Мъжка / Женска корела ?

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

MArtin15
Напредва
Напредва


Години: 31

Offline
Регистриран на: 10 Юли 2008
Мнения: 35

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Май 2009, 13:30:34    Заглавие: Мъжка / Женска корела ? Отговорете с цитат

Здравейте.
Вчера си купих корели. Дадоха ми ги уш за чифт, но ... . Знам, че мъжкия пее, а от вчера не е гъкнал.Вижте снимките и кажете кой е мъжки кой женски Smile. На една от снимките се вижда гнездото. Какво ще кажете за него Smile
http://img42.imageshack.us/gal.php?g=dsc00906.jpg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Май 2009, 13:30:34    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Май 2009, 16:40:05    Заглавие: Re: Мъжка / Женска корела ? Отговорете с цитат

MArtin15 написа:
Здравейте.
Вчера си купих корели. Дадоха ми ги уш за чифт, но ... . Знам, че мъжкия пее, а от вчера не е гъкнал.Вижте снимките и кажете кой е мъжки кой женски Smile. На една от снимките се вижда гнездото. Какво ще кажете за него Smile
http://img42.imageshack.us/gal.php?g=dsc00906.jpg

Пилетата са още много малки, за да се познае по опрението. Най-сигурно е да ги изчакаш да пропеят. до няклоко дни ще се успокоят и ако има мъже ще пропеят.
Вече има тема за разпознаването на пола при папагалите, включително и корелите. Там можеш да намериш още информация - Какъв пол е папагала ми?
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

MArtin15
Напредва
Напредва


Години: 31

Offline
Регистриран на: 10 Юли 2008
Мнения: 35

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Май 2009, 16:55:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте отново. Преди малко пуснах корелите да летят в затворена стая. Една от тях забелязах 4е има зараснала рана под крилото и има спечена кръв по крилото. ЛЕЛе какво са правили тея хора незнам... а и аз каде съм гледал.... Ранената корела се блъска в стената и пада... а другата си лети съвсем спокойно.Между другото тези 2 корели ми ги дадоха за 1 годишна двойка , която е изкарала 1 поколение. Значи аз гледам само вълнисти папагали и ги развъждам от 2 години , но корели не съм въобще гледал. Хайде по опитните да ми кажат какъв пол са и да махна ли това гнездо ако още са малки както каза мишо
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Май 2009, 17:04:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Може и да греша, но ми се виждат малки. Не мога да позная коя какъв пол е. Миля, че трябваше да изчакаш малко преди да ги пуснеш, но така и така си ги пуснал вече. Като решиш да ги прибираш не ги лови. Нека сами се приберат.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Savador
Активен
Активен


Години: 55
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юни 2008
Мнения: 106

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Май 2009, 20:19:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, слушай опитните. Прав е Мишо. Корелите са малки. Зимно люпило са и по всяка вероятност са братчета или сестричета. От тях поколение няма да извадиш.
   Никой няма да ти продаде в момента двойка корели, на който сега им е времето да мътят.
   Но за блъскането в стените не се притеснявай. Щом раната е зараснала и крилото не е счупено, всичко е наред. Наблюдавай му стойката на крилата. Ако това виси или не го протяга при прозяване, върви при ветиринар. Иначе ще се научи да лети. Остави ги сами да се оправят. Не ги лови, освен ако не е на земята и не знае на къде да поеме.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

MArtin15
Напредва
Напредва


Години: 31

Offline
Регистриран на: 10 Юли 2008
Мнения: 35

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Май 2009, 8:24:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Нека приемем, че са малки. Мъжкаря на каква възраст почва да пее?А ако са от зимата кога мога да започна да се занимавам с развъждането
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

MArtin15
Напредва
Напредва


Години: 31

Offline
Регистриран на: 10 Юли 2008
Мнения: 35

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Май 2009, 8:30:09    Заглавие: Отговорете с цитат

??????????????????
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Май 2009, 9:04:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз гледам мъжка и женска корела заедно повече от година. Той не харесва женската и предпочита да играе на мен любовни танци отколкото да и обърне внимание.
Не съм отглеждала много корели, но моята мъжка не ,,пропя'' както си мислят повечето хора за тях! Издаваше кратки пискливи звуци. Пронизителни, силни и много дразнещи. Познати твърдяха че е момиче, понеже непеел. Песните му се изразяват в мелодиите които научи от приятеля ми, но ги пее на мен, не на другарката си ,която не харесва.
Ако твоята двойка корели са мъжка и женска има вероятност да не се харесат! Ако са малади ,излюпени на есен, според мен ще са готови за поколение най-вероятно следващата пролет. Ако наистина са двойка и са давали пиленца, след периода на адаптация у вас биха започнали с охажването наесен.Всичко обаче е в сверата на преположението. Кога и как ще се охажват БОЖА РАБОТА! Има двойки които работят много добре, такива които не са особено грижовни стопани или такива като моите дето изобщо не искат да се чифтосват.
Моя съвет е ако наистина искаш хубав чифт да си вземеш няколко корели. Пусни ги в обща волиера и ги остави сами да се харесат. Така най-сигурно ще имаш работеща двойка.


ПП. През лятото и есента в зоомагазините се продават основно възрастни птици. Влез в някой с повечко корели и ги наблюдавай. Ако забележиш две които се охажват(отъркват се една в друга, хранят се, стоят винаги заедно) ги вземи и най-верояно ще си имаш чифт. Аз мисля така да направя с вълнисти. Често забелязвам охажващи се пилета които са на 3 месеца според продавача.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети