Здравейте от Рикко, Виша и Капитоша

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

OgyG
Нов
Нов


Години: 58
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 13 Май 2009
Мнения: 9
Местожителство: в момента в Санкт-Петербург

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Май 2009, 23:20:26    Заглавие: Здравейте от Рикко, Виша и Капитоша Отговорете с цитат

Здравейте приятели,
Търсим си приятели в България и реших да се регистрирам и при вас и да покажа моите "дечица". Надявам се скоро са се прибера в БГ и да си ги доведа.
ние сме:
Рикко (Рикардо - заедно 4 години)- венецуелски амазон - момченце,

Виша (Вишенка - заедно 2 години) - суринамски амазон - Риккината женичка,




Капитон (Капитоша - заедно 1 година) - голямо жълтокачулато какаду.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Май 2009, 23:20:26    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

Savador
Активен
Активен


Години: 55
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юни 2008
Мнения: 106

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Май 2009, 8:26:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
Папагалите Ви са много красиви. Разкажете нещо повече за тях.
Аз също имам Южноамерикански папагал Пирура - Молина. Пуснал съм снимки във фотогалерията и форума. Вижда се и на аватара ми. Търся да му намеря женска.
Интересува ме какви обичаи имат Вашите папагали. Моят например стиска много силно с клюна си когато си играем. Много е привързан към нас, особено към сина ми. Имаме и други папагали (австралийски), но той не им обръща внимание, тъси повече компанията на хората в къщи. Все още не е проговорил. Вашите говорят ли???
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Май 2009, 9:58:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Много хубави папагали имате. Разкажете повече! Имат ли ви доверие? Кацат ли ви на ръката? Разбират ли се помежду си?
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

OgyG
Нов
Нов


Години: 58
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 13 Май 2009
Мнения: 9
Местожителство: в момента в Санкт-Петербург

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Май 2009, 22:44:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
Да се расказва има много,  . Рикко ми е "първенеца", така да се каже. Когото го взех -2005 г. - може да се каже, че нищо не знаех за големите папагали. Продадоха ми го като 10 месечно пиле, макар че сега вече знам, че Рикко е на около 7-9 години. ДНК иследвания не съм правил  , но такива ми са предположенията, пък и сега няма особенно значение за мен. Взехго абсолютно див и уплашен. Предполагам, че е преживял много тежки минути в живота си. Хапеше страшно много и болезнено. Практически нищо друго освен ябълка не ядеше. Буквално съм го учил като малко бебе, да яде своите "папагалски" храни.
Два месеца след като го взехме почна да си говори името. На връх нова година, за пръв път долетя сам на ръката ми.
Аз се старая да не насилвам птичките с моето внимание или желания, старая се да не ги дресирам, а да построим своите отношения на взаимно доверие, а не за пърченце лакомство.
През първата година с Рикко достигнахме почти пълно разбиране и доверие. Много съвместни игри и много отделено време и любов.
Постарах се да му създам добри условия, голям стенд, постоянно свежи клонки, когато е възможно, влажен въздух и специално осветление.
След две години с жена ми почнахме да мислим да му вземем приятелка, много добре знаехме,че след това вече няма вече да са такива отношенията мужду нас, но Рикко ще има пълноценен живот.
Когато взехме Вишенка (Виша, Дунда, Дуся и т.н. ), тя беше съвсем малка - около 1 година, с подрезани криле и не можеше да лети.
Първата среща беше много интересна - сложихме я на стенда до Рикко и тя веднага тръгна към него, една такава тихичка незабележима.
Но Виша се влюби буквално, с пръв поглед, в Рикко. Бяха много интересни и умилни.
А сега Вишка е просто дяволче в кутийка. Тя е просто невероятна - честна, открита, смешна и динамична. Горкият Рикко - падна му се женичка с невероятно динамичен характер.
Миналата година за пръв път почнаха съвместните им любовни игри, направих им гнездо от един голм пън. Но Виша е все още младо  момиче и не снася яйца. Да се надяваме тази или следващата година вече да съзрее достатъчно и да си имаме дечица.
След като взехме Виша, Рикко престана да говори , но сега отново от време на време пак започва.
И като капак - миналата година си взехме Капитоша - той знае около 30-тина думи, на 17 години е, танцува много, говори много и е страшно ревнив.
Ето такива са ми дечицата.      

С удоволствие ще отговарям на всички въпроси. Доверието между нас е може да се каже пълно, и птичките ми са много глезени - което не е много хубаво.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

OgyG
Нов
Нов


Години: 58
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 13 Май 2009
Мнения: 9
Местожителство: в момента в Санкт-Петербург

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Май 2009, 22:47:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Още няколко снимки.
На стража


Проверяваме как е устроено жилището, а Виша чака да я поканят

Ураа - пуснаха ме

Игрички



Виша


Любов




Кой е в къщи хазяин


Дракоша
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Savador
Активен
Активен


Години: 55
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юни 2008
Мнения: 106

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Май 2009, 7:49:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте отново,
Как отучихте папагала да хапе.... Моятя пирура много силно стиска като си играе с нас. Наистина е много болезнено... и незнам как да подхождам в такива случаи. Лошото е че тя постоянно иска да каца по нас, а ние я отблъскваме, защото като кацне и почва да хапе...
   Има и друго - не дава ние да го милваме по перата - веднага се обръща с клюн към ръката ти и ако не реагираш навреме, съответно си захапан.
   На линковете по долу е моя син и малкия Стефчо. На следващото видео Стефан прави прическа на баба си Ани.






Последната промяна е направена от Savador на 15 Май 2009, 13:40:50; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

realniki
Активен
Активен


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 20 Авг 2008
Мнения: 116
Местожителство: Пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Май 2009, 11:39:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Колко пари взе какадуто?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

OgyG
Нов
Нов


Години: 58
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 13 Май 2009
Мнения: 9
Местожителство: в момента в Санкт-Петербург

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Май 2009, 2:05:12    Заглавие: Отговорете с цитат

realniki написа:
Колко пари взе какадуто?


Smile взех много изгодно Smile Сега мисля да взема още едно за да не му е скучно. Трябва да си има компания.Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

OgyG
Нов
Нов


Години: 58
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 13 Май 2009
Мнения: 9
Местожителство: в момента в Санкт-Петербург

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Май 2009, 2:37:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Savador написа:
Здравейте отново,
Как отучихте папагала да хапе.... Моятя пирура много силно стиска като си играе с нас. Наистина е много болезнено... и незнам как да подхождам в такива случаи. Лошото е че тя постоянно иска да каца по нас, а ние я отблъскваме, защото като кацне и почва да хапе...
   Има и друго - не дава ние да го милваме по перата - веднага се обръща с клюн към ръката ти и ако не реагираш навреме, съответно си захапан.
   На линковете по долу е моя син и малкия Стефчо. На следващото видео Стефан прави прическа на баба си Ани.


Доста сложен въпрос - Рикко и в последствие Капа (Капитоша) - са имали много сложен живот преди да ги взема. Рико хапеше страшно, Капа има по силен клюн от Рикко, но в определена степен е па милосърден. Макар, че все още се възпитаваме с него - вече една година. Той ме ревнува невероятно и когато се връщам в къщи ме "наказва" за това, че ме е нямало.
Рикко вече въобще не хапе.

Моите лични впечатления и наблюдения - аз се отнасям с птичките си като с деца, непослушни, глезени и както при децата могат лесно да се изплашат. Но има разлика - преди време имах вълнисти папагалчета - те също хапят Smile, когато искат да покажат нещо. Но просто са малки. Smile

Трябва да знаете, че клюна на папагале е много силен осезателен орган - например когато стъпват на непозната повърхност - те първо я пробват с клюна си, на колко тя е стабилна - често ние възприемаме това като охапване, авсъщност те само проверяват нашата ръка, рамо и н.т. дали са достатъчно стабилни.
Когато птичето ви кълве обръщайте внимание защо го прави.
Също така - птичките не могат да ни видят в цял ръст, ние сме големи за тях - когато се приближавате, играете с тях старайте се ръцете ви да са близко расположени, за да могат да ги видят и не правете резки движение докато птичето не свикне с тях.
Птичките практически винаги преди да клъвнат предупреждават, че нещо не им е харесало. Ако вие не определите какво е това и продължите да го правите - те ще ви клъвнат.
Ако ви хапе ръката, пръста и т.н. - не ги дърпайте - постарайте се да издържите болката. Те бързо разбират, че така няма да ви въздействат и престават да ви хапят.
Обикновенно хапят -за да им обърнете внимание - за тях даже отрицателните емоции си е по-добре от липсата на внимание.
Във всички случаи се отнасяйте с тях като с равноправни, те са като вашите деца.
Аз с моите и се карам и се пляскаме по дупето Smile и се наказваме. Напрво си е голям цирк. Smile

На кратко - така и си живеем. Ако ви помогнат моите наблюдения ще се радвам много.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Savador
Активен
Активен


Години: 55
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юни 2008
Мнения: 106

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Май 2009, 11:30:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Да прави сте, че папагалите се държат точно като малки деца. Нашата Пирура Молина прави следното:

1. сърди се като не му обръщаш внимание и крещи;
2. сърди се като му се караш -  но не за дълго;
3. вечер, като му се доспи е нервен около10-15 минути;
4. иска да му се говори постоянно, когато си около него и тогава е тих и послушен;
5. много е любопитен и иска да си навре човката навсякъде;
6. има пълно доверие на нас хората и не го е страх от нищо, защото инстинктивно знае, че няма да му навредим или да го нараним;

и доста други неща, които са присъщи на децата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети