Мисля, че имам проблем. Моля за помощ и съвет!

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

avstraliisko_momiche
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Авг 2009
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Декември 2009, 4:19:21    Заглавие: Мисля, че имам проблем. Моля за помощ и съвет! Отговорете с цитат

Имам две неразделки и снесоха яйчица. Снесоха преди няколко дена първото и продължава да снася.   Всичко беше наред, но от вчера майката започна да ака страшно водно. Наистина като вода. Вестникът долу се мокри за няколко часа. Много ме притеснява това. А причина не откривам. Храненето е същото, температурата сега я държим по-висока и водата им я сменям по-често. Да не би водата да  ебила студена, ама не вярвам... Моля ви, дайте съвет или поне предположеие от къде се взе това!!! Нормално ли е, не е ли? Какво да правя?

Не съм променяла храната, те  и без това само един вид си харесват. Ядат витаминки, креда...от скоро дори се престрашиха да опитат и ябълка / не искаха никаква храна, освен семената/.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Декември 2009, 4:19:21    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

Savador
Активен
Активен


Години: 55
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юни 2008
Мнения: 106

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Декември 2009, 8:48:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Храната не трябва да е една и съща. И хората не могат да ядят само една храна нали така....
За засилване на организма им давай хляб, бисквити, варени яйца, плодове и зеленчуци но не от магазина а домашно произведени без нитрати.
   За воднистите .... не се притеснявай. Когато мътят, птичетата не акат, и като излязат вън в клетката, естествено, че това което виждаш не е много приятно. Наблегни на хляба, той затяга стомаха.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

avstraliisko_momiche
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Авг 2009
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Декември 2009, 16:05:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря много за съвета!
Храната е една и съща, защото те не искат друга. Пробвах да им давам разнообразна, но те не ядат нищо.  Ще започна да им давам това, което ме посъветва.

И само още едни въпрос - ако се излюпят малките нещо допълнително да давам ли на родителите, за да им го дават и на тях или тези неща стигат?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Savador
Активен
Активен


Години: 55
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юни 2008
Мнения: 106

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Декември 2009, 21:37:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Тези неща които изброихме стигат. И остави природата да свърши своето. Родителите знаят как да се грижат за пилетата си. Няма да ги изоставят. Но все пак ако се случи нещо подобно, ще трябва да се изхранват ръчно.  По този въпрос може да прочетете много в този сайт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

avstraliisko_momiche
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Авг 2009
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Декември 2009, 23:49:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Отново благодаря за отзивчивостта!
Относно ръчното изхранване - аз много пъти питах в темата, но никой не ми отговори... Имах въпроси за грамаж, хранене през нощта и т..н. Храната има ли я по зоомагазините... Дано някой ми отговори.

Сложих им хляб и като никога му се нахвърлиха лакомо!
Засега всичко е наред при двамата, да чукна на дърво!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Savador
Активен
Активен


Години: 55
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юни 2008
Мнения: 106

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Декември 2009, 11:46:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Хляба е любима храна за всички птици.
Относно ръчното изхранване, в магазините има разни течни съставки. Може да се използва бебешка храна но само от плодове и зеленчуци. Храненето става със спринцовка /без иглата естествено/, като леко се отваря човката. Трудно е докато птичето свикне. Не му впръсквай храната насила докато пилето не разбере че това е храна и само ще започне да преглъща. Иначе ще го задавиш. Дозировката не е важна, в смисъл че пилето само ще спре да яде като се нахрани. Ако вечерта му дадеш повечко храна, през ноща не е необходимо.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

avstraliisko_momiche
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Авг 2009
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Декември 2009, 1:12:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря много за отговорите! Много ми помогнахте наистина!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети