Немога да опитомя папагалчето си... Моля ви помогнете :)

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

skatew
Нов
Нов


Години: 30
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 08 Дек 2010
Мнения: 9

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Декември 2010, 0:15:51    Заглавие: Немога да опитомя папагалчето си... Моля ви помогнете :) Отговорете с цитат

Така... Преди малко по-малко от месец си купих женско Вълнисто папагалче. Малко е (клюна му още е бледо розов и очите му са черни , а доколкото разбрах от форумите които четох това са признаци че не е на повече от няколко месеца). Досега не съм имал папагалче и имам голям проблем с това да го науча да ми каца на ръката ии опитомяването като цяло. Киви (папагалчето Very Happy) си чурулика, яде, играе си... с 2 думи не е стресирано. Дори когато се приближа към клетката то се държи нормално. проблемът е че когато вкарам ръката в клетката си Киви се качва на най-високата пръчица за кацане и се отдалечава максимално... Може би го е толкова страх защото продавачът бръкна в клетката когато го купувах и го сграбчи така, че помислих че му е счупил нещо... първата седмица след като го купих , когато си сложех храна на ръката Киви започваше да яде, но го беше страх да кацне. Точно тогава направих грешката да го пусна без да се е научил още да ми каца на ръката и за да го прибера трябваше да го хвана ... и оттогава го е много страх... минаха 2 седмици и онзи ден пак пробвах трика с храната , като преди тва му бях махнал хранилката за няколко часа, и започна да яде. Но вчера и днес пробвах пак и и 2та пъти бяга от ръката ми... притеснявам се че мина вече почти месец откакто го купих, а адски много искам да свикне с мен и да си лети из къщи и да каца по мен...
Ще съм ви МНОГО благодарен ако ми дадете някакъв съвет какво да направя за да свикне с мен. Мисля че описах много подробно ситуацията и очаквам отговори. БЛАГОДАРЯ !!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Декември 2010, 0:15:51    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Декември 2010, 22:54:05    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз имах папагалче Киви преди време. Беше корела.
Старай се да избягваш това, което го плаши, не го хващай и продължавай да му предлагаш лакомства от ръката си! С времето ще свикне и вече няма да се плаши толкова. Не е добре де го оставяш гладен, за да идва да яде от ръка. Нека си има храна винаги, а в ръката си можеш да му предлагаш някакво друго лакомство, като хляб, ябълка, маруля или нещо друго, което обича да яде. До колко ще те допусне до себе си не се знае. Аз поне така и не успях да си опитомя папагалче, но и не съм се старал много, а имам няколко и направих грешката да ги гоня из стаята, за да ги прибирам. Така че, не го хващай, за да го прибираш в клетката! Остави го само да се прибере! Не се притеснявай, ако остане да нощува навън!
Преди 5-6 години братовчед ми си намери едно вълнисто папагалче. Беше много дружелюбно, даже нахално. Кацаше по главите на всички, гризеше ми ушите... За съжаление избяга. Вуйна ми излязла на терасата, без да разбере, че папагалчето е на главата ѝ и то избягало.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

skatew
Нов
Нов


Години: 30
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 08 Дек 2010
Мнения: 9

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Декември 2010, 23:04:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Еми откакто го пуснах и го прибрах като го хванах, не съм го пускал повече... А си мисля че това е птичка нали неможе да стои затворено постоянно в клетката дори и тя да не е малка. Проблемът с нощуването е че освен папагала имам и куче (сетер) което досега не е обръщало внимание на папагала докато си е в клетката но незнам как ще реагира ако е извън клетката... а през нощта да го оставя пуснато ми се струва рисковано защото кучето си отваря вратите и да не стане някоя беля... Търпението си му е майката всеки ден ще му отделям колкото мога повече време и се надявам да стане работата...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

skatew
Нов
Нов


Години: 30
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 08 Дек 2010
Мнения: 9

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Декември 2010, 23:31:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Оооо да се похваля, току що пробвах с една настъргана ябълка, подържах си 5 минути ръката в клетката и започна да яде Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Декември 2010, 12:44:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво! А щом има куче... май ще е по-добре да не ги оставяш насаме.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

skatew
Нов
Нов


Години: 30
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 08 Дек 2010
Мнения: 9

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Декември 2010, 14:24:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе мисля си... дали няма да е по добре да го пускам Киви да си лети из стаята и когато огладнее да се прибира... така няма ли по-бързо да свикне с мен? Това с храната от ръка пробвах и ако не е оставен гладен няколко часа няма никакъв интерес.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Декември 2010, 23:57:28    Заглавие: Отговорете с цитат

За папагалчето при всички положения ще е по-добре, а а дали ще помогне за опитомяването...не знам. Въпросът е кой ще чисти след него.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

skatew
Нов
Нов


Години: 30
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 08 Дек 2010
Мнения: 9

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Декември 2010, 22:46:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Е баба ми живее в нас това не е проблем Не сериозно ще поразгледам да видя дали така ще е по добре... че вече 1 месец папагалчето е у нас и почти няма напредък..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

skatew
Нов
Нов


Години: 30
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 08 Дек 2010
Мнения: 9

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Декември 2010, 21:45:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Ам вмомента Киви е пуснат и си лети из стаята, след малко даже мисля и в хола да го пусна... кучето не му обръща никакво внимание даже не го поглежда а уж е ловно И Киви обикаля навсякъде и разучава ... Засега всичко е перфектно само да видим кога ще се прибере А иии да попитам има ли някаква вероятност да пригризе някои кабел? че досега нещо се въртеше около кабела на рутера
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Декември 2010, 23:34:20    Заглавие: Отговорете с цитат

skatew написа:
А иии да попитам има ли някаква вероятност да пригризе някои кабел? че досега нещо се въртеше около кабела на рутера

По принцип може да го прегризе, но едва ли. Налитат повече на дърво и щипки за пране. Поне моите ги обожават.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

skatew
Нов
Нов


Години: 30
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 08 Дек 2010
Мнения: 9

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Декември 2010, 0:55:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Ооооо да знаете това с пускането според мен много помага за опитомяването. след няколко часа летене и разучаване на къщата Киви огладня супер много и си сложих малко от храната в ръката и му я подадох. Киви малко се повартя около ръката И СТЪПИ НА НЕЯ С 2 КРАКА !!! после когато вече исках да го прибера му подадох хранилката и той стъпи на нея (така де тя ), занесох хранилката до клетката и сам си влезна вътре.. И сега като си пъхна ръката не го е страх ! ! !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети