Да не е притеснена?

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

happy_end
Напредва
Напредва


Години: 35

Offline
Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 32

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Юни 2009, 21:44:59    Заглавие: Да не е притеснена? Отговорете с цитат

Здравейте, имам папагалче, от ... не знам колко месеца (има няма 3-4) Излиза си извън клетката, щъка си (както видях в една тема - много къса тетрадки и листове). Лошото е, че не яде зеленчуци и плодове, но това е отделен въпрос. Искам да попитам, наскоро, като се стъмни (по това време) и като започвам да е завива, страшно се озлобява, започва да се наежва и да хапе клетката така ожесточено, че направо не знам. Иначе мен не ме е хапала никога, дори и да е дразня и да е пипам, само ме кълве леко, за първи път е виждам така ожесточено да озверява. От какво може да е ? Пее си, здрава е (имам опит с болни папагали), да ни и е топло през ноща? А, когато не е завия а е тъмно и монитори и свети почва лекичко да цирики " пиуу пиуу пиуу" докато не е завия ... сега в последно време не го прави, снощи примерно стоя до 21.50 22.00 и нямаше никакъв проблем, чоплише се даже ... Та от какво може така да се дразни  ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Юни 2009, 21:44:59    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Юни 2009, 23:38:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Моите корели непонасят завиването. Мъжкия започва да се дере с цяло гърло и да пърха с крила, а женската се плаши от него и цвърчи ужасно....
Аз лично не препоръчвам завиването, но всеки сам си решава. Най хубаво ще е да е в стая в която ще може ползотворно да си почива вечер, но ако в твоята стая свети само монитора не виждам проблем.
Стига да не ти пречи сутрин, по-добре не я завивай.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

happy_end
Напредва
Напредва


Години: 35

Offline
Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 32

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Юни 2009, 9:16:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря, ще пробвам тази вечер да не е завивам, преди като е завивах и като и говоря и тя си се качва на горната пръчка и си чака да е завия, сега ... може би защото линее не знам. Имало е случаи, когато спи на клетката, щото не иска да се прибира, а мен ме е страх да е хващам Smile Ще кажа какво е станало Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

watson
Потребител
Потребител


Години: 38
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Апр 2008
Мнения: 54

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Юни 2009, 13:40:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Вечер винаги завивам клетката на моята женска корела, освен ако не укъсняла някъде по щорите Smile
Когато иска да спи тя винаги прави една и съща поза с разперени криле. Когато види покривалото качва на най-горната кацалка, където спи и си прави позата, изчаквам я да свърши и я завивам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

happy_end
Напредва
Напредва


Години: 35

Offline
Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 32

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Юни 2009, 10:38:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма да правя нова тема, направо тук ще питам.

На корелката ми й порастнаха много дълги нокти, не мога да я вхана за да ги отрежа, как да ги намаля ... Четох, че морските свинчета си скъсяват ноктите като се пускат на цимент, примерно, при папагалчето ще стане ли, сега си сложих една плочка, но пък тя не е циментова. Кажете някой трик, даже мисля да сложа ситна шкурка на стола ми, щото тя много обича да се качва там. Какви ли не глупости съм измислил Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

watson
Потребител
Потребител


Години: 38
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Апр 2008
Мнения: 54

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Юни 2009, 12:06:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Какви са ти кацалките? Ако са достатъчно дебели и дървени (а не пластмасови), ноктите сами ще се износват и няма да стават прекалено дълги. Продават се пасъчни кацалки, които са точно с цел "изпилване" на ноктите, но никога не съм ги пробвал, при мен дървена с диаметър около 2 сантиметра върши работа.
Ето това е пясъчна кацалка
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

happy_end
Напредва
Напредва


Години: 35

Offline
Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 32

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Юни 2009, 19:52:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами дебели са, не са пласмасови, само че тя не стои много много на тях, по цял ден е навънка и се опитва да ми изяде кабела на лаптопа ... ще мина през някой зоомагазин за да си взема такива кацалки, мерси. Иначе плочата която сложих върши някаква работа Smile Гледам малко са по намаляли Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети