Въпрос относно гледане бебе жако

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Veronika
Активен
Активен




Offline
Регистриран на: 23 Сеп 2007
Мнения: 81
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Септември 2007, 19:04:58    Заглавие: Въпрос относно гледане бебе жако Отговорете с цитат

Здравейте и от мене,нов собственик на папагал жако и то бебе. Та като пълен лаик все още се надявам опитните от тука да ми обяснят и отговорят на въпросите,ако може по-подробно. Те са свързани с това че съм пред изпитанието да отгледам живо и здраво жако,което сега е на 45 дни. От 4 дни е при нас, храним се с каша през 4 часа и всичко изглежда добре с малки изключения че е леко хремаво ако влагата в ноздричките е хрема. Rolling Eyes Други признаци да е болно няма.Е, отвреме навреме си протяга и шията с отворена човка, което също не разбирам от хремата ли е или бебешки номера някакви.
Молбата ми е да ми обясните как се развива бебето жако, кога пада напълно този сив пух и кога излизат напълно нормалните пера? Кога минава на твърда храна и как? Кога ще почне да върви уверено и да се катери? Кога от аквариума с талашит и парцали да го прехвърлям в кафез? По колко грама на седмица израстват като тегло? Засега това са въпросите ми.Надявам се все някой да ми отговори.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Септември 2007, 19:04:58    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Септември 2007, 22:22:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте! Ще отговоря накратко, ако нещо не разберете - питайте.

1-во: Не съм сигурен дали влагата в нозридричките е хрема (при каква температура го отглеждате?). Протягането и всички странни неща са част от играта му, както при всички бебета...

2-ро: Когато стане на 3 месеца и нещо папагалчето ще е напълно оперено и даже ще прави опити да лети (нядявам се, че не са ви излъгали за истинската възраст на папагалчето). На папагалчето е на възраст 70 - 90дни ще се научи да си чопли само някои семки (например: слънчоглед, тиквени, овес...) и да яде ядки, като от начало само ги опитва и постепенно яде повече. Също на тази възраст (70 - 90дни) папагалчето ще се научи да се разхожда (да използва краката си без да се спъва и без да пада), по това време може да го преместите в клетка, като ако неможе лесно да свикне може да го върнете отново.

3-то: За израстване по тегло не мога да ви дам точни данни, когато стане голямо ще е около 500гр. и постепенно ще свали част от тях.
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

Veronika
Активен
Активен




Offline
Регистриран на: 23 Сеп 2007
Мнения: 81
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Септември 2007, 22:42:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря.Докато расте тези дни сигурно ще изникнат още хиляди въпроси. Засега го храня уж с хубава храничка. Нутри Бирд А19 по 5 пъти на ден през 4 часа. Давам му по 20 мл. но като гледам има още  малко място в шийката, а до следващото хранене е съвсем празна вече. Гледам го денонощно при температура между 28-30 градуса. В момента е на 46 дена и тежи 274 грама. Надявам се добре се развива.Като му дойде времето надявам се ще обясниш подробно как да му давам семките и другите зърна , да намалявам ли храненията му и ей такивма подробности.Човека който ми го даде пое отговорност да ми ги обяснява такива неща, но нали все пак този форум трябва да е полезен и да се развива.Рано или късно всяко написано изречение във форума ще е от полза на някой, затова трябва да пишем приятели. Всичко което знаем трябва да се споделя.Аз също ще го правя ако мога да съм от полза на някого. Имам и канарче и куче така че в къщи е весело и ще помагам на всеки с каквото знам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети