имат. Прави ми впечатление, че моят може да яде, постоянно, ако има нещо пред него. Социализиран е , каца по мен, но ми мисли ръката за кацалка и кълве доста силно. Имам го за мъжки но трябва да съм сигурен, преди да му търся гадже... Ще пусна снимки...

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Реклама
Реклама

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Март 2009, 10:35:44    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

happy_end
Напредва
Напредва

Години: 30

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Март 2009, 19:14:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Savador, сподели ми, как толкова бързо се адаптират птиците към вас ... моето не се плаши толкова, яде ми от ръката, ако по-бавно и спокойно се приближавам, мога да е пипна по главата по клюнчето и ако ме гони, не ме хапи силно, а само си отваря човката и се прави, че ме кълве, но не мога да е накарам да ми се качи на пръста, просто като почна отдолу да се опитам да е пипна бяга ... от 20-тина дни е имам ... специално, ти как ги обучаваш, защото много теми прочетох за обучаването ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Entel
Модератор
Модератор

Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Март 2009, 21:37:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Има малка разлика между Кафявоухата Пирура и Пирура Молина, понякога слабо доловима дори за хора, които се занимават с такива птици. Иначе има много видове и мутации пирури. Ето снимки на трите, които ти посочи:

Кафявоуха - http://farm4.static.flickr.com/3099/2554186427_787909ea79.jpg

Молина - http://members.optusnet.com.au/~waynej/Images/Conures/Photo1.jpg

Хипоксантия - http://www.natureeyes.dk/_dias/SRW00754.jpg

Относно пола - определя се с ДНК анализ или ендоскопия.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

Savador
Активен
Активен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Март 2009, 8:46:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря Ентел за уточнението и снимките. По снимката на моя може ли да определиш какъв е. Купих го от изложбата в Търново и собственика му, казва, че е кафявоух.
   А за обучението специално на папагала "пирура", заслугата е на стария собственик - много добре се е грижил за него и го е научил да не се плаши и е много контактен. Купих го точно затова.
   Имам корели, които аз съм ги обучавал, понеже не са изхранени ръчно. Използвам един трик - след къпане, те са доста мокри и не могат да летят. Когато са безпомощни, тогава е моментът да ги вземете в ръце и да си играете с тях. Послушни са и като свикнат с Вас, в смисъл че не сте заплаха, после е много лесно. Някой птичари подрязват крилата за да станат птиците безпомощни, но аз не одобрявам този метод. Виждате корелата на рамото ми. Вземам я мокра и я слагам там. Тя стои докато изсъхне, давам и солети, семки, царевични пръчки и тя си стои върху мен, като разбира, че няма да и навредя. Друг малък трик е имитацията на техните крякания. Не че аз крякам, ами стоя до копютъра и пускам клипове от интернет на корели, които пеят, крякат или нещо подобно. В този момент моите си мислят, че това го правя аз и започват да ме наобикалят. Така си мислят, че съм един от тях...Но в никакъв случай не ги вадете от клетката с ръце. Това е техния дом и ще развалите постигнатото ако ги вадите насила. Къпете ги вън от клетката или ги примамвайте сами да излизат.

Последната промяна е направена от Savador на 31 Март 2009, 8:59:41; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото

Savador
Активен
Активен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Март 2009, 8:51:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Ентел, като разглеждам снимките и ги сравнявам с моя папагал, най-ми прилича на Молина - около шията перата са сиви а не зелени като на кафявоухата.
  Различните подвидове, могат ли да се чифтосват или трябва да са точно от един подвид?
Върнете се в началото

Entel
Модератор
Модератор

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Март 2009, 18:29:39    Заглавие: Отговорете с цитат

И на мен ми прилича повече на Молина. Няма проблем за междувидовото размножаване доколкото знам.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

realniki
Активен
Активен

Години: 23
Местожителство: Пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Март 2009, 20:46:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Тази птица колко струва?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Savador
Активен
Активен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Април 2009, 8:30:44    Заглавие: Отговорете с цитат

За цената може би трябва да питате Ентел. Те са специалисти в развъждането и отглеждането. Цените са различни в зависимост от това дали е ръчно хранена, възрастта и т.н.
   Имам въпрос, може би пак към Ентел  - прави ми впечатление че не яде много просо. Какво трябва да включвам в менюто.

Ще пусна снимки във фотогалерията на Стефан (така съм го кръстил)
Върнете се в началото

Entel
Модератор
Модератор

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Април 2009, 8:56:46    Заглавие: Отговорете с цитат

За цената - много зависи, в момента предлагаме ръчнохранена Пирура Хипоксантия, на възраст 2-3 месеца, с документи по CITES, на цена 230лв. Относно храната - вероятно не е научена да яде просо, направи смеска с овес, слънчоглед и просо, нека птицата има избор.

Върнете се в началото

Savador
Активен
Активен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Април 2009, 8:01:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
Обръщам се към ЕНТЕЛ. Ако моя папагал, които мисля че е Молина, мога ли да го събера с Хипоксантия. Имам впредвид, че Вие продавате бебе Хипоксантия или трябва да търся Молина. В оцветяването са почти същите. Бебето продаде ли се или мога да дойда да го видя.
Защо те питам??? В къщи моят Пирурчо, съжителства с корели но не им обръща внимание, сякаш не са също папагали като него. Ядат заедно, летят заедно но като се появим ние(хората в къщи) идва при нас и стои само при нас - което ще рече че компанията на корели не е достатъчна за да не скучае.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети