Имам си Малък Александър

Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Sirakov
Нов
Нов

Години: 33

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Август 2009, 12:31:48    Заглавие: Имам си Малък Александър Отговорете с цитат

Здравейте,

На 03.08.2009г. при мен пристигна папагалче Малък Александър.
Зная, че има много подобни теми, но моят случай е малко по различен.
Навсякъде пише, че е нормално папагалчето да е стресирано и да бяга от мен известно време.
Моят случай е малко по - различен. Няколко минути следкато го пуснах в клетката, Чочо ( така го кръстих ) започна да взима семки и фъстъcи от ръката ми. След около 30 мин. вече се чустваше "господар на клетката" и не даваше на никой да я докосва. Ако някой пипне клетката Чочо веднага се опитва да хапе. Същото се случва и когато се опитам да бръкна в клетката за да му сменя водата или за нещо др.

Очаквах след няколко дни да спре, но засега не дава никакви признаци за промяна.

Нормално ли е папагалите да имат силно развито чуство за собственост?

Искам да използвам темата същи и за да изкажана благодарности към Entel и всички, които са написали своите съвети и споделили своя опит във форума.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Август 2009, 12:31:48    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото

Sirakov
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Август 2009, 17:07:54    Заглавие: Печени/Пържени ядки Отговорете с цитат

Здравейте,

Мога ли да давам на папагалът ми печени/пържени ядки?
Ако ДА, пречат ли им доправките. Например Бирен фъстък?
Върнете се в началото

jo
Модератор
Модератор

Години: 36
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Август 2009, 11:21:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Не неможе да му се дават такива неща. Някой папагали ги харесват, но те не са здравословни за нас .Как да коментирам действоето им върху 200г птичка? Мое мнение е че фъстъка е деликатес за птичката и не бива да се дава освен като награда (например ако го учиш на нещо).

Как е проблема с клетката? Все още ли се държи така?

Sirakov
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Август 2009, 12:31:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Чочо не харесва много фъстъците ( има в храната която съм му взел ). Харесва повече семки и ябълки.
Много му харесва кашуто и затова попитах за печени ядки. По - трудно се намира сурово.

Относно проблема с клетката....   Когато му давам храна идва и я взима от мен много внимателно. Внимава да не ме клъвне. Вече не се страхува когато до пипам по крачетата или по коремчето.

Но когато бъркам без да държа кашу или ябълка се опитва да ме кълве.
Същото се случва и когато някой си задържи пръста на клетката повече от 2-3 секунди.

Чудя се дали вече мога да го пусна малко извън клетката?
Върнете се в началото

jo
Модератор
Модератор

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Август 2009, 15:19:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Чочо ръчно дохранван ли е? Разбирам че е питомен щом позволява да го докосвате? Ако е питомен , (дори и да е див ) една разходка из стаята едва ли би му навредила.
Имам роднини с малък александър ръчно дохранен . Пилето е невероятно. Ползва клетката само за спане.Иначе си има един голям клон върху който си стои цал ден. Монтира ли са му там купа за храна и купа за вода и той много се забавлява. Неверотно пиле е . Надявам се и твоето да се социализира толкова бързо.

Sirakov
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Август 2009, 17:39:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Да. Ръчно дохранван е. Купих си го от Entel.

Чочо е кротък, но аз нямам никакъв опит с папагали и въобще с птици.
Не зная как да направя първото му пускане.  Прибирам се от работа около 20:00 часа и вече е малко късничко. Не ми се иска да го пусна сутринта и да го мисля цял ден.

Какво да направя ???
Върнете се в началото

jo
Модератор
Модератор

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Август 2009, 21:48:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Пусни го в почивния си ден за първи път. Незнам как е гледан при Entel, но предполагам е пускан и е правел доста неща извън клетката. След като пилето ти е младо и ръчно дохранено предполагам лесно ще се приспособи и няма да е голям стрес за него пускането от клетката.

Savador
Активен
Активен

Години: 50

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Август 2009, 8:03:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Точно така!
   Пусни го в почивните си дни, но го наблюдавай. Направи така, че да може лесно да влиза и излиза от клетката, в смисъл да разпознава кое е входа. Постави кацалка пред входа, дървена стълбичка, клонче или нещо подобно.
    Закрии всички прозорци с пердета и остави храната му в клетката. Като огладнее ще се прибере, като знае къде е храната. Ако литне нанякъде и се удари в стена, ще падне. Остави го сам да си намери пътя или ако неможе, вземи го и го постави внимателно в клетката. Той пак ще излезе и така докато се научи да лети в стая, което е доста трудно за птици от клетка или волиера. Но като се научи, няма да имаш никакви проблеми. Моите птици летят по цял ден докато съм на работа и не се притеснявам за тях. Внимавай да не се вклини зяд някоя секция и да не можеш да го извадиш. Хубаво е секциите или гардеробите да са на растояние 20-25см. от стената, за да може ако падне там сам да се придвижи и да излезе.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Sirakov
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Август 2009, 15:13:07    Заглавие: Първото пускане Отговорете с цитат

Благодаря за съветите

Вчера се прибрах малко по - рано от работа и започнах да се занимавам Чочо.
Той беше много послушен и аз реших да го пусна.
Тъй като, в хола(там му е клетката) има голяма секция с разтояние между нея и стената точно колкото да се заклещи, го изнесох с клетката в коридора. Там няма каква беля да направи. Отворих му вратичката и започнах да чакам. Той беше леко притеснен от новата обстановка и не пожела да излезе. След  петнайсет минутно чакане започнах да го залъгвам с ябъка. След двайсетина минутно чакане и залъгване, излезе на вън. Взе едно по - голямо парче ябълка и започна да лети и да търси къде да кацне по - на високо. След един доста хаотичен полед, успя да се приземи на закачалката . Дотук добре, но как да слезе от там.
На няколко пъти се опита прелети и да кацне на мен, но аз нямам опит с птици и помръдвах. Той се стряскаше и се връщаше го. Беше много забавно.
Видях, че така няма да стане и реших да му подам ръка да за кацне на нея. При тървите ми опити, той опитваше с човка къде ще стъпи и аз пак помръдвах и го стрясках . Тогава си облякох дълъг ръкав и си подадох ръката. Той опита дрехата ми и като видя, че не става за ядене и не се мърдам се качи на ръката ми. Това беше най - вълнуващият момент от нашето съжителство досега .
Докато беше на ръката му давах семки и той стоеше мирен. Когато ми свършиха семките си мислех, че ще отлети, а той вместо това започна да се доближава към главата ми и започна да ме хапе лекичко по ухото. Беше много забавно и дори успях да му направя две снимки(ще се опитам да ги кача).
Имахме малък проблем с прибирането, но докато ми беше на ръката го залъгах и го "пъхнах" в клетката.
За следващият път ще послушам Savador и ще му сложа стълбичка за да си се прибере сам.
Върнете се в началото

Savador
Активен
Активен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Август 2009, 7:12:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е добре, но оправи секцията и не го разхождай с клетката в различни стаи или коридори. Той е свикнал с хола и трябва там да си лети...
Върнете се в началото

Sirakov
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Август 2009, 11:35:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Съгласен съм с теб, но секцията е огромна. Дълга е шест метра и е висока 2.30метра. Невъзможно е да се премести. Ще се опитам да запуша дупките между нея и стената, но не се сещам с какво. Можеби с парцали, но ще ми трябва доста голямо количество Sad.

Някой може ли да ми даде идея с какво ще е най-удачно да запълня пространството между стената и секцията? То е около 7-8 см.
Върнете се в началото

Savador
Активен
Активен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Август 2009, 20:45:45    Заглавие: Отговорете с цитат

В строителните магазини или складове продават изолации от стеропор с различна дебелина. Евтини са и можеш да ги режеш според очертанията на секцията. С тях лесно ще запълниш празното пространство между стената и секцията, дори и да боядисаш челата в тон със секцията или стената.  Но запуши навсякъде - да не остават празни пространства.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети