Корела проблемче

Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

kikocs
Нов
Нов

Години: 28

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Септември 2009, 21:04:39    Заглавие: Корела проблемче Отговорете с цитат

Здравейте хора,нов съм във форума,преди съм влизал да чета за корелите,а днес си направих рег.защото се сблъсках със следният проблем...Днес пуснах корелата малко да се разхожда из мокета,чоплеше си там нещо и се разхождаше,когато погледнах беше с разпънати криле и отпусната глава назад и затворени очи,се едно е на кръст възрана така беше.Взех я и бързо в клетката я оставих,после 5 мин. седеше неподвижна и гледаше в една точка,както и съскаше много силно,след това се оправи,качи се на кацалката си почна да си свирука, обаче сега я гледам не мърда от там,на едно място седи,от както се е качила там.Корелата я имам от сигурно 9-10 години,винаги е била страхлива,излиза от клетката много рядко последното беше преди 2-3 седмици и беше успешно без такива инциденти.Каца ми на пръста (само на мене,други хора кълве и съска),плаши се от голями предмети,свири си,яде си всичко,знам за солта че е отрова за птиците,обаче години наред съм давал чипсове и други такива хрупкави глезотий,който съдържат сол,пък нищо още и няма.

П.п Да допълня в стаята имаше 3-4 мухи и беше светната лампата възможно е да се е уплашило и от това.И още нещо по мокета трудно ходи,защото ноктите са и дълги и се забиват по мокета и когато стана това беше изпънала крака,а бе тъжна картинка беше

Благодаря за отговорите,скоро може и снимки да сложа да я видите. УСПЕХИ!

EDIT: Сега се отпусна вече си ходи из клетката даже се чисти,чеша си тиквата и т.н. не се плаши от различни движения по-добре е,ама от какво може да е станало така незнам.Да знам друг път да не правя такива грешки.Благодаря отново!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Септември 2009, 21:04:39    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото

kikocs
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Септември 2009, 15:00:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Eто я корелката ми
Върнете се в началото

Savador
Активен
Активен

Години: 50

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Септември 2009, 8:11:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Не мисля, че е редно да държиш 10 години корела сама в тая малка клетка с едно огледало.
Що не влезнеш ти, сам в една клетка с едно огледало.
Вземи че и купи другарче...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

kikocs
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Септември 2009, 11:51:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Огледалото не е едно,а са 3 както и да е.Тя е страхлива за това не иска да излиза,цял ден да и държа вратата отворена няма да излезне (пробвано над 100 пъти ).А btw за другарче това е чудесна идея , само че ме е страх да не се зарази от другарчето,защото по магазините като ги гледам какви са умрели от живота направо жал ми става.Преди години купихме едно вълнисто , беше голям дивак,само си излизаше от клетката даже кривеше тия решетките по клетката.Е сложихме ги в 1 клетка,корелата отиде в единия край,вълнистото я гони да я тепа и накрая имаше кръв После го дадохме на едни приятели вълнистото въпреки,че не исках много много,ама бях малък тогава кво да се прави....
Върнете се в началото

Savador
Активен
Активен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Септември 2009, 15:07:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Може да се намери здрава корела по магазините независимо каква е - мъжка или женска. Мога да ти подаря даже едно младо пиле, но не знам от къде си. Но корели и вълнисти не могат да съществуват, защото вълнистите са агресивни и винаги нападат корелите.
Върнете се в началото

kikocs
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Септември 2009, 17:43:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма нужда,не ми се иска да те занимавам,обаче изключително много ти благодаря за предложението и за вниманието.Добре де като отида в магазина как да разбера кое е здраво пиле,да питам продавача добре ама това не ме убеждава че е здраво,как да се убедя?Благодаря за отговора :)btw от София съм
Върнете се в началото

Savador
Активен
Активен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Септември 2009, 17:16:04    Заглавие: Отговорете с цитат

111
Върнете се в началото

kikocs
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Септември 2009, 19:32:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Savador написа:
111

lol Това какво трябва да означава?

btw Замислих се за твоето предложение с младото пиле,кажи ти от каде си.
Върнете се в началото

Savador
Активен
Активен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Септември 2009, 11:09:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Вчера интернета не ми даваше да пускам съобщения.
  Корелката вече е с нов собственик. Съжалявам. Дадох я понеже майка и снесе нови 4 яйца и това пиле и се пречкаше в кафеза.
  Относно това, как да разпознаваш здравите птици в магазините, мога да кажа следното:
- да е игриво а не омърлушено и с присвити очи. Най вече се наблюдава погледа - трябва да е съсредоточен, а не блуждаеш. Да няма конюнктивити около очите. ;
- да се страхува като го приближиш, а не да не ти обръща внимание;
- крачетата да са правилно развити без недъзи - това е признак при поколения на братя и сестри;
- перушината ако е одърпана, може да е от малката клетка в магазина, но не трябва да е проскубано;
- има доста други признаци - но най важно е самото птиче да ти харесва. Ако почнеш да се чудиш "Харесва ли ми - не ми ли харесва" - ако е само в магазина - по добре не го вземай. Търси развъдници на папагали или магазини с богат избор.
Върнете се в началото

kikocs
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Септември 2009, 14:39:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре благодаря ти за отговора,наистина ценен отговор е това,благодаря!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети