помощ,съсипана съм,незнам какво да правя

Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

raineto_55555
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Юни 2009, 0:48:49    Заглавие: помощ,съсипана съм,незнам какво да правя Отговорете с цитат

Ами гледах си 2 папагал4ета-мъжко и женско ,от около 3 месеца .Те не са на пове4е от 1 година със сигурност.Днес се слу4и нещо ужасно.Както си стоях на компа женското падна и запо4на да се гър4и.Аз страшно много се уплаших ,взех го в ръцете си защото то нямаше сила да си държи 4овката повдигната дори.Едвам дишаше,сърцето му биеше страшно силно.Бях готова да го държа цяла нощ ако трябва.Запо4на да "пищи" от болка,запо4на супер много да се гър4и и накрая издъхна в ръцете ми Сега си нямам и на идея какво да правя-страх ме е 4е може да е от храната и 4е и другото може да умре (незнам ве4е колко пъти ходя до зоомагазините да им търся храна защото напоследък забелязах 4е не ядът много).Знам 4е може би трябва да купя нова женска,но след смъртта на това майка ми няма да позволи.Според вас ще оцелее ли другото само ?И защо според вас умря така внезапно (може би трябва да отбележа 4е до преди известно време това папагал4е си повръщаше храната )
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Юни 2009, 0:48:49    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

Savador
Активен
Активен

Години: 50

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Юни 2009, 7:07:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Съжалявам за папагалчето ти, но ще ти кажа и нещо друго - забрави го и си купи друго женско! Сега да почнем да разсъждаваме от какво е умряло, само ще си загубим времето. Перфорация на червата или нещо друго - какво значение има ако научиш точната диагноза...
   Папагалите, както всички животни, птици и хора боледуват от най различни неща и съответно умират от най различни неща.
   Ако другото е здраво, му купи другарче - не го уморявай от скука. Но като купуваш птица я оглеждай добре - дори ако трябва да стоиш в магазина и часове...Следи за поведението и, дали се храни, игрива ли е, плашлива ли е и т.н.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

piqnica
Потребител
Потребител

Години: 30
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Юни 2009, 10:20:00    Заглавие: Отговорете с цитат

За съжаление и едно мое папагалче така умря внезапно, предполагам, че е получил инфаркт, понеже беше адски див и закачлив, заради което ми липсва още повече де.. Както си спеше на кацалката и умря за няма и секунда, направо се строполи долу и това беше..
Купувай им винаги най-хубавата храна! Не искам да правя реклама но аз им взимам само витакрафт (около 10 лв е кг.) Винаги трябва да имат пясък и то много чист! Можеш да им поръсваш и храната с него, така е най-добре. Сложи им и тебешир за папагали, продава се почти навсякъде. Сменяй им водата през ден. Осигури им хубави дебели кацалки, така че да не обхващат цялата с крачетата, а ноктите им да седят забити в самата кацалка.
Не си мисли, че птичетата се гледат лесно, трябва също така  да им чистиш клетката, поилките, хранилките, кацалките.. всичко и то редовно! Наблюдавай поведението им постоянно! За съжаление някой птичета умират от немърливост, от нечиста храна, мръсни поилки и разни др. На други просто им е дошло времето, макар и да са малки(просто по-слаб организъм). Също така не бързай да си вземаш друго папагалче на следващия ден. Изчакай малко, наблюдавай другото, обръщай му внимание, говори му! Много им харесва! На мойте като им кажа "ела" и никва реакция, ако ме е нямало цял ден. Като почна да им говоря малко и да се въртя около тях и после идват.. Едното даже ми седи на рамото пред компа с часове.. Социализирай си животинките, за да нямаш проблем. И е много важно да ги пускаш да летят, макар и те да не искат тогава, когато ти искаш. Те сами си излизат и влизат, не са малоумни да не знаят от къде се излиза, даже напротив - мойте са по-умни от някой хора, които познавам. Smile

katelina1997
Нов
Нов

Години: 21

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Януари 2011, 11:07:20    Заглавие: Отговорете с цитат

И моето папагалче умря така внезапно. Бях в банята и като се върнах в стаята си, той лежеше на пода на клетката и аз първо помислих, че кълве от дъното на клетката, което правят често. Но като се приближих, видях, че лежи по гръб, а Поли седеше на хранилката стресната. Няколко минути по-късно издъхна в ръцете  ми с отворени очи. А Поли милата се беше стресирана от смъртта на Коко. После купихме ново пиле-Боко и тя влизаше в хранилките и му ги показваше. А Коко преди седеше накокошинен и почти не чуруликаше.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети