Какъв папагал да си взема???

Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали
Предишната тема :: Следващата тема  

Какъв папагал да си взема?
Корела
7%
 7%  [ 1 ]
Александър
35%
 35%  [ 5 ]
Амазона
14%
 14%  [ 2 ]
Вълнист
14%
 14%  [ 2 ]
Друг
28%
 28%  [ 4 ]
Общо гласове : 14

Автор Съобщение

pernat95
Нов
Нов

Години: 23

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Май 2009, 23:21:06    Заглавие: Какъв папагал да си взема??? Отговорете с цитат

Zdraveite,
mnogo se 4udq kakav papagal da si vzema. Predi imah dve koreli no problemut be6e 4e sestra mi e alergi4na kam peru6inata koqto digat i zatova gi premestihme pri baba mi. Tq e v sasednata ka6ta i uj se grije6e za tqh puk i az 4at pat hodeh da gi puskam da poletqt, no vapreki tova i dvata umrqha ;( be6e mi mnogo mu4no no vinata be6e v men za6toto ne znaeh kak da se grija za tqh. No da ne se otplesvam:
Sega ve4e imam sobstvena staq i moga da si vzema pti4ka. Staqta mi e tavanska i ne e nikak malka, no stenite mnogo lesno se capat, taka 4e papagal4eto ne trqbva da capa mnogo. Ima mqsto za golqma kletka no ne mislq da si vzimam golqm papagal za6toto navsqkade pi6e 4e sa mnogo 6umni. Taka 4e tarsq sreden papagal, moje bi do 200lv. Molq vi orientiraite me kakva ptica da si vzema i ot kade moga da q vzema (jiveq v Pernik).
PS
Az sam na 13 (7mi klas) i ne znam dali 6te imam dostata4no vreme da se zanimavam s pticata sega (trqbva da se gotvq za izpiti) taka 4e mislq da q vzema lqtnata vakanciq. Da 4akam li do togava ili ne e nujno tolkova vreme za uprajneniq i zabavleniq?

Админ: Псането на кирилица е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! Сложил съм хиляда надписа, линкове и какво ли не, ама кой да гледа. Форума си има кирилизатор, така че няма оправдание да пишете на латиница. Следващите мнения на латиница ще се трият директно!

Никой не е длъжен да чете на маймуница. Преведох, чрез АБВ текста, така че може да има неточности, но все пак е по-добре:

Цитат:
Здравейте,

много се чудя какъв папагал да си взема. Преди имах две корели но
проблемът беше че сестра ми е алергична към перушината която дигат и
затова ги преместихме при баба ми. Тя е в съседната къща и уж се
грижеше за тях пък и аз чат път ходех да ги пускам да полетят, но
въпреки това и двата умряха ;( беше ми много мъчно но вината беше в мен
защото не знаех как да се грижа за тях. Но да не се отплесвам:

Сега вече имам собствена стая и мога да си взема птичка. Стаята ми
е таванска и не е никак малка, но стените много лесно се цапат, така че
папагалчето не трябва да цапа много. Има място за голяма клетка но не
мисля да си взимам голям папагал защото навсякъде пише че са много
шумни. Така че търся среден папагал, може би до 200лв. Моля ви
ориентирайте ме каква птица да си взема и от къде мога да я взема
(живея в Перник).

ПС

Аз съм на 13 (7ми клас) и не знам дали ще имам достатъчно време да
се занимавам с птицата сега (трябва да се готвя за изпити) така че
мисля да я взема лятната ваканция. Да чакам ли до тогава или не е нужно
толкова време за упражнения и забавления?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Май 2009, 23:21:06    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор

Години: 27
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Май 2009, 11:58:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре дошъл във форума! От птичките, които си изброил в анкетата вълнистите не са много скъпи и алексъндър до 200може би ще си намериш, но амазона -  изключено. Амазоните са далеч над 200лв. Също така цената не определя силата на песните на птицата. Корелите и вълнистите могат да викат не по-слабо от александъра например, а са между 15 и 40лв. Ако е проблем, че пилето ще вика силно - вземи си канарче или амадини. Канарчето (ако е мъжко рабира се) може да пее и по цял ден, но за сметка на това е е сравнително тихичко. Амадините са още по-тихи, но пък не пеят много.

ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

realniki
Активен
Активен

Местожителство: Пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Май 2009, 23:43:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз не видях, че трябва да е до 200лв и писах амазония. На твое място бих си взел розела. Мисля,че се по 120лв. Съветвам те да вземеш младо пиле.
Върнете се в началото

pernat95
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Май 2009, 22:09:37    Заглавие: Отговорете с цитат

ми и тези птички не са лоши но някак си най много ми се иска отново да си взема корелка. Всеки път като видя такова птиче и се сещам за моите и мечтая да имам такъв приятел до мен
Мислите ли че е толкова неутдачен вариант
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор

Години: 27
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Май 2009, 22:35:22    Заглавие: Отговорете с цитат

pernat95 написа:
ми и тези птички не са лоши но някак си най много ми се иска отново да си взема корелка. Всеки път като видя такова птиче и се сещам за моите и мечтая да имам такъв приятел до мен
Мислите ли че е толкова неутдачен вариант

Никой не казва така. Вземи си каквато искаш, каквато ти харесва. Няма как да решим вместо теб.

ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

pernat95
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Май 2009, 17:00:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Така е. Все пак мерси за инфото
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети