Бухнала госпожица

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали : Болести / Здравословни проблеми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Януари 2010, 12:01:31    Заглавие: Бухнала госпожица Отговорете с цитат

Здравейте,
Една от папагалките ми /две годинишна/ сериозно ме притеснява. От около две седмици перушината й е бухнала и често е сънлива. Няма разстройство, няма секрети, храни се добре. Ходихме на ветеринар и една седмица пихме антибиотик /голяма борба по два пъти на ден да й изтисквам антибиотика със спринцовка в клюна/. Успоредно с антибиотика капехме и ехинацея във водата. Няма влошаване, но няма и подобряване. Седи си накокошинена, а като се приближа до нея заглажда перушината за 2 минути, после пак си бухва.
Някакви предположения какво може да бъде? Ако до четвъртък няма подобрение от петък почваме по-силен антибиотик, а хич не ми се иска толкова много лекарства да прима.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Януари 2010, 12:01:31    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото

Magellan
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2009
Мнения: 45

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Януари 2010, 13:10:35    Заглавие: Отговорете с цитат

По принцип като се накокошинят, означава, че нещо не им е добре. Предполагам че помещението е топло където стои папагалчето нали? Давате ли му достатъчно витамини?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Януари 2010, 13:38:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Топло е, специално за тях работи печка постоянно. Хранят се с пълноценна и качествена храна, не им липсват витамини. Всички останали са добре, само нейна милост е накокошинена.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Magellan
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2009
Мнения: 45

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Януари 2010, 15:11:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Хмм, ами това е странно. По принцип моят стария папагал беше така, но той беше получил някаква стомашно-чревна инфекция (която по принцип е фатална за папагалите)... Но при твоя мисля че не е това защото се храни и казваш че не му е рядко изхожданото така да се каже...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Януари 2010, 0:21:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Не, наистина всичко освен бухналостта й е нормално. Знам как изглежда болно папагалче, преди две години почина папагалката на брат ми - признаците бяха бухналост, липса на енергия и разстройство.
Сега Чоки дори като се приближа до нея заглажда перушината.... пощи се постоянно, дори си помислих, че може да има някакви паразите /въпреки, че няма от къде да ги хване, а пък и другите 3 са си добре/, но и това не е. Съвсем съм се ошашавила
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Savador
Активен
Активен


Години: 55
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юни 2008
Мнения: 106

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Януари 2010, 11:50:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Не прекалявайте с антибиотиците. Те помагат но и два пъти повече вредят.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Януари 2010, 16:31:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Именно за това написах, че не ми се иска да прекаляваме с лекарствата.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Savador
Активен
Активен


Години: 55
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юни 2008
Мнения: 106

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Януари 2010, 8:42:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Има ли гнездо за мътене?
   Ако е топло помещението, може да ги предлазполага за мътене, въпреки, че е януари.
   Също така по-голямата и продължителна осветеност на помещението, заблуждва птиците че вече не е зима, в смисъл, че денят е по-голям от ноща. Може и от тези фактори да се получи дискомфорт.  
   В стаята, в която гледам папагали, се стремя да не светвам лампи, след като навън стане тъмно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Януари 2010, 10:58:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Нямат гнездно. С ламптите вечер няма проблем, свикнали са и не вярвам изведнъж да решат, че им пречи, а пък и през деня също бухва. Взе обаче да ми става интересно... дали е възможно без гнездо нещо да стане... /знам за такъв случай с корела... сама в клетката и без гнездо е снасяла.../.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Magellan
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2009
Мнения: 45

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Януари 2010, 11:36:22    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз съм чувал, че може и без гнездо. Но нали като са само 2 папагалчета било почти невъзможно да изкарат поколение?
Аз на мойте съм им сложил вече гнездо като хралупа, но като гледам......
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Януари 2010, 1:39:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз се отказах от идеята за бебета, защото ще ми е трудно да гледам повече папагалчета, я няма да мога да ги дам на други хора.
Иначе Чоки май е малко по-добре.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Magellan
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2009
Мнения: 45

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Януари 2010, 15:46:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Мария написа:
Аз се отказах от идеята за бебета, защото ще ми е трудно да гледам повече папагалчета, я няма да мога да ги дам на други хора.
Иначе Чоки май е малко по-добре.


Това е много хубаво, че се оправя. Колкото до новородени папагалчета не се притеснявай ако няма на кого да ги дадеш... Аз съм насреща
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Януари 2010, 1:35:55    Заглавие: Отговорете с цитат

МерсиSmile Знам, че желаещи ще се намерят... проблемът е, че на мен няма да ми се дават. Едно време въобще не исках да гледам папагали, обаче като ми донесоха един бездомник....уж само за няколко дни, докато му намерим дом........ та така и си остана при мен и компания от още три му осигурих. Ако ми се излюпят у дома е абсурд да се разделя с тях Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Февруари 2010, 16:37:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Да се оплача, че Чоки пак бухна... същата работа като преди. Този път ще пробваме само с Ехинацея, пък ще видим какво ще стане.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Magellan
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2009
Мнения: 45

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Февруари 2010, 20:47:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Пробвай пак да я занесеш в някоя ветеринарна клиника... Съмняваме, че тук някой от дистанция може да ти каже какво и е...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Февруари 2010, 11:06:06    Заглавие: Отговорете с цитат

О, разбира се - веднага отидохме пак на ветеринар. За съжаление обаче нищо не може да каже, като няма никакви други признаци. Много ми е притеснено вече, още по-бухнала ми изглежда. От снощи редовно придъвква решетките на клетката с клюн, сякаш опитва дали от някъде не може да мине, за да излезе.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Magellan
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2009
Мнения: 45

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Февруари 2010, 21:49:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Пускате ли ги да летят?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Февруари 2010, 22:09:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Вече не всеки ден, но все пак ги пускам. Последния път тя не излезе от клетката.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Февруари 2010, 10:29:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Да кажа, че вече имаме диагноза. Болестта е хронична респираторна....... последната дума не я помня. Причинител е някаква микоплазмоза, която вероятно сме хванали от гнездото на врабчета, което е над терасата ми. Сега се лекуваме и се надявам всичко да се оправи.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Септември 2010, 10:55:36    Заглавие: Отговорете с цитат

След смяна на няколко ветеринаря, различни диагнози, антибиотици и витамини..... моето момиче вече го няма. Не можахме да се преборим. Минала седмица и друго папагалче почина... без да боледува, без да дава признаци, че има проблем.
Сбогом сини вълнисти приятели.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Болести / Здравословни проблеми Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети