Моят Рони :(

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Desche
Нов
Нов


Години: 33

Offline
Регистриран на: 11 Мар 2009
Мнения: 7

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Март 2009, 23:11:57    Заглавие: Моят Рони :( Отговорете с цитат

имах два папагала малки,  имах ги от месец г/д..единия днес като се прибрах от училище видях че е умрял..ей така както си е ял изглежа и паднал и главата му беше наклонена назад..бяха мъжки и женски... мъжкия умря.. но не знам каква може да е причината, имаха си вода, кристали, калций и специалната им там храна.. въобще не знам от какво може да си е отишъл... преди 2 дни ги бях извадила на вън, тъй като времето беше хубаво... нямам идея от какво може да се е случило.. някой да може да ми каже нещо?казаха ми че можело да е оплодил ли как да кажа не знам женската и да е умрял, защото при други животни било така, но аз не съм запозната тъй като ги имам от скоро и не знам, дали е от това????някой да знае нещо по въпроса?и сега ме притеснява дали другото ще оцелее самичко и какво да направя за да си го опазя, някой да ме посъветва нещо ???  Sad Sad Sad мн ми е гадно заради случилото се... ако някой е запознат и ако може да изрази някакво мнение, благодарности... Sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Март 2009, 23:11:57    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

happy_end
Напредва
Напредва


Години: 35

Offline
Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 32

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Март 2009, 8:48:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Хубаво е да му купиш друго, понеже, като са свикнали двамата има вероятност, другото да умре от мъка (само, че не го вкарвай ведната, пусни го в друга клетка до него да се видят 1-2 дена, да не стане война, то така или иначе по-старото ще властва сигурно, ама все пак) :] До колкото да умре, ей така, малко се съмнявам, сигурно е било омърлушено, правило е странни неща, имате ли климатик в къщата, телефон в стаята, какво друго си им давала освен това, плашила ли си ги много, излизали ли са извън клетката и ти да си ги гонила ? Нещо необичайно в поведението им, както казах по-горе накокошинване, слизане вечер по вестника, да се люлее, да киха?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Desche
Нов
Нов


Години: 33

Offline
Регистриран на: 11 Мар 2009
Мнения: 7

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Март 2009, 21:12:29    Заглавие: Отговорете с цитат

happy_end написа:
Хубаво е да му купиш друго, понеже, като са свикнали двамата има вероятност, другото да умре от мъка (само, че не го вкарвай ведната, пусни го в друга клетка до него да се видят 1-2 дена, да не стане война, то така или иначе по-старото ще властва сигурно, ама все пак) :] До колкото да умре, ей така, малко се съмнявам, сигурно е било омърлушено, правило е странни неща, имате ли климатик в къщата, телефон в стаята, какво друго си им давала освен това, плашила ли си ги много, излизали ли са извън клетката и ти да си ги гонила ? Нещо необичайно в поведението им, както казах по-горе накокошинване, слизане вечер по вестника, да се люлее, да киха?




ми значи климатик няма, но телефон да...нищо не съм му давала друго, те си бяха в клетката, аз мн рядко ги пусках... тъй като си ги имам от скоро както казах и още не съм нясно какви точно грижи да полагам... Sad храна вода, по нещо свежичко, и там останалите си задължителни... но иначе то самото от отначало си беше мн по - тихо, докато женската се пееше, хвърчеше, люлееше се.. пък то не беше толкова активно от както са у мен Sad Sad не знам, но като го гледам така самотно мн ми е жал и се чудя какво да  направя SadSadSadSad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Март 2009, 22:08:21    Заглавие: Отговорете с цитат

happy_end ти каза, можеш да му вземеш другарче, но в началото ги дръж отделно, за да свикнат. А къкъв ти е папагала?
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Desche
Нов
Нов


Години: 33

Offline
Регистриран на: 11 Мар 2009
Мнения: 7

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Март 2009, 22:47:04    Заглавие: Отговорете с цитат

misho написа:
happy_end ти каза, можеш да му вземеш другарче, но в началото ги дръж отделно, за да свикнат. А къкъв ти е папагала?



мм Sad срам ме е че не мога да отговоря както трябва, но просто не знам каква порода или как да кажа е Sad малък, доколкото знам и няма да пораасне кой знае колко, ( не казвам нищо конкретно знам, но...) мисля че е мога да кажа че е като тези Sad :





SadSadSadSadSadSadSadSadSadSadSadSadSadSadSadSad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Март 2009, 23:34:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Това, което показваш са два различни папагала. Първия е пъстра розела, а втория неразделка, ако не се лъжа. Като го купува не ти ли казаха? Най-добре дай снимка на твоето пиле.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

happy_end
Напредва
Напредва


Години: 35

Offline
Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 32

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Март 2009, 11:06:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Или просто кажи, за колко лева си ги взел Smile До колкото за телефоно, ако има възможност го махни Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Desche
Нов
Нов


Години: 33

Offline
Регистриран на: 11 Мар 2009
Мнения: 7

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Март 2009, 21:37:50    Заглавие: Отговорете с цитат

misho написа:
Това, което показваш са два различни папагала. Първия е пъстра розела, а втория неразделка, ако не се лъжа. Като го купува не ти ли казаха? Най-добре дай снимка на твоето пиле.




ми нали ви казах не съм запозната и просто не знам как да ви отговоря..бих казала че повече прилича на втория, но пак не мога да съм абсолютно сигурна..проблема е че са ми подарък от приятел, а него вече го няма и няма от къде да знам каквато и да е била информация от къде ги е зел и нещо повече ;(;(;(;(
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Март 2009, 21:53:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако имаш възможност направи снимка с фотояпарат или телефон на папагалчето и ни го покажи. Може да познаем какво е.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Desche
Нов
Нов


Години: 33

Offline
Регистриран на: 11 Мар 2009
Мнения: 7

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Март 2009, 13:53:35    Заглавие: Отговорете с цитат

misho написа:
Ако имаш възможност направи снимка с фотояпарат или телефон на папагалчето и ни го покажи. Може да познаем какво е.




М добре Smile при първа възможност, ще кача Sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Desche
Нов
Нов


Години: 33

Offline
Регистриран на: 11 Мар 2009
Мнения: 7

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Март 2009, 15:34:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Desche написа:
misho написа:
Ако имаш възможност направи снимка с фотояпарат или телефон на папагалчето и ни го покажи. Може да познаем какво е.




М добре Smile при първа възможност, ще кача Sad


Ето я и моята Жужинка Само  тя ми ОСтана Sad





Между другото казваха се Ронео и Жулиета .. за по - представително .. но им казвам Рони и Жужи Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

realniki
Активен
Активен


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 20 Авг 2008
Мнения: 116
Местожителство: Пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Март 2009, 16:48:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Вълнист папагал. И някакси Жужинка не отива на мъжки папагал.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Март 2009, 21:52:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Много е хубав. Но е момче. Нослето на мъжките е синъо, а от неговото по-синьо...
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Desche
Нов
Нов


Години: 33

Offline
Регистриран на: 11 Мар 2009
Мнения: 7

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Март 2009, 19:11:44    Заглавие: Отговорете с цитат

misho написа:
Много е хубав. Но е момче. Нослето на мъжките е синъо, а от неговото по-синьо...



но на моята Жужинка нослето е бяло Razz тази снимка я взех от познат, който има същия папагал, но се оказва че неговия е мъжки а моя женски Razz Very HappyVery Happy

RE:

Пък снимката на автара ми е беше Рони Sad(((
_________________
ЧоВек е Се намиРа не КъдЕто ЖивЕе, А къДЕто Обича ....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

shad
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 19 Сеп 2007
Мнения: 9

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Март 2009, 22:52:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявам се,че няма да пиша по темата.Но нашата корела си живурка вече 2 години в стая с климатик.А гледам,че не трябва да има.Въпроса ми е защо и какви може да са последствита?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Март 2009, 23:10:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Ние се топлим с климатик вече 10 години, а от повече то 4 години имам пилета и няма проблеми. Важото е да не са срещу климатика, за да не им духа директно.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

desislava kostova
Нов
Нов


Години: 25
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 28 Апр 2009
Мнения: 18

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Април 2009, 20:37:38    Заглавие: Отговорете с цитат

ти каза че си извеждалапапагалите навън,ако са били на течение най-вероятно е изстинал и затова......сещаш се.моето папагалче сега също е изстинало точно затова,че го изведох.колко дена са минали ката го изведе и като умря
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети