Червен Ара

Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

earl
Нов
Нов

Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Октомври 2007, 19:39:48    Заглавие: Червен Ара Отговорете с цитат

Нека започна от тук. Нашите от много време говореха за папагал и, че искат да вземат такъв. И преди 3 дена се решиха да изхарчат солидна сума пари за този индивид - Ara Macao. Ето го и проблема. Папагалът е на годинка и половина ( казва се Леонардо ) и живее вече треди ден вкъщи. Често се случва да крещи с всичкия си глас и да е неспокоен. Гледа от клетката надоло ( клетката не е затворена ) и пърха с крила. Имам чувството , че иска да слезе доло, но когато се опитам да го взема почва да ме хапе, дори не дава да го докосна. През една част от деня е супер спокоен, подавам му храна от моите ръце ( орехи, ябълка и грозде ) седя пред него и го гледам и няма никакви проблеми. Но когато започне да си дере гърлото става ужасен. Нито се държим лошо с него нито му викаме. Ако може малко съвети да ми дадете ще съм ви много благодарен. И още 1 въпрос имам - обикновенното му развлечение е да чопли някакви ядки или да чупи орехи. Ако може да ми кажете какво може да му се купи за негово развлечение - нещо като люлка, но не знам дали има такива работи за папагали. Да поясня - за 1-ви път имам папагал ( и изобщо домашен любимец ). Мерси предварително.  Embarassed
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Октомври 2007, 19:39:48    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото

bubulina
Модератор
Модератор

Години: 39
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Октомври 2007, 20:27:51    Заглавие: Re: Червен Ара Отговорете с цитат

earl написа:
Нека започна от тук. Нашите от много време говореха за папагал и, че искат да вземат такъв. И преди 3 дена се решиха да изхарчат солидна сума пари за този индивид - Ara Macao. Ето го и проблема. Папагалът е на годинка и половина ( казва се Леонардо ) и живее вече треди ден вкъщи.:

Здрасти, наскоро преведох статия за Хиацинтова Ара (тук е във форума) и не смятам, че съществено се различава с твоята червена по поведение. първо, смятам, че птицата е още в стрес и необходимо време за да свикне с вас ( за това и те хапе). Не я насилвай да я взимаш в ръце, просто така би могъл да увеличиш стреса. Тези папагали са много интелигентни и крещят, когато нещо ги притеснява, най-вече, ако няма с какво да се занимават и когато са в нова ситуация. предлагам ти да отделиш време и всеки ден някой от вас да и обръща внимание, да я приобщава, да и говори, търпеливо да и подава лакомства, до като папагала се отпусне. също така е необходимо да и осигуриш умствени забавления- заключени( в началото само затворени добре)кутии, в които има скрити някакви лакомства, гумени играчки и  люлки, всичко което може да бъде подходящо за нея. Сигурна съм, че с времето Леонардо ще се отпусне и ще ти бъде много по-лесно да общуваш с него, тогава и крясъците му ще престанат. Успехи и ако можеш качи негови снимки за да го видим и ние.

earl
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Октомври 2007, 16:10:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето го Лео - мъжки на годинка и половина.  Very Happy
http://img218.imageshack.us/img218/5933/leonardo3jm1.jpg

Мерси за съветите. Ще потърся от някаде люлка и такива кутии.  Very Happy
Върнете се в началото

jo
Модератор
Модератор

Години: 36
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Октомври 2007, 17:31:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей. Честито пиле! Не се притеснявай, че нямаш опит с домашните любимци, така ще можеш да свикнеш по-лесно със сегашния без да се притесняваш излишно. Той наистина е очарователен и съм сигурна че при достатъчно търпение и постоянсво ще станете много добри приятели. Той постоянно ли е на кацалката или си има и клетка?
Разкажи ни повече за Лео.На ръка ли е дохранван или е диво уловен? Имал ли е друг собсвеник преди теб?

merilynm
Напредва
Напредва

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Октомври 2007, 18:53:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Още сигурно се ориентира в обстановката. С Кори живеем вече две години заедно ,но въпреки всичко не дава да го пипам(но той може да се разхожда върху мен Smile). Също така си вика когато си иска и колкото си иска и то доста силно. Аз лично съм свикнала и вече не ми прави впечатление, но предполагам,че  Леонардо ще се дресира по-лесно и няма да прави такива изпълнения. Ще му трябва време и търпение от ваша страна.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

earl
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Октомври 2007, 11:15:32    Заглавие: Отговорете с цитат

jo написа:
Здравей. Честито пиле! Не се притеснявай, че нямаш опит с домашните любимци, така ще можеш да свикнеш по-лесно със сегашния без да се притесняваш излишно. Той наистина е очарователен и съм сигурна че при достатъчно търпение и постоянсво ще станете много добри приятели. Той постоянно ли е на кацалката или си има и клетка?
Разкажи ни повече за Лео.На ръка ли е дохранван или е диво уловен? Имал ли е друг собсвеник преди теб?

Леонардо не е бил диво уловен. Излюпил се е в развъдник в Чехия. И зоомагазина, от който го взехме са го купили като малък и са го дресирали. И сега ние сме му 1-вите собственици. Като информация това знам за него. Ако искаш да ти кажа любимите му храни.  Laughing  Very Happy И все пак - най - вече хапва орехи, грозде, ябълки и банан - това са му любимите. А иначе си хапва и от храната за папагали, която пръска навсякаде... Confused   Very Happy А по въпроса за клетката - не, няма клетка. По цял ден стои на тази "къщичка"  Very Happy . Още не дава да го пипаме и разхождаме. Само целувки раздава.  Very Happy
Върнете се в началото

Veronika
Активен
Активен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Октомври 2007, 22:31:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Хе, колко пъти го гледах този Леонардо, стоял е и на рамото ми,но за съжаление аз нямам място за такъв голям папагал. Взел си възможно най доброто от магазина. Ако не е тайна колко ти струваше защото аз не съм питала за него. Та от многото си срещи с Леонардо знам че не обича да го пипат по главата отгоре а само долу към гушката. Освен това не е живял в клетка или върху клетка а на дървена кацалка.Трябваше да му купиш и кацалката от магазина и щеше да е по-спокоен.. За викането сигурно е от стреса защото не е типично за него да крещи. Но най-добре се обади на Юлиян в магазина и го питай.Той е много отзивчив.аяз гледам папагал купен от него и съм го безпокояла и в 23 часа вечерта. А като ми беше болен предния папагал стоя с нас в клиниката до смъртта му. Sad Сега гледам бебе жако което още не яде зърна и му звъня постоянно да ме насочва какво да променям. Той ще реже крилата и ноктите на папагала. Та общо взето отзивчив е и не се безпокой да го потърсиш. А за Леонардо ще ми е много мъчно че вече няма да го виждам.Ти в къща ли го гледаш?
Върнете се в началото

Veronika
Активен
Активен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Октомври 2007, 22:59:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля че ако му купиш неговата кацалка ще се успокои. Тази която си взел беше до неговата, но той не я обичаше и не ходеше на нея.Купи му и играчки.Успокой го.Това е толкова добър и кротък папагал че като пишеш как се е променил се плаша. Нито е хапел преди нито е крещял.
Върнете се в началото

nikolai
Потребител
Потребител

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Октомври 2007, 19:39:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Veronika написа:
Мисля че ако му купиш неговата кацалка ще се успокои. Тази която си взел беше до неговата, но той не я обичаше и не ходеше на нея.Купи му и играчки.Успокой го.Това е толкова добър и кротък папагал че като пишеш как се е променил се плаша. Нито е хапел преди нито е крещял.

Здрасти честито папагалче.Междодругото това наистина може да се окаже добра идея да му земеш старата казалка ако я продават,но няма начин да не я продават,папагала е мноооого хубав и наистина трябва да намериш начин да го предразположиш,но се пак още е рано и е нормално да се страхужа или да е в стрес. Very Happy
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети